Категорія
Новини
Дата

Як в умовах війни працює бізнес, що брав участь у державних тендерах. Опитування Prozorro

48% українських підприємств продовжують працювати попри суттєве скорочення замовлень. Ще 12% планують відновити роботу найближчим часом. Про це повідомило Prozorro, посилаючись на результати опитування компаній, які брали участь у державних тендерах.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Частка підприємств, які не зупиняли свою діяльність, очікувано є вищою на заході (62%) та в центрі (55%) України. 
  • 6% опитаних підприємців уже змінили, а 19% планують змінити фокус свого бізнесу, щоб більше відповідати потребам воєнного часу. 
  • 43% респондентів зараз не працюють з державними замовниками. Здебільшого це бізнеси, яким співпраця з державою давала до 20% доходу. 47% зазначили, що продовжують працювати з державою, але в менших обсягах. 10% — що працюють, як і раніше. 
  • Підприємці також надали свої пропозиції, як держава може змінити підходи до державних закупівель в період воєнного стану. Найбільше пропозицій щодо можливості отримувати передоплату та розрахунок без відстрочки платежу, необхідність проведення спрощених закупівель на Prozorro в регіонах, де не ведуться бойові дії. 
  • Також підприємці пропонують створити інформаційний каталог актуальних потреб від держави.
  • У дослідженні взяли участь 372 представників бізнесу з усієї України. 

Контекст

Кабмін раніше дозволив державним організаціям на час воєнного стану укладати прямі контракти з постачальниками. 

Нещодавно була створена платформа Prozorro+, яка адаптувала систему держзакупівель до воєнного часу. Платформа покликана швидко закривати потреби органів влади та місцевого самоврядування в критично важливих товарах та гуртувати бізнес довкола запитів держави.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні