Категорія
Новини
Дата

За І квартал 2022 року Vodafone Україна збільшив дохід на 10%. Цьому сприяли два довоєнні місяці й виторг від роумінгу

Оператор Vodafone Україна, що входить до складу азербайджанського NEQSOL Holding, у І кварталі 2022 року наростив дохід до майже 5,2 млрд грн. Це на 10% більше, ніж роком раніше. Про це повідомляє пресслужба Vodafone Україна.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Показник OIBDA зріс на 15% та перевищив 2,9 млрд грн. Маржа OIBDA зросла на 2,6 п.п., до 56,7%. Чистий прибуток становив 515 млн грн, зменшення передусім обумовлене коливаннями валютного курсу, пояснюється в пресрелізі.
  • Зростання показників зумовлене кількома факторами: збільшенням користування та кількості користувачів у січні – лютому; збільшенням доходів від роумінгу. Також на фінансові результати позитивно вплинули доходи від фіксованого бізнесу, завдяки діяльності Vega – нового активу в групі Vodafone.
  • «Витрати, пов’язані з війною – аварійні роботи на мережі, допомога країні та клієнтам, масові міграції клієнтів за кордон, – суттєво вплинули на динаміку основних фінансових показників. Зростання ключових фінансових показників у І кварталі 2022 року досягнуто завдяки успішним результатам перших двох місяців кварталу», – зазначається у пресрелізі.
  • Капітальні інвестиції у І кварталі становили 376 млн грн. Компанія нарощувала ємність мережі, розбудовувала покриття 4G на основних автошляхах України.
  • З початком війни Vodafone займався відновленням зв’язку: понад 90% мережі Vodafone працює.
  • «Війна спричинила масові міграції, і це суттєво вплинуло на розмір абонентської бази. За результатами І кварталу абонентська база зменшилась на 400 000 клієнтів, за рахунок клієнтів передплати. Загалом 1,6 млн клієнтів Vodafone вимушено перебувають за межами країни», – зазначається в пресрелізі.

Контекст

Vodafone у березні почала надавати своїм українським клієнтам послугу «Доступний роумінг», який нині доступний у 27 країнах Європи. Послуга пропонує безкоштовне підключення пакетів мобільного інтернету, хвилин для розмов та повідомлень. Компанія підключила своїм клієнтам безкоштовні послуги у роумінгу на суму 127 млн грн. Загалом безкоштовних послуг в Україні підключено на суму 230 млн грн, за кордоном – на суму 330 млн грн. Ними скористалися 13 млн клієнтів.

Мобільний оператор «Київстар» збільшив у І кварталі дохід на 15,1% у місцевій валюті. У березні 2022 року дохід в Україні становив 2,8 млрд грн. Ці показники зумовлені зростанням клієнтської бази 4G «Київстар», яка збільшилася на 30,7% у річному обчисленні, зазначалося у фінзвіті. Зростання доходів від мобільного зв’язку також спровоковане вищими доходами від роумінгу, які збільшилися втричі порівняно з попереднім роком. 

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні