Категорія
Новини
Дата

Велика сімка анонсувала нові санкції проти Росії

Країни «Великої сімки» — США, Канада, Німеччина, Франція, Велика Британія, Італія, Японія — розширять санкції проти Росії за вторгнення в Україну. Про нові обмеження ідеться на сайті Адміністрації президента США Джо Байдена.

Ключові факти

  • Санкції торкнуться російського військового виробництва та ланцюжків поставок, доступу до ключових промислових ресурсів, послуг і технологій, у тому числі до тих, які підтримують російську військово-промислову базу та технологічний сектор, а також російських фізичних осіб та компаній.
  • На Росію чекає підвищення мита на понад 570 груп товарів сумарною вартістю близько $2,3 млрд, а також заборона на імпорт золота з РФ.
  • Крім цього, санкції накладуть на низку компаній та фізосіб, які допомагають Росії обходити обмеження.
  • У Білому домі додали, що за кілька місяців експорт США до Росії, зокрема критично важливих технологій, необхідних Путіну для підтримки своїх збройних сил, скоротився приблизно на 97%. Імпорт у Росію товарів із усього світу може впасти на 40%. ВВП Росії скоротиться, а інфляція підніметься до понад 20%.

Контекст

Країни «Великої сімки» в рамках нових санкцій проти Росії заборонять імпорт золота з РФ. Це частина нових обмежень проти Росії за напад на Україну, які мають бути оголошені на саміті G7, який розпочався в Баварії і триватиме три дні. «Ці заходи напряму вдарять по російських олігархах і «у серце» воєнної машини Путіна», — заявив премʼєр Британії Борис Джонсон.

Офіційну заяву про ембарго лідери G7 зроблять у вівторок, 28 червня, зазначає агенція Reuters. За словами неназваного американського чиновника, якого цитує Reuters, золото є ключовим експортом та джерелом доходів для РФ «з точки зору їхньої здатності здійснювати операції зі світовою фінансовою системою».

Заборона на імпорт російського золота позбавить Росію прибутку в $19 млрд на рік.

Щорічно Росія виробляє близько 10% усього світового золота, яке є важливим активом для Центробанку РФ. Після окупації Криму у 2014 році золоті запаси країни зросли втричі. Раніше Держдума РФ ухвалила законопроєкт, який дозволяє визнавати держтаємницею відомості про розміри золотого запасу та державних валютних резервів Росії.

Матеріали по темі