Категорія
Новини
Дата

Велика Британія виділить £192 млн для збільшення ядерного потенціалу України

Велика Британія оголосила про надання кредитних гарантій Україні на £192 млн, які мають допомогти покласти край залежності від ядерних послуг та ядерного палива з Росії, пише Sky News із посиланням на міністра енергетики Гранта Шаппса.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Національна атомна компанія «Енергоатом» отримає кредитну гарантію через британське експортно-кредитне агентство UK Export Finance.
  • У рамках угоди Urenco зі штаб-квартирою у Великій Британії надаватиме «Енергоатому» послуги зі збагачення урану, які життєво важливі для ядерного палива, при цьому атомна енергетика вироблятиме більше половини електроенергії в країні.
  • Британський уряд сподівається, що це зміцнить енергетичну безпеку України та допоможе покласти край залежності від Росії, а також призведе до подальшої ізоляції країни-агресора.
  • За даними Міністерства енергетичної безпеки та Net Zero, новий кредит збільшить невійськову фінансову допомогу Великої Британії Україні приблизно до £5 млрд.
  • «Наша підтримка України непохитна перед варварським вторгненням Путіна – Велика Британія продовжує підтримувати Україну, поки вона відбиває російські атаки та відновлює свою країну», – сказав Шаппс під час свого візиту в Україну.

Контекст

«Росатом» контролює близько 30% світового ринку збагачення урану і 17% ринку реакторного палива. Російська держкорпорація могла працювати над постачанням військовій промисловості компонентів, технологій та сировини для ракетного палива, писало видання The Washington Post у січні. Україна закликала запровадити санкції проти компанії. «Росатом» тривалий час позиціонував себе як цивільну організацію, що експлуатує атомні електростанції в комерційних партнерствах по всьому світу, незважаючи на свою роль у розробці ядерної зброї для Росії.

Але війна Росії проти України показує, наскільки тісно компанія, до правління якої входять нинішні та колишні високопосадовці з російських служб безпеки, тісно повʼязана з її військово-промисловим комплексом і навіть війною в Україні. Після вторгнення Росії в Україну минулого року співробітники «Росатому» сприяли незаконному захопленню Москвою української Запорізької атомної електростанції.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні