Категорія
Новини
Дата

Власник розробника S.T.A.L.K.E.R. Кріппа заявив, що не має спільних проєктів з колишнім власником космічної компанії Firefly Поляковим

1 хв читання

Власник розробника S.T.A.L.K.E.R. 2 та кіберспортивної команди NAVI Максим Кріппа та колишній власник космічної компанії Firefly Максим Поляков вдвох вийшли з усіх спільних проєктів. Про це в інтерв’ю Forbes розповів Кріппа. 

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти 

  • Разом Максим Кріппа та Максим Поляков інвестували в розробку ігор, гемблінг, маркетингові, аналітичні та технологічні платформи. «Ми обидва швидко думаємо, а ще швидше діємо. Наші опоненти нас навіть називали Double Max Power», – описує партнерство Кріппа.  
  • «Ми з Максом добре доповнювали один одного, але у певний момент вирішили: щоб зберегти дружбу, нам треба закінчити спільні справи», – пояснює вихід зі спільних проєктів Кріппа. За його словами, зараз їх з Поляковим пов’язують лише дружні стосунки. 
  • Серед спільних з Поляковим проєктів були інвестиції в онлайн-казино GGS, каже Кріппа. У цьому проєкті в Кріппи та Полякова стався конфлікт з Сергієм Токарєвим і Рустамом Гільфановим через порушення умов розподілення активів у листопаді 2013 року та різні погляди на ведення бізнесу, додає власник GSC Game World
  • «У нас була фінальна «угода про розлучення». На нашу з Максимом думку, вони її порушили», – каже Кріппа. Він додає, що через порушення умов угоди подав до суду на Токарєва і Гільфанова, та припинив з ними спілкування у 2013 році.  

Контекст  

Макс Кріппа – у минулому діловий партнер колишнього власника американської ракетної компанії Firefly Макса Полякова. За даними матеріалів давньої судової справи, у 2012-му підприємці мали спільний бізнес у сфері гемблінгу.  

Український підприємець Макс Поляков був головним інвестором та акціонером космічної компанії Firefly Aerospace до лютого 2022-го. З 2017 року Поляков інвестував у Firefly близько $210 млн. У травні 2021-го компанія залучила перші $75 млн зовнішніх інвестицій.

29 грудня 2021 року Комітет з іноземних інвестицій США почав вимагати, щоб Поляков продав 50% акцій компанії. Вони належали йому та його інвестфонду Noosphere Ventures. Фонд залучив інвестбанкірів для пошуку покупця. 24 лютого 2022-го частку Noosphere викупила американська AE Industrial Partners. Сторони не розголошували деталі угоди. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні