Категорія
Новини
Дата

Як в умовах війни працює бізнес, що брав участь у державних тендерах. Опитування Prozorro

48% українських підприємств продовжують працювати попри суттєве скорочення замовлень. Ще 12% планують відновити роботу найближчим часом. Про це повідомило Prozorro, посилаючись на результати опитування компаній, які брали участь у державних тендерах.

Forbes Україна випустив новий номер друкованого журналу. В ньому майже два десятки ексклюзивних матеріалів. Придбати журнал з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Частка підприємств, які не зупиняли свою діяльність, очікувано є вищою на заході (62%) та в центрі (55%) України. 
  • 6% опитаних підприємців уже змінили, а 19% планують змінити фокус свого бізнесу, щоб більше відповідати потребам воєнного часу. 
  • 43% респондентів зараз не працюють з державними замовниками. Здебільшого це бізнеси, яким співпраця з державою давала до 20% доходу. 47% зазначили, що продовжують працювати з державою, але в менших обсягах. 10% — що працюють, як і раніше. 
  • Підприємці також надали свої пропозиції, як держава може змінити підходи до державних закупівель в період воєнного стану. Найбільше пропозицій щодо можливості отримувати передоплату та розрахунок без відстрочки платежу, необхідність проведення спрощених закупівель на Prozorro в регіонах, де не ведуться бойові дії. 
  • Також підприємці пропонують створити інформаційний каталог актуальних потреб від держави.
  • У дослідженні взяли участь 372 представників бізнесу з усієї України. 

Контекст

Кабмін раніше дозволив державним організаціям на час воєнного стану укладати прямі контракти з постачальниками. 

Нещодавно була створена платформа Prozorro+, яка адаптувала систему держзакупівель до воєнного часу. Платформа покликана швидко закривати потреби органів влади та місцевого самоврядування в критично важливих товарах та гуртувати бізнес довкола запитів держави.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні