Збитки від підриву Каховської ГЕС і затоплення Херсонщини можуть перевищити $10 млрд – ICU /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Збитки від підриву Каховської ГЕС і затоплення Херсонщини можуть перевищити $10 млрд – ICU

Getty Images

Сукупні втрати від підриву Росією дамби Каховської ГЕС для економіки у довгостроковій перспективі із урахуванням втрати виробничого та природного потенціалів можуть перевищити $10 млрд, про це в інтервʼю Forbes Ukraine повідомив один із засновників інвесткомпанії ICU Костянтин Стеценко.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За словами Стеценка, наразі точно оцінити збитки від руйнувань неможливо, адже екологічні катастрофи такого масштабу мають тривалі наслідки, які можуть розтягнутися на десятиліття. 
  • «Буде багато негативних ефектів для природи та економіки, які ми зараз навіть не уявляємо», – зазначив він.
  • Співзасновник ICU додав, що є величезні прямі збитки, зокрема зруйнована ГЕС, пошкоджені тисячі осель і комерційних приміщень, значна частина агроземель залишиться без належного зрошення, шкода для екології, вимирання десятків населених пунктів. 
  • Водночас є і масштабні непрямі наслідки – уповільнення розвитку величезного за площею регіону на багато років.
  • «Сукупні втрати для економіки у довгостроковій перспективі з урахуванням втрати виробничого та природного потенціалів можуть перевищити $10 млрд», – заявив він.

Контекст

Росія підірвала Каховську ГЕС вранці 6 червня. Внаслідок рукотворної катастрофи фактично підтоплені 29 населених пунктів, із них 19 – на підконтрольній Україні території, а 10 – на тимчасово окупованій. Під водою – 600 кв. км Херсонщини, з них 32% – правобережжя та 68% – лівий берег, повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін. Він зазначив, що, попри постійні обстріли росіян, на ранок 8 червня з небезпечних районів вивезено 2000 осіб, евакуація населення продовжується. За даними ДСНС, врятовано 334 особи (з них 15 дітей). Розгорнуто роботу девʼяти евакуаційних пунктів.

Російська влада відкидає звинувачення в підриві ГЕС. Кремль вважає руйнування Каховської ГЕС «навмисною диверсією Києва». Вона повʼязана з відсутністю успіхів у ході контрнаступу, який «захлинається», вважає речник російського диктатора Путіна Дмитро Пєсков.

Україна має намір звертатися до Міжнародного кримінального суду після підриву Каховської ГЕС, сказав на пресконференції президент України, пише «Інтерфакс-Україна»

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні