Інвестор-мільярдер і голова Icahn Enterprises Карл Айкан за останні місяці купив з дисконтом акцій Twitter на майже $500 млн. Викривши блеф гендиректора Tesla Ілона Маска, він заробив на цьому $250 млн, пише Business Insider.
Ключові факти
- Маск погодився купити компанію Twitter за ціною $54,20 за акцію в квітні, але в наступні кілька місяців він весь час намагався відмовитися від угоди, що спровокувало судовий процес і призвело до падіння акцій Twitter.
- У підсумку Айкан зміг купити акції з великою знижкою в порівнянні з запропонованою Маскою ціною. За даними видання, він купив приблизно 14 млн акцій за ціною близько $30, що дорівнює 2% всіх акцій компанії.
- Ціна на акції Twitter зросла на 22% до $52 в середу після того, як Маск запропонував завершити викуп Twitter на початково узгоджених умовах.
- Частка Айкана, якщо припустити, що він її ще не продав, зараз коштує близько $750 млн, тож він отримав 50%-ний прибуток всього за кілька місяців, зазначає видання.
- Айкан вирішив купити акції Twitter, тому що сумнівався, що Маск продовжить судову тяганину, яку він, навряд чи виграв би.
- Деякі інвестори також зробили на акції Twitter в останні тижні, що дозволить їм отримати прибуток від покупки Маском компанії.
Контекст
25 квітня Ілон Маск домовився з керівництвом Twitter про купівлю соцмережі за $44 млрд. А вже в середині травня бізнесмен повідомив про призупинення операції до отримання від соцмережі реальної статистики з фейкових акаунтів. На початку липня Маск відмовився від угоди під приводом, що Twitter не надав йому даних для незалежної оцінки кількості ботів та спам-акаунтів у соцмережі.
Після цього акції соцмережі впали на 25% з 13 квітня – дня, коли Маск погодився на угоду про поглинання Twitter. Потім Twitter подав до суду на Маска. Компанія звинувачує мільярдера в порушенні умов угоди про купівлю соцмережі і вимагає довести угоду до кінця. 29 липня Маск подав зустрічний позов.
5 жовтня стало відомо, що Маск пропонує повернутися до своєї початкової пропозиції щодо купівлі соцмережі Twitter за $44 млрд. Про нову пропозицію бізнесмен повідомив керівництво Twitter у листі. Пропозиція про поновлення угоди з’явилася перед розглядом позову корпорації проти бізнесмена, в якому Twitter вимагає завершення процедури купівлі. Засідання у суді Делавера заплановане на 17 жовтня.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.