Категорія
Компанії
Дата

Forbes Digital

«Парус», «Сталкер», $100 млн: Максим Кріппа дав Forbes перше велике інтервʼю. У цій частині – хто і як робив S.T.A.L.K.E.R. 2, навіщо ставати найбільшим інвестором у київську нерухомість

13 хв читання

Максим Кріппа,власник Сталкер 2 і Наві /Артем Галкін для Forbes Ukraine

Максим Кріппа погодився розповісти про свої статки, угоди та бізнес-зв’язки Фото Артем Галкін для Forbes Ukraine

За два воєнні роки невідомий бізнесмен Максим Кріппа став найбільшим інвестором у столичну нерухомість, до того ж він найбільший український гравець у глобальному кіберспорті: NAVI, Maincast, GSC Game World – його власність. Це інтерв’ю – перша публічна спроба розповісти про статки, угоди та бізнес-зв’язки

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

20 листопада відбувся реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2. Цьому передувало 15 років перерви після виходу першого «Сталкера», шість переносів релізу і зміна власників української студії-розробника культової гри – GSC Game World. Місце засновника Сергія Григоровича посів Максим Кріппа, 47 – один із найбільш загадкових бізнесменів останніх років.

Вже під час повномасштабної війни з РФ Кріппа став власником кількох знакових активів. У Вадима Столара придбав столичний бізнес-центр «Парус». У держави – заміський будинок відпочинку в елітному селищі Козин під Києвом та готель «Україна», розташований між Майданом Незалежності та Офісом президента. В Олександра Кохановського – найсильнішу українську кіберспортивну команду NAVI.

Forbes Ukraine з 2022 року, коли стало відомо про угоду з NAVI, намагався взяти у Кріппи інтерв’ю, але він обмежувався письмовими відповідями. Цього разу бізнесмен прийняв пропозицію. «Розумні люди порадили відповісти на всі запитання», – пояснює рішення Кріппа. Він не приховує: його зачепила публікація в «Економічній правді», де його порівнюють із Сергієм Курченком, олігархом часів Віктора Януковича, який теж стрімко увірвався у великий бізнес. «Коли ти випускаєш гру, яку купують мільйони людей у Європі і США, ти повинен мати зрозумілий профайл», – пояснює альтернативну причину венчурний інвестор, у якого є проєкти у глобальному геймдеві.

Інтервʼю відбулося в офісі Кріппи в бізнес-центрі «Парус». У кабінетах майже немає людей: співробітник Кріппи пояснює це повітряною тривогою. У кімнаті для переговорів – ультрапатріотично. В центрі – прапори бригад ЗСУ, на стінах – подяки від військових частин і шеврони. Під час бесіди він підкреслює власну допомогу ЗСУ та державі, на питання про суму відповідає, що інформація є на сайті фонду – 900 млн грн. Говорячи про бізнес, Кріппа уникає цифр, пояснюючи це умовами про нерозголошення (NDA).

У першій частині двогодинного інтерв’ю читайте про купівлю GSC Game World, роботу над S.T.A.L.K.E.R. 2 та очікування від інвестицій у київську нерухомість. Як Максим Кріппа заробив перший і сотий мільйон – у другій частині.

Бесіда скорочена та відредагована для зрозумілості.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні