Категорія
Новини
Дата

«Земельний банк» розпочав аукціони суборенди пасовищ та сіножатей. В яких областях доступні ділянки

1 хв читання

ТОВ «Державний Земельний банк» оголосив старт аукціонів для суборенди пасовищ та сіножатей у девʼяти областях, повідомляє Фонд держмайна 10 квітня. Всі ділянки передаються в суборенду для розвитку тваринництва на 14 років.

Подарунок для справжніх лідерок та лідерів

Сертифікат Forbes — 365 днів доступу до якісної аналітики, інсайтів та історій успіху, що змінюють мислення. Купуйте зараз

Ключові факти

  • Загалом в межах першого пулу «Земельного банку» буде виставлено 7475 га пасовищ та 2706 га сіножатей.
  • Ділянки для суборенди вже доступні у таких областях: Закарпатська, Харківська, Хмельницька, Сумська, Полтавська, Миколаївська, Київська, Житомирська та Дніпропетровська.
  • Найбільші площі пасовищ будуть представлені в Миколаївській області (1848 га) та Харківській області (1619 га). Водночас найбільше сіножатей буде запропоновано у Полтавській (531,15 га) та Сумській (467,96 га) областях.
  • Державні земельні ділянки вже доступні учасникам в системі Prozorro.Продажі.
  • Очікується, що суборенда створить нові можливості для фермерських господарств і агропідприємств, зацікавлених у розвитку тваринництва, а завдяки довготривалій суборенді аграрії зможуть планувати довгострокову діяльність, залучати інвестиції та стабільно розвивати тваринницький напрям.
  • «Це не просто земля – це інструмент виробництва, джерело кормів і спосіб знизити залежність від ринку. Через суборенду на 14 років аграрії впевнено зможуть інвестувати в поголів’я, техніку та модернізацію господарств», – заявив заступник голови Фонду державного майна Ігор Тимошенко.
  • Зазначається, що державна земля стає доступною для малого та середнього бізнесу. Старт аукціонів з суборенди пасовищ і сіножатей є першим кроком до сильного фермерства, до самозабезпечення й розвитку тваринницького потенціалу країни. 

Контекст

ФДМУ почав реалізацію проєкту «Земельний банк» у 2023 році. Ініціатива є одним із пріоритетів фонду на 2024-й. «Земельний банк» має відкрити аграріям доступ до ринку державних сільгоспземель через онлайн-аукціони в електронній торговій системі «Prozorro.Продажі».

1 жовтня на платформі «Prozorro.Продажі» відбувся перший онлайн-аукціон із суборенди державних земель сільськогосподарського призначення. Першим лотом стала ділянка на понад 115 га у Вінницькій області, переможна ставка на її оренду сягнула понад 3 млн грн.

З 1 жовтня 2024 року – від старту проєкту «Земельний банк» – і до кінця 2024 року було проведено 266 успішних аукціонів, які охопили земельну площу 23 296 га. Ефект від суборенди земель за 2024 рік оцінюється у 757 млн грн щорічних надходжень.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Другий випуск 2025 року вже у передпродажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні