Категорія
Новини
Дата

Відомий американський інвестор заробив $250 млн на блефі Ілона Маска щодо Twitter

Інвестор-мільярдер і голова Icahn Enterprises Карл Айкан за останні місяці купив з дисконтом акцій Twitter на майже $500 млн. Викривши блеф гендиректора Tesla Ілона Маска, він заробив на цьому $250 млн, пише Business Insider.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • Маск погодився купити компанію Twitter за ціною $54,20 за акцію в квітні, але в наступні кілька місяців він весь час намагався відмовитися від угоди, що спровокувало судовий процес і призвело до падіння акцій Twitter. 
  • У підсумку Айкан зміг купити акції з великою знижкою в порівнянні з запропонованою Маскою ціною. За даними видання, він купив приблизно 14 млн акцій за ціною близько $30, що дорівнює 2% всіх акцій компанії.
  • Ціна на акції Twitter зросла на 22% до $52 в середу після того, як Маск запропонував завершити викуп Twitter на початково узгоджених умовах.
  • Частка Айкана, якщо припустити, що він її ще не продав, зараз коштує близько $750 млн, тож він отримав 50%-ний прибуток всього за кілька місяців, зазначає видання.
  • Айкан вирішив купити акції Twitter, тому що сумнівався, що Маск продовжить судову тяганину, яку він, навряд чи виграв би.
  • Деякі інвестори також зробили на акції Twitter в останні тижні, що дозволить їм отримати прибуток від покупки Маском компанії.

Контекст

25 квітня Ілон Маск домовився з керівництвом Twitter про купівлю соцмережі за $44 млрд. А вже в середині травня бізнесмен повідомив про призупинення операції до отримання від соцмережі реальної статистики з фейкових акаунтів. На початку липня Маск відмовився від угоди під приводом, що Twitter не надав йому даних для незалежної оцінки кількості ботів та спам-акаунтів у соцмережі.

Після цього акції соцмережі впали на 25% з 13 квітня – дня, коли Маск погодився на угоду про поглинання Twitter. Потім Twitter подав до суду на Маска. Компанія звинувачує мільярдера в порушенні умов угоди про купівлю соцмережі і вимагає довести угоду до кінця. 29 липня Маск подав зустрічний позов.

5 жовтня стало відомо, що Маск пропонує повернутися до своєї початкової пропозиції щодо купівлі соцмережі Twitter за $44 млрд. Про нову пропозицію бізнесмен повідомив керівництво Twitter у листі. Пропозиція про поновлення угоди з’явилася перед розглядом позову корпорації проти бізнесмена, в якому Twitter вимагає завершення процедури купівлі. Засідання у суді Делавера заплановане на 17 жовтня.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні