Категорія
Новини
Дата

Видатки держбюджету в травні сягнули 250 млрд грн. Надходження покривають лише 30% від потреби – Марченко

1 хв читання

Видатки державного бюджету за травень склали 250 млрд грн, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко на засіданні комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. За його словами, доходи бюджету покривають місячні видатки лише на 30%.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Доходи від податкової та митниці у травні склали 83 млрд грн, 18 млрд грн бюджет отримав у вигляді грантів. Водночас видатки сягнули 250 млрд грн, повідомив Марченко. 
  • З початку війни видатки держбюджету було скорочено на 180 млрд грн, наголосив міністр. За його словами, фінансуються тільки захищені статті та оборона.
  • Видатки на військові потреби у травні склали 118,4 млрд грн, на соціальний захист було спрямовано 29,4 млрд грн, на охорону здоровʼя та освіту – 28 млрд грн.
  • «Зараз основний трек – це державні запозичення як внутрішні, так і зовнішні. Один з інструментів запозичень – військові облігації, які купує НБУ», – зазначив міністр фінансів. 
  • «Бізнес має розділили вартість війни разом з державою. Це означає, що ми маємо уникнути далі будь-який пільг чи звільнень від оподаткування», – сказав міністр. Він закликав повернути податковий режим, який діяв до 23 лютого 2022 року.

Контекст

Раніше Марченко заявляв, що дефіцит держбюджету зросте з $2,7 млрд у березні до $5–7 млрд у квітні–травні. Проте, за словами міністра, падіння ЄСВ на 17% за квітень і ПДФО з військовим збором на 19% «це нормальна ситуація». Марченко заявляв, що надходження за ЄСВ перебувають на рівні, який практично був торік (менше лише на пів відсотка). Це свідчить про те, що бізнес і держава соціально відповідальні й сплачують своїм робітникам зарплату.

За даними Держказначейства, у травні до загального фонду держбюджету надійшло 101,3 млрд грн. Касові видатки у травні були здійснені в обсязі 224,9 млрд грн, у тому числі загального фонду – у сумі 216,4 млрд грн, або 67,3% від розпису травня.

Фактичний дефіцит загального фонду держбюджету у минулому місяці становив 113,4 млрд грн проти передбаченого розписом дефіциту на травень у сумі 209 млрд грн. Держбюджет в цілому за 5 місяців 2022 року було виконано з дефіцитом у 263,2 млрд грн.

Фактичні державні запозичення до загального фонду держбюджету за січень – травень склали 376,6 млрд грн, або 170,5% від запланованих на цей період.

Від розміщення ОВДП на фінансування держбюджету залучено 225,5 млрд грн. При цьому за рахунок випуску військових ОВДП залучено 200,2 млрд грн, в тому числі шляхом придбання у власність Нацбанком – 120 млрд грн. Із зовнішніх джерел залучено 151,1 млрд грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні