Категорія
Новини
Дата

Веревський пропонує делістинг «Кернела» з Варшавської біржі та викуп акцій у акціонерів

Компанія Namsen Limited, яка належить голові ради директорів агрохолдингу «Кернел» Андрію Веревському, запропонувала провести делістинг «Кернела» з Варшавської фондової біржі, пише «Інтерфакс-Україна». Також компанія Веревського пропонує викупити у міноритарних акціонерів їх частки в «Кернел».

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • У листі компанія Веревського Namsen інформує раду директорів «Кернел» про намір виключити компанію з лістингу і подати тендерну пропозицію, щоб запросити акціонерів, що залишилися, продати належні їм акції компанії «з метою можливого виключення з лістингу».
  • Namsen також звернулась до ради директорів для ухвалення відповідних рішень.
  • За даними агентства, акції холдингової компанії «Кернел» Kernel Holding SA (Люксембург) котируються на Варшавській фондовій біржі з листопада 2007 року. Капіталізація компанії зараз становить близько 1,7 млрд злотих, або $388 млн, курс однієї акції – 20,28 злотих.

Контекст

Найбільшим співвласником «Кернела» через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 39,3%. 

До війни «Кернел» посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експорту (близько 12%). Компанія також була найбільшим виробником і продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, холдинг займався вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.

У 2022 фінансовому році «Кернел» отримав $41 млн чистого збитку проти $506 млн чистого прибутку в попередньому фінансовому році. Виторг агрохолдингу скоротився на 5% – до $5,3 млрд, а показник EBITDA скоротився в 3,7 раза – до $220 млн.

У січні «Кернел» підписав угоду зі своїми кредиторами, зокрема з Natixis, ING, EBRD та EIB, про звільнення від погашення до 30 червня 2023 року двох траншів гарантованих облігацій по $300 млн кожен зі ставкою 6,5% погашення, відповідно, у 2024 та 2027 роках.

Агрохолдинг «Кернел» придбав річковий термінал «Дунай Пром Агро» в порту Рені на Дунаї. Також холдинг закрив угоду з продажу сільгосппідприємств із земельним банком 134 000 га. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні