Категорія
Новини
Дата

До держбюджету у травні надійшло 101,3 млрд грн. Видатки сягнули 224,9 млрд – Мінфін

У травні касові видатки державного бюджету були здійснені в обсязі 224,9 млрд грн, повідомило Міністерство фінансів з посиланням на Держказначейство. У квітні вони становили 166,9 млрд грн. Водночас доходи склали 101,3 млрд грн.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Першочергове фінансування видатків у поточному році спрямовано на підвищення обороноздатності країни та здійснення соціальних видатків, які забезпечують підтримку життєдіяльності населення, зазначили у Мінфіні.
  • У травні 2022 року до загального фонду держбюджету надійшло 101,3 млрд грн.
  • Касові видатки у травні були здійснені в обсязі 224,9 млрд грн, у тому числі загального фонду – у сумі 216,4 млрд грн, або 67,3% від розпису травня.
  • Фактичний дефіцит загального фонду держбюджету у минулому місяці становив 113,4 млрд грн проти передбаченого розписом дефіциту на травень у сумі 209 млрд грн. Держбюджет в цілому за 5 місяців 2022 року було виконано з дефіцитом у 263,2 млрд грн.
  • Фактичні державні запозичення до загального фонду держбюджету за січень – травень склали 376,6 млрд грн, або 170,5% від запланованих на цей період.
  • Від розміщення ОВДП на фінансування держбюджету залучено 225,5 млрд грн. При цьому за рахунок випуску військових ОВДП залучено 200,2 млрд грн, в тому числі шляхом придбання у власність Нацбанком – 120 млрд грн. Із зовнішніх джерел залучено 151,1 млрд грн.

Контекст

У березні державні витрати України перевищили надходження приблизно на $2,7 млрд. Очікувалось, що розрив збільшиться до $5–7 млрд на місяць у квітні та травні. МВФ очікує, що українська економіка скоротиться на 35% цього року. Валовий державний борг України у 2022 році збільшиться до 86,2%. У 2021-му він знизився з 61% до 49%. 

Україна потребує $15 млрд фінансування протягом наступних трьох місяців, заявляла раніше директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва. 

Міністр фінансів Сергій Марченко вважає, що падіння ЄСВ на 17% за квітень і ПДФО з військовим збором на 19% «це нормальна ситуація». За його словами, надходження за ЄСВ перебувають на рівні, який практично був торік (менше лише на пів відсотка). Це свідчить про те, що бізнес і держава соціально відповідальні й сплачують своїм робітникам зарплату.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні