Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №11416-д про підвищення податків у першому читанні, повідомив депутат Ярослав Железняк. Напередодні до тексту законопроєкту додали підвищення податку на банки.
Додаткові критично важливі потреби уряд оцінював у 500,3 млрд грн, зокрема 495,3 млрд грн – на оборону. Очікується, що підвищення військового збору та деякі інші заходи дадуть змогу мобілізувати на сектор безпеки та оборони необхідні ресурси.
Ключові факти
- Документ підтримав 241 народний депутат. Таким чином законопроєкт було проголосовано з другої спроби. Документ передбачає історичне збільшення податків на 58 млрд грн в цьому році та 137 млрд в наступному.
- Проєкт закону передбачає підвищення військового збору (ВЗ) з 1,5% до 5%, встановлення ВЗ у розмірі 1% від доходу платників єдиного податку ІІІ групи; встановлення ВЗ для ФОП – платників єдиного податку І, ІІ та IV групи на рівні 10% розміру мінімальної ЗП.
- Також планується встановлення ставки податку на прибуток для банків за 2024 рік у розмірі 50%.
- Документ містить норму про встановлення ставки податку на прибуток для небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%.
- Також передбачено вдосконалення запропонованої моделі визначення розміру авансових внесків з податку на прибуток підприємств для АЗС.
- Законопроєкт змінює податковий період з квартального на місячний для подання звітності про виплачені доходи на користь фізичних осіб (для економічного бронювання).
Контекст
18 липня у Верховній Раді зареєстрували урядовий законопроєкт №11416, який пропонував на час воєнного стану збільшити військовий збір для всіх громадян і додатково встановити збори для окремих галузей.
Фінансовий комітет Ради 29 серпня підтримав обмежений пакет підвищення податків.
Ключова норма – підвищення військового збору з 1,5% до 5%. Це має принести 27,3 млрд грн додаткових надходжень до кінця року. Наступного року – 107,7 млрд грн.
3 вересня Верховна Рада провалила голосування за законопроєкт №11416-д про підвищення податків.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.