Війна відбиває охоту українців піклуватися про своє здоровʼя. Що показало дослідження «Дарниці» і Gradus Research /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Війна відбиває охоту українців піклуватися про своє здоровʼя. Що показало дослідження «Дарниці» і Gradus Research

1 хв читання

Getty Images

Після початку великої війни 49% українців стали менше піклуватися про себе. Серед основних причин: високий рівень стресу та тривоги, нестача коштів та сил. Про це свідчать дані дослідження, яке провела фармкомпанія «Дарниця» спільно з Gradus Research до Всесвітнього дня здоров’я, яке відзначається 7 квітня.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Найбільше ця тенденція характерна для вікової групи 25–34 років – 55% респондентів цього віку декларують, що почали менше звертати увагу на здоров’я.
  • 86% українців стверджують, що після початку великої війни часто відчувають стрес, знервованість та пригнічення. Найбільше страждають від стресу жінки (88%), а також вікова група 55–60 років (91%).
  • Основні тенденції такі: українці почали значно менше займатися спортом та стежити за здоровим харчуванням, відклали планові обстеження, а також зменшили вживання вітамінів, а натомість почали пити заспокійливі.
  • 55% респондентів заявляють, що їхня тривалість сну зменшилася, а у 75% при цьому погіршилася також і якість сну. Серед основних проблем називають часте прокидання серед ночі, надокучливі жахіття та відсутність відчуття відпочинку після сну. Найгірше сплять жінки та вікова група 45–60 років.
  • Для аудиторії молодих людей (18–24 років) характерні трохи інші тенденції. Лише 39% почали менше піклуватися про своє здоров’я, тоді як 28% – навпаки приділяють цьому більше уваги з моменту повномасштабного вторгнення. Серед молоді менше респондентів декларують, що відчувають постійне пригнічення та стрес (78%). 
  • 21% має тривалість сну більше ніж вісім годин, тоді як в загальному по всім віковим групам тільки 9% можуть похвалитися таким тривалим сном. Якість сну погіршилася лише у 48% молоді.
Війна відбиває охоту українців піклуватися про своє здоровʼя. Що показало дослідження «Дарниці» і Gradus Research /Фото 1
Війна відбиває охоту українців піклуватися про своє здоровʼя. Що показало дослідження «Дарниці» і Gradus Research /Фото 2
Війна відбиває охоту українців піклуватися про своє здоровʼя. Що показало дослідження «Дарниці» і Gradus Research /Фото 3
Попередній слайд
Наступний слайд
Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні