Внаслідок підриву Росією Каховської ГЕС збитки державного майна меліоративних систем і каналів складають 150-160 млрд грн, повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства. У відомстві зазначили, що точну суму можна буде визначити після деокупації територій.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- За даними Мінагрополітики, існує велика ймовірність, що меліоративні системи будуть зруйновані або ж демонтовані окупантами.
- «Без відновлення джерела водопостачання говорити про зрошуване землеробство на півдні України у найближчий час неможливо», – зазначили у відомстві.
- Каховське водосховище було джерелом зрошення для 94% систем у Херсонській, 74% – в Запорізькій та 30% – в Дніпропетровській областях. У Мінагрополітики нагадали, що Каховське водосховище забезпечувало живлення 584 000 га земель, на які подавалася вода для зрошення. Зокрема, Каховський магістральний канал обслуговував 326 000 га, Північно-Кримський – 39 700 га сільськогосподарських земель.
- Через низку систем у Запорізькій, Херсонській та Дніпропетровській областях здійснювали окремий водозабір із водосховища на загальну площу зрошення 218 300 га.
Контекст
Росія підірвала Каховську ГЕС вранці 6 червня. Через надзвичайну ситуацію президент Володимир Зеленський провів екстрене засідання РНБО, а також збирав ставку верховного головнокомандувача. Внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано, повідомила пресслужба «Укргідроенерго». На відбудову Каховської ГЕС знадобиться щонайменше пʼять років і близько $1 млрд, заявив в інтервʼю Forbes керівник держкомпанії «Укргідроенерго» Ігор Сирота.
Російська влада відкидає звинувачення в підриві ГЕС. Кремль вважає руйнування Каховської ГЕС «навмисною диверсією Києва». Вона повʼязана з відсутністю успіхів у ході контрнаступу, який «захлинається», вважає речник російського диктатора Путіна Дмитро Пєсков.
Україна має намір звертатися до Міжнародного кримінального суду після підриву Каховської ГЕС, сказав на пресконференції президент України, пише «Інтерфакс-Україна». Росія підірвала дамбу Каховської ГЕС, щоб призупинити процес деокупації Силами оборони України та змістити вектор уваги суспільства від подій у Бєлгородській області (РФ), повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Сукупні втрати від підриву Росією дамби Каховської ГЕС для економіки у довгостроковій перспективі з урахуванням втрати виробничого та природного потенціалів можуть перевищити $10 млрд, про це в інтервʼю Forbes Ukraine повідомив один із засновників інвесткомпанії ICU Костянтин Стеценко.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.