Категорія
Новини
Дата

Верховна Рада спростила механізм звільнення від оподаткування волонтерської допомоги

Верховна Рада вдосконалила механізм звільнення від оподаткування благодійної допомоги, зібраної волонтерами. Відповідний законопроєкт №7492 ухвалено в цілому 16 листопада. Волонтерам радять до кінця року зареєструватись у Реєстрі, щоб звільнити від оподаткування зібрані й витрачені на армію кошти.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Законопроєкт передбачає розширення можливих напрямків витрат волонтерів з Реєстру з урахуванням повномасштабної російської агресії, пояснила голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
  • Відтепер до оподатковуваного доходу осіб, внесених до Реєстру волонтерів, не включатиметься сума отриманої благодійної допомоги, якщо в період воєнного і надзвичайного стану вона витрачена на користь учасників бойових дій по всій Україні, працівників цивільного захисту та членів їхніх сімей, вимушених переселенців із зон бойових дій по всій Україні.
  • За словами Шуляк, звільнення від оподаткування поширюється не лише на попередній звітний рік та майбутні періоди, але й на початок поточного звітного року до того моменту, як людину внесли до Реєстру волонтерів.
  • Норма працює до кінця 2022 року. «До кінця року раджу всім зареєструватись у Реєстрі волонтерів для того, щоб звільнити від оподаткування зібрані і витрачені на ЗСУ кошти», – зазначив народний депутат Роман Грищук.
  • За його словами, зробити це можна в територіальному відділі податкової служби. Для цього потрібна довідка з банку про номер рахунку, на який збиралися кошти, заява, копія паспорта і коду. 
  • Також Грищук зазначив, що парламент в цілому прийняв два закони. Перший максимально спрощує процедуру потрапляння в Реєстр і створює можливість це зробити в «Дії» в декілька кліків. «Ми на законодавчому рівні прибрали довідку з банку, через яку унеможливлювалось подання онлайн, і необхідність копії ідентифікаційного, який і так є в податкової», – додав він.
  • Другим законом, за словами Грищука, чітко прописано в Податковому кодексі, що звільняється від оподаткування весь рік, починаючи з 24 лютого і до моменту реєстрації волонтера в Реєстрі. А не тільки зібрана і витрачена після реєстрації сума.

Контекст

В Україні з 2014 року діє Реєстр волонтерів, для яких передбачено звільнення від оподаткування – 18% ПДФО і 1,5% військового збору. Його робота враховувала допомогу воїнам в районі проведення АТО/ООС, жертвам подій Революції Гідності та вимушеним переселенцям із зони АТО (ООС) і Криму. Але з початком повномасштабного вторгнення РФ постало питання про розширення такої допомоги.

Коли волонтер збирає гроші на власну банківську картку, у нього виникає дохід, який має бути задекларовано у річній декларації та оподатковано. Що більше коштів зібрав, то більше податків доведеться сплатити

Якщо фізична особа зібрала кошти, наприклад на придбання автомобіля для армії, а потім переказала їх у повному обсязі за цільовим призначенням, то з погляду Податкового кодексу України у такої фізичної особи виник оподатковуваний дохід у вигляді всієї суми зібраних коштів без вирахування витрат.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні