48% українських підприємств продовжують працювати попри суттєве скорочення замовлень. Ще 12% планують відновити роботу найближчим часом. Про це повідомило Prozorro, посилаючись на результати опитування компаній, які брали участь у державних тендерах.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- Частка підприємств, які не зупиняли свою діяльність, очікувано є вищою на заході (62%) та в центрі (55%) України.
- 6% опитаних підприємців уже змінили, а 19% планують змінити фокус свого бізнесу, щоб більше відповідати потребам воєнного часу.
- 43% респондентів зараз не працюють з державними замовниками. Здебільшого це бізнеси, яким співпраця з державою давала до 20% доходу. 47% зазначили, що продовжують працювати з державою, але в менших обсягах. 10% — що працюють, як і раніше.
- Підприємці також надали свої пропозиції, як держава може змінити підходи до державних закупівель в період воєнного стану. Найбільше пропозицій щодо можливості отримувати передоплату та розрахунок без відстрочки платежу, необхідність проведення спрощених закупівель на Prozorro в регіонах, де не ведуться бойові дії.
- Також підприємці пропонують створити інформаційний каталог актуальних потреб від держави.
- У дослідженні взяли участь 372 представників бізнесу з усієї України.
Контекст
Кабмін раніше дозволив державним організаціям на час воєнного стану укладати прямі контракти з постачальниками.
Нещодавно була створена платформа Prozorro+, яка адаптувала систему держзакупівель до воєнного часу. Платформа покликана швидко закривати потреби органів влади та місцевого самоврядування в критично важливих товарах та гуртувати бізнес довкола запитів держави.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.