Категорія
Новини
Дата

Volkswagen продав активи в Росії

Volkswagen Group завершила продаж своєї частки у «Фольксваген Груп Рус», включаючи його локальні дочірні компанії, фірмі «Арт -Фінанс», яку підтримує російський дилер «Авілон», йдеться у заяві VW.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти 

  • «З реєстрацією угоди право власності на частки у статутному капіталі ТОВ «Фольксваген Груп Рус» та його дочірніх товариств переходить від продавців до покупця», – заявили у Volkswagen.
  • Угода, яка схвалена російськими державними органами, включає виробничі потужності у Калузі, структуру імпортера (дистрибʼюторський та післяпродажний бізнес), а також складські та фінансові послуги з усіма повʼязаними з ними співробітниками.

Контекст

Завод Volkswagen у Калузі було запущено в 2007 році. Його потужність – 225 000 автомобілів на рік, 2021 року було випущено 118 000 машин. До весни 2022 року підприємство випускало моделі Volkswagen Polo, Volkswagen Tiguan та Skoda Rapid. Також у Калузі працював завод бензинових двигунів потужністю 150 000 одиниць на рік.

Volkswagen не міг вийти з РФ через позови групи ГАЗ. Перший структура Олега Дерипаски подала позов у березні, вимагаючи стягнення з «Фольксваген Груп Рус» близько $200 млн збитків і скасування розриву угоди про контрактне складання VW і Skoda на ГАЗі. Другий був поданий до міжнародного Volkswagen AG – на $350 млн.

Як зазначає видання, ці позови заморозили активи німецького автоконцерна у Росії та загальмували їх продаж.

Нещодавно стало відомо, що російська влада схвалила угоду з продажу місцевих активів німецького автоконцерну Volkswagen одному з найбільших автомобільних дилерів країни «Авілон», пише Financial Times. За даними російського «Интерфаксу», вартість продажу не перевищить €125 млн.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні