Категорія
Новини
Дата

Як в умовах війни працює бізнес, що брав участь у державних тендерах. Опитування Prozorro

48% українських підприємств продовжують працювати попри суттєве скорочення замовлень. Ще 12% планують відновити роботу найближчим часом. Про це повідомило Prozorro, посилаючись на результати опитування компаній, які брали участь у державних тендерах.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Частка підприємств, які не зупиняли свою діяльність, очікувано є вищою на заході (62%) та в центрі (55%) України. 
  • 6% опитаних підприємців уже змінили, а 19% планують змінити фокус свого бізнесу, щоб більше відповідати потребам воєнного часу. 
  • 43% респондентів зараз не працюють з державними замовниками. Здебільшого це бізнеси, яким співпраця з державою давала до 20% доходу. 47% зазначили, що продовжують працювати з державою, але в менших обсягах. 10% — що працюють, як і раніше. 
  • Підприємці також надали свої пропозиції, як держава може змінити підходи до державних закупівель в період воєнного стану. Найбільше пропозицій щодо можливості отримувати передоплату та розрахунок без відстрочки платежу, необхідність проведення спрощених закупівель на Prozorro в регіонах, де не ведуться бойові дії. 
  • Також підприємці пропонують створити інформаційний каталог актуальних потреб від держави.
  • У дослідженні взяли участь 372 представників бізнесу з усієї України. 

Контекст

Кабмін раніше дозволив державним організаціям на час воєнного стану укладати прямі контракти з постачальниками. 

Нещодавно була створена платформа Prozorro+, яка адаптувала систему держзакупівель до воєнного часу. Платформа покликана швидко закривати потреби органів влади та місцевого самоврядування в критично важливих товарах та гуртувати бізнес довкола запитів держави.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні