Інформація про Макс Поляков

Noosphere Ventures, ІТ, космос, дейтинг

Макс Поляков /Олександр Чекменьов
$800 млн
11 місце
Топ-20 найбагатших 2022 року

Профайл

Вік
46

20 найбагатших українців 2022

1 жовтня ракета Alpha американської компанії Firefly вперше успішно досягла орбіти. На лівреї ракети були жовто-блакитні смуги. «Прапор моєї країни для тих, хто «читає поміж рядків». Слава Україні!» – написав у Facebook-пості Поляков. Для нього успіх Alpha має гіркий присмак.

Український підприємець купив збанкрутілу Firefly у 2017 році. Щоб довести ракету до стартового майданчика, він вклав $210 млн. Втрутилася велика політика. У грудні 2021-го стало відомо, що уряд США через Комітет з іноземних інвестицій вимагає від Полякова продати свою частку. 24 лютого з’явилася новина, що Поляков продав свої 58% акцій американській AE Industrial Partners. Деталі угоди не розголошують, підприємець заявив, що заробив на угоді.

Бізнес-моделі Noosphere Venture конче необхідна власна ракета. Восени з’ясувалося, що у Полякова вже є «запасний аеродром». Жовтневе розслідування американського видання Snopes показало, що дейтингові бізнеси, пов’язані з Поляковим, профінансували британську Skyrora мінімум на $1,4 млн. Ця компанія розробляє легку ракету Skyrora XL, її очолює Володимир Левикін, який багато років працював із Поляковим.

У Полякова дуже різноманітні бізнес-інтереси, крім «космічного» Noosphere Venture є дейтингові сервіси, маркетингові агенції, фінансові компанії, розробники грального софту. Загальна кількість співробітників до війни сягала 6000, більшість в Україні.

Поляков витратив мінімум $5 млн на допомогу Україні під час війни. З відкритих джерел: $1,3 млн отримав Фонд Сергія Притули, $1 млн – дніпровський фонд ТАПС та $2,7 млн – United24 на армію дронів. Підприємець також допоміг Фонду Притули підписати угоду на «купівлю» для України радарного супутника.

Матеріали по темі
Поруч в рейтингу «Топ-20 найбагатших 2022 року»
Сергій Тігіпко /УНІАН
група ТАС, Універсал Банк
$1,5 млрд
Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі