Категорія
Новини
Дата

З України під час війни незаконно вивели €3 млрд. БЕБ шукає можливість повернути кошти

Від початку повномасштабного російського вторгнення з України незаконно вивели понад €3 млрд. Про це сказав директор Бюро економічної безпеки Вадим Мельник на онлайн-зустрічі з представниками митних органів Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Українці й іноземці перевозять через державний кордон України готівку, дорогоцінні аксесуари та банківські метали в особливо великих розмірах, заявляють в БЕБ. Часто вони діють за попередньою змовою з невстановленими особами, за узгодженим злочинним планом, без митного декларування.
  • Орієнтовна загальна сума коштів, виведених таким чином за кордон, становить понад €3 млрд, заявляє Мельник.
  • БЕБ досліджує законність походження цих коштів. Наразі встановлено факти, коли фізособи отримували кошти злочинним шляхом в Україні, без сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів. 
  • За результатами слідства, у більшості випадків є ознаки відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом. Такі кошти підлягають арешту та будуть повернуті до України, заявляють у відомстві.
  • БЕБ очікує від сусідніх країн відповіді на запити по всіх резидентах і нерезидентах України, що декларували готівку у великих розмірах з початку війни.

Контекст

Фізособи можуть наразі переміщувати через митний кордон України готівкову валюту і банківські метали вартістю, що не перевищує в еквіваленті €10 000, без письмового декларування митному органу.

Ще одна лазівка для виведення капіталу – операції quasi cash. У березні обсяг чистих перерахувань іноземної валюти українськими банками на користь міжнародних платіжних систем досяг $1,7 млрд, а з початку квітня – $900 млн. Тому НБУ запровадив низку обмежень на транскордонні операції громадян. Фізособи зможуть здійснювати операції quasi cash, використовуючи лише власну іноземну валюту, в межах ліміту 100 000 грн на місяць.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні