Як підключитися до мобільних операторів за кордоном. Детальний гід європейськими тарифами для українських переселенців /Ілюстрація Shutterstock / Анна Наконечна
Категорія
Інновації
Дата

Як підключитися до мобільних операторів за кордоном. Детальний гід європейськими тарифами для українських переселенців

Ілюстрація Shutterstock / Анна Наконечна

Кількість українських біженців через війну з Росією перевищила до 4 млн, підрахували у ООН. Це найбільша хвиля тимчасової міграції в сучасній історії ЄС. Одна із головних потреб біженців – залишатись на зв’язку. Forbes зібрав гід по мобільним тарифам країн, що прийняли до себе найбільше українців.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Польща 

Як підключитися до мобільних операторів за кордоном. Детальний гід європейськими тарифами для українських переселенців /Фото 1

Orange

Оператор на місяць кожному громадянину України дає SIM-карту, де є 100 хвилин на дзвінки в Україну, безкоштовні розмови по країні, повідомлення у Польщі й 30 ГБ інтернету. 

Сім карту Orange можна купити і зареєструвати в понад 30 000 пунктів на території Польщі, наприклад у сервісних центрах Orange, магазинах, кіосках чи на почті. До реєстрації сім карти необхідно мати при собі оригінал паспорту чи інший документ, який підтверджує особу.

Після безкоштовного місяця можна підключити тариф ʼБез лімітуʼ. Він дає безлімітні дзвінки, СМС, ММС та 30 ГБ інтернету. Вартість – 30 злотих. Поповнити картку можна в магазинах Orange, у додатку Мій Orange, а також у магазинах та на заправках. 

T–Mobile

Оператор дає безлімітні дзвінки та SMS з Польщі в Україну, 10 ГБ інтернету в Польщі, 100 хвилин на дзвінки в Польщі. Отримати картку можна в магазинах T–Mobile. 

Після місяця користування абонент може підключити тарифи Unlimited S, M, L або XL. Все залежить від інтернет-потреб. Якщо достатньо 1 ГБ, місячна плата буде 20 злотих, за 20 ГБ – 25 злотих, 30 ГБ – 30 злотих, 40 ГБ – 39 злотих. Крім того, тарифи M та L підтримують вище якість відео: DVD Quality та HD Quality відповідно. Активувати тарифні плани можна за кодом на сайті. 

Поповнити рахунок зручно в додатку Mój T–Mobile або на сайті www.doladowania.t–mobile.pl

Румунія

Як підключитися до мобільних операторів за кордоном. Детальний гід європейськими тарифами для українських переселенців /Фото 2

Orange

Українські біженці в Румунії отримують безкоштовні картки, які роздають на окремих прикордонних пунктах. Вони включають безкоштовні міжнародні дзвінки в Україну, необмежену кількість хвилин і SMS у мережі Orange Romania, а також 6 ГБ інтернету.

Після використання можна підключити тариф за €6 або за €8. Вони передбачають необмежену кількість хвилин, 6 і 8 ГБ інтернету.

Поповнити картку можна у точках продажу, на сайті міжнародної системи оплати Ding, скретч–карткою для поповнення. 

Vodafone Румунія

Оператор роздає безкоштовні передплачені картки на пунктах пропуску у повітах Сату Марє, Марамуреш, Сучава, Галаць та Тулча, а також у центрах біженців у містах Редеуць, Марамуреш, Сігет, Сучава, Ботошань, Сірет, Тулча, Галаць та Ясси. Їх можна отримати і в магазинах Vodafone в Сату–Марє, Марамуреш, Сучава, Ботошань, Галаць та Тулча.

SIM–картка дає 10 ГБ інтернету всередині країни, 100 хвилин і SMS всередині країни, хвилини і SMS всередині мережі НЕОБМЕЖЕНО, 200 хвилин на дзвінки за кордон і 300 хвилин на дзвінки в Україну. 

Після вичерпання послуг можна підключити тариф Prepago. Він надає 12 Гб інтернету та 300 хвилин дзвінків за €10. 

Поповнити можна онлайн з додатку MyVodafone, а також за допомогою Ding.

Молдова

Як підключитися до мобільних операторів за кордоном. Детальний гід європейськими тарифами для українських переселенців /Фото 3

Orange

Тариф: Orange PrePay

Умови: 10 ГБ + 250 хвилин

Вартість: безплатно для біженців протягом місяця (потім 29 леїв)

Де отримати: будь–який магазин Orange при пред’явленні українського паспорта (адреси магазинів)

Як поповнювати: у магазині Orange готівкою, готівкою у молдавських леях за допомогою cash–in терміналів у супермаркетах, онлайн за допомогою банківської картки на https://epayments.orange.md

Moldcell

Тариф: Cartelă Moldcell 

Умови: 10 ГБ + 250 хвилин

Вартість: безкоштовно. Оператор не уточнив, протягом якого терміну діятиме передплачена картка. Forbes уточнив в Moldcell деталі, однак не отримав відповіді. Стандартна плата становить 30 або 50 леїв. 

Де отримати: у магазинах Moldcell.

Як поповнювати: у точках продажу, на сайті міжнародної системи оплати Ding, скретч–карткою. 

У центрі розміщення Moldexpo оператор пропонує безкоштовний WiFi та гарячу лінію для потреб біженці. Також Moldcell знизив тарифи на дзвінки в Україну до кінця березня.

Угорщина

Як підключитися до мобільних операторів за кордоном. Детальний гід європейськими тарифами для українських переселенців /Фото 4

Два найбільші оператори Magyar Telekom і Vodafone Угорщина роздають безкоштовні SIM–карти та мобільні пристрої на прикордонних пунктах пропуску в Захоні, Лоні та Тисабечі. У Будапешті також можна знайти пункти збору в торговому центрі WestEnd біля Західного залізничного вокзалу.

На всі базові українські номери (стаціонарні та мобільні) телефонувати можна безкоштовно. Також провайдери запровадили безкоштовний роумінг в Україні.

Передплачені SIM–картки також можна придбати в супермаркетах (зазвичай у касах) або в магазинах Telekom і Vodafone. 

Magyar Telekom

Тариф: Domino Fix

Умови: 500 МБ інтернету та 40 хв розмов

Вартість: безкоштовно

Vodafone Угорщина

Оператор активує картку для українців у своїх магазинах. Вона передбачає безкоштовні дзвінки та 5 ГБ інтернету. Отримати картку можна у будь–якому магазині Vodafone в Угорщині. Для цього потрібно мати з собою паспорт/посвідчення особи/посвідчення водія.

Словаччина

Як підключитися до мобільних операторів за кордоном. Детальний гід європейськими тарифами для українських переселенців /Фото 5

Orange

Orange надає безкоштовні сім–карти для біженців з України. Отримати SIM–карти Orange Slovensko можна у мобільних станціях Orange у пунктах пропуску на кордоні: Убля — Малий Березний, Малі Селменті, Ужгород — Вишнє Німецьке, на головному залізничному вокзалі Братислави, у будь–якому відділені зі списку

Передплачена SIM–карта містить 10 ГБ мобільного Інтернету і кредит на 2 €, який ви можете використовувати для дзвінків і SMS. Дзвінки за 0,10 €/хв у Словаччині та Європейському Союзі, SMS/MMS за 0,06 €/шт, SMS в Україну за 0,1406 €/SMS. Дзвінки в Україну до 31.03.2022 безкоштовні. Після 31.03.2022 дзвінки на номери мобільного звʼязку або стаціонарні лінії в Україні – за 0,4787 €/хв, SMS в Україну за 0,1406 €/шт.

Після того, як ви вичерпаєте безкоштовні послуги, можна підключити тариф Prima Dáta. Придбання передоплаченої SIM–карти Orange Slovakia коштує €2, які витрачаються на дзвінки та 1 ГБ даних. За €6 отримуєте 2 ГБ даних, €10 – 10 ГБ даних. За €12 ви отримуєте 11 ГБ даних та кошти на дзвінки в розмірі €2. 

Поповнити картку можна через банкомат, термінал, у магазині оператора. Також можна придбати скретч–картку номіналом від €10 в магазинах та на заправках. 

Telecom

Передплачена SIM–карта T–Mobile Slovakia коштує €9 та надає €9 на дзвінки. Дзвінок коштує €0,10 за хвилину, а SMS – €0,06. Дані можна отримати за €2 розміром 1 ГБ на 10 днів і за €8 – 5 ГБ на 30 днів.

Німеччина

Як підключитися до мобільних операторів за кордоном. Детальний гід європейськими тарифами для українських переселенців /Фото 6

У Німеччині є три головні мобільні оператори: Deutsche Telekom (T-Mobile), Vodafone, O2 (Telefónica).

Deutsche Telekom

T-Mobile роздає українським біженцям безкоштовні SIM-карти з необмеженим інтернетом та дзвінками.

Де отримати: в одному з 540 магазинів Telecom у Німеччині, під час перетину кордону або через благодійні організації, які допомагають біженцям з України.

Щоб отримати SIM-карту, треба надати документ, який засвідчує особу (ID, закордонний паспорт).

Вартість: звичайна ціна тарифного плану Essentials – $60 на місяць.

Умови цього тарифного плану – 50 ГБ інтернету та необмежені дзвінки і SMS.

Роумінг: безкоштовні дзвінки та SMS в Україну.

Vodafone

Безкоштовні SIM-картки Vodafone можна отримати у фірмових магазинах в Берліні, Ганновері, Мюнхені і Дрездені.

Telefónica

Тариф: O2 Free Unlimited Smart

Умови: необмежений доступ до інтернету та дзвінків.

Вартість: €40 на місяць

Де отримати: на сайті або у супермаркетах

Литва 

Як підключитися до мобільних операторів за кордоном. Детальний гід європейськими тарифами для українських переселенців /Фото 7

У Литві є три головних мобільних операторів – Telia, Bite і Tele2. Вони видають безкоштовні SIM-карти для українських біженців, які прибувають до країни.

Кожен оператор має свої картки: у Bite – картка Labas, у Tele2 – Pildyk, у Telia – Ežys.

Telia

Тариф: Ežys

Умови: 10 ГБ + безлімітні дзвінки та SMS.

Вартість: безкоштовно для українців. Оператор не уточнив, скільки діятиме пропозиція. Звичайна ціна – €10 за місяць.

Де отримати: у реєстраційних центрах для біженців або в одному з магазинів Teila. Щоб отримати, треба показати український паспорт.

Як поповнювати: у точках продажу або за допомогою ваучера з електронним кодом, який можна купити у супермаркетах та фірмових магазинах.

Роумінг: дозволяє безкоштовно дзвонити та надсилати SMS в Україну до 31 березня. Потім можуть продовжити.

Tele2

Тариф: Pildyk

Умови: необмежений інтернет та дзвінки 

Вартість: безкоштовно протягом 3-ох місяців. Звичайна ціна – €13 за місяць необмеженого інтернету та 200 хв на дзвінки.

Де отримати: у реєстраційних центрах для біженців або в одному із салонів Tele2. 

Як поповнювати: за допомогою ваучера, який можна купити у салоні чи супермаркеті або через сайт/додаток.

Роумінг: дозволяє безкоштовно дзвонити та надсилати SMS в Україну протягом 3-ох місяців.

Bite

Тариф: Hello

Умови: необмежений інтернет та дзвінки для Українців.

Вартість: безкоштовно протягом 3-ох місяців. Звичайна ціна – €18 в місяць за 8 ГБ інтернету і необмежені SMS та дзвінки.

Де отримати: через організації Червоний Хрест або Сильніші Разом.

Як поповнювати: за допомогою ваучера, який можна купити у салоні чи супермаркеті або через сайт/додаток.

Роумінг: дозволяє безкоштовно дзвонити та надсилати SMS в Україну протягом 3-ох місяців.

Реєстраційні центри для біженців у Литві:

 •  Вільнюс, вул. Minties 3 (гімназія Joachim Lelevel);
 • Алітус, вул. Pramones 1B;
 • Маріямполє, вул. Parko 9;
 • Клайпеда вул. Paryziaus Kominos 16A;
 • Шауляй, вул. Jablonskio 16.

Хто допомагає українським біженцям у Литві:

 • International House Vilnius
 • (працює з 8:00 до 22:00 кожного дня, тел: +370 526 40 200)
 • Департамент міграції (працює з 7:30 до 21:00 кожного дня, тел: +370 5 271 7112)
 • Посольство України у Литві (тел: +370 5 212 1536)

Латвія

Як підключитися до мобільних операторів за кордоном. Детальний гід європейськими тарифами для українських переселенців /Фото 8

У Латвії є три головні мобільні оператори – LMT, Tele2 і Bite.

Tele2

Тариф: Zelta Zivtina

Умови: необмежений інтернет та дзвінки 

Вартість: безкоштовно для українців протягом 3-ох місяців. Звичайна ціна – €2,5 за 7 днів необмеженого інтернету.

Де отримати: у реєстраційних центрах для біженців або в одному із салонів. 

Як поповнювати: за допомогою ваучера або через сайт.

Роумінг: дозволяє безкоштовно дзвонити та надсилати SMS в Україну протягом 3-ох місяців.

LMT

Тариф: LMT Karte Starter

Умови: необмежений інтернет та дзвінки 

Вартість: безкоштовно для українців протягом 3-ох місяців. Звичайна ціна – €24 за місяць безкоштовних дзвінків, SMS та інтернету.

Де отримати: Ukraine Support Centre (Riga Congress Hall) або в офісі компанії за адресою вул. Sēlpils, 2С.

Як поповнювати: за допомогою ваучера або через сайт.

Роумінг: дозволяє безкоштовно дзвонити та надсилати SMS в Україну протягом 3-ох місяців.

Хто допомагає українським біженцям у Латвії:

Естонія

Як підключитися до мобільних операторів за кордоном. Детальний гід європейськими тарифами для українських переселенців /Фото 9

У країні три ключових мобільних оператора: Tele2, Elisa та Super. Все вони продають стартові тарифи вартістю від €1. Після придбання SIM-картки її потрібно активувати, подзвонивши на будь-який естонський номер. Найпопулярніший спосіб поповнювати баланс – на касах супермаркетів або точок R-Kiosk, де потрібно вказати суму поповнення та оператора. 

Super

Найзручніший у користуванні оператор, де управління рахунком проходить через додаток – там же можна поповнити баланс з картки, навіть українського банку. Базовий пакет – €8 на місяць за дзвінки у країні, 500 SMS та 5 ГБ інтернету.

Tele2

Передплаченими тарифами можна керувати за посиланням. Ціни стартують від €2,95 на місяць – за ці гроші дають 500 МБ інтернету, 100 SMS та 100 хвилин на дзвінки всередині ЄС. Безліміт коштує від €25.

Elisa

Вибір тарифів та інструкції щодо поповнення зібрані за посиланням. Оператор пропонує місячні пакети від €10, за які можна отримати 12 ГБ інтернету. Якщо вам також потрібні дзвінки – €15 євро за тариф Perfect, куди включені 600 хвилин в мережі, та 60 хвилин у європейському роумінгу. 

Хто допомагає українським біженцям в Естонії:

Італія

Як підключитися до мобільних операторів за кордоном. Детальний гід європейськими тарифами для українських переселенців /Фото 10

Головні італійські мобільні оператори – Wind Tre, Telecom Italia (TIM) і Vodafone.

Telecom Italia

Дає українцям можливість безкоштовно користуватися безлімітним інтернетом та необмеженими дзвінками протягом тижня.

Активувати послугу і купити карту можна в одному з магазинів TIM або зателефонувавши за номером 119.

Vodafone Італія

Своїм абонентам в Італії Vodafone пропонує 1000 хвилин безкоштовних дзвінків + необмежені SMS та відеодзвінки протягом наступних двох місяців.

Також компанія Vodafone Italy пообіцяла роздати 200 SIM-карт та 200 мобільних телефонів для українських біженців, які прибули в Італію. Не відомо, скільки вже карт роздали.

Понад 1000 SIM-карт із необмеженим безкоштовним трафіком також отримала організація «Мама і дитина», яка організовує перевезення до Риму дітей із важкими захворюваннями та їхніх сімей.

Як платити за зв’язок в Італії:

Оплатити послуги операторів можна у більшості великих супермаркетів. Разом із карткою оператора там видадуть окремий чек з кодом, який треба відправити через SMS.

Розрахуватися за звʼязок у банкоматі можна лише банкоматною карткою, – а не класичною кредитною, – яку випускають італійські банки. Деякі оператори приймають платежі через PayPal.

Центри допомоги біженцям в Італії:

 • Рим, тел: +390800938873.
 • регіон Лаціо: тел: +390699509292.
 • Неаполь: вул J.F.Kennedy, 54, Zona Fuorigrotta.
 • Мілан: тел: 020202.
 • Флоренція та регіон Тоскана, тел: +393896674128.
 • регіон П’ємонте, тел: +393516906640.
 • Больцано, тел: +393351438701.
 • регіон Венето, тел: +393898745065.

Хто допомагає українським біженцям в Італії:

Велика Британія

Як підключитися до мобільних операторів за кордоном. Детальний гід європейськими тарифами для українських переселенців /Фото 11

Найбільші оператори у Великій Британії – Vodafone, O2, EE і Three.

Three

Тариф: Pay As You Go

Умови: необмежені хвили на дзвінки, текстові повідомлення та мобільний інтернет.

Вартість: Безкоштовно протягом 30 днів. Звичайна ціна – £35 за необмежений інтернет та дзвінки; £15 – за 25ГБ або £10 за 8ГБ.

Де отримати: в одному з 311 магазинів Three у Великій Британії.

Як поповнювати: це можна зробити через сайт, ввівши свій номер.

Роумінг: безкоштовні дзвінки в Україну.

Vodafone UK

Тариф: Everyone connected

Умови: безкоштовні дзвінки, SMS та 20ГБ інтернету для 200,000 біженців з України.

Вартість: безкоштовно протягом 6 місяців. Звичайна ціна – £27 за 25ГБ в місяць.

Де отримати: у волонтерських організаціях, які допомагають біженцям з України.

Як поповнювати: через додаток My Vodafone, через сайт, активувавши ваучер, який можна купити у фірмовому магазині або супермаркеті, зателефонувавши 2345.

Роумінг: безкоштовні дзвінки в Україну для користувачів Vodafone.

ЕЕ

Тариф: £20 Pack

Умови: безлімітні дзвінки та повідомлення, 30ГБ мобільного інтернету.

Вартість: £20 в місяць

Де отримати: заповити онлайн або в одному з магазинів EE.

Як поповнювати: через сайт або зателефонувавши на номер 150.

Роумінг: безкоштовні дзвінки та повідомлення в Україну.

Хто допомагає українцям у Великій Британії:

Франція

Як підключитися до мобільних операторів за кордоном. Детальний гід європейськими тарифами для українських переселенців /Фото 12

У Франції є три мережі мобільного зв’язку: Orange of France Télécom, Bouygues та SFR. Кожен оператор має свої картки: Mobicarte від Orange, Nomad від Bouygues і SFR la Carte від SFR.

Orange

Тариф: Max

Умови: мобільний інтернет від 20 МБ до 10 ГБ залежно від тарифного плану. Карти діють від одного тижня до місяця.

Вартість: передплачені карти Recharge Max коштують від €5 до €30.

Де отримати: в одному з магазинів мережі Orange Boutiques. При покупці треба показати паспорт або водійське посвідчення.

Як поповнювати: на сайті Orange.

Роумінг: дозволяє безкоштовно дзвонити та надсилати SMS в Україну до 8 квітня.

SFR

Тариф: 4G + 90 ГБ

Умови: 90 ГБ мобільного інтернету, необмежені дзвінки і SMS.

Вартість: €18

Де отримати: в аеропорту або супермаркеті.

Як поповнювати: ці карти працюють за передоплатою і дійсні протягом певного періоду, залежно від тарифу.

Хто допомагає українцям у Франції:

Іспанія

Як підключитися до мобільних операторів за кордоном. Детальний гід європейськими тарифами для українських переселенців /Фото 13

Серед популярних іспанських інтернет-провайдерів – Movistar, Vodafone, Orange і Yoigo. Зазвичай іспанці укладають із операторами контракт на рік для користування послугами, але іноземці можуть купити карти з передоплатою (prepago).

Де купити карту:

 • У центрах обслуговування одного з операторів звʼязку. 
 • У мережі магазинів The Phone House
 • У локуторіо (Locutorio) – аналог інтернет-кафе.
 • На сайті оператора звʼязку. При онлайн-замовленні сімку доставить курʼєр.

При покупці SIM-карти вказати паспортні дані та місце проживання в Іспанії (підійде адреса готелю).

Yoigo

Тариф: La Sinfín GB Infinitos

Умови: безлімітний інтернет та дзвінки

Вартість: €25 в місяць

Movistar

Тариф: Prepago Premium

Умови: 50 ГБ інтернет + необмежені дзвінки

Вартість: €15 в місяць

Orange

Тариф: Solo Móvil

Умови: безліміт на все

Вартість: €39 в місяць

Фінляндія

Як підключитися до мобільних операторів за кордоном. Детальний гід європейськими тарифами для українських переселенців /Фото 14

У Фінляндії три мобільних оператори: DNA, Telia та Elisa (Saunalahti). Фіни зазвичай користуються контрактними тарифами, але до отримання посвідки на проживання та банківського рахунку, українці можуть придбати передплачені варіанти. SIM-карти продаються як у мережевих супермаркетах (S-Market, K-Market), так і у магазинах R-Kiosk. Звична ціна становить близько €5.

Telia

Передплачена SIM-карта коштує €4,9, на її балансі буде €7. Їх можна використати на мобільний 4G-інтернет (0,01€ за МБ) або дзвінки у Фінляндії та країнах Балтії за тарифом у 0,066€ на хвилину.

Тарифи залежать від кількості мобільного інтернету. Найдешевший – S-Package коштує €9,9 на місяць та пропонує 100 хв на дзвінки у Фінляндію, країни Балтії та деякі країни ЄС, 100 повідомлень і 1 ГБ мобільного інтернету. Безліміт на інтернет коштує від €24,9 на місяць.

Поповнити та перевірити баланс можна за посиланням. Також група компаній Telia зняла роумінгові обмеження для України.

Elisa

SIM-карта від Elisa коштує €4,9. Тарифи стартують від €6,9 на місяць за доступ лише до дзвінків. Щоб отримати безлімітний мобільний інтернет потрібно заплатити щонайменше €24,9. Вибрати тариф, налаштувати оплату і поповнити баланс можна за посиланням.

DNA

Безліміт на місяць обійдеться у €24,9, поповнити його можна за посиланням.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні