25 найкращих роботодавців для ветеранів
Важливий інсайт, який отримали в ELEKS, – процес повернення обертається не тільки навколо ветерана. У нього залучені родина, колеги і суспільство. Ще одне спостереження – стан і запит кожного ветерана унікальні. «Дехто потребує підтримки, ветеранської спільноти, навчальних ініціатив, – каже голова відділу Employee Relations Катерина Андрущенко. – А дехто взагалі не хоче обговорювати воєнні теми».
В ELEKS склали шлях повернення ветеранів і вирахували, з якими відділами взаємодіятимуть колеги. Результат – план процесу реінтеграції, освітніх програм для команд HR, менеджменту та всієї команди і низки заходів для ветеранів.
Одна з найефективніших складових програми реінтеграції – психологічний центр, вважає Андрущенко. У ньому проходять лекції психологів і психотерапевтів, а співробітники та їхні родини можуть отримати індивідуальну чи групову консультацію. Триває серія семінарів для колег, що беруть участь у реінтеграції ветеранів.
50 найкращих роботодавців 2021
Заснований 30 років тому сім’єю Скрипників, львівський аутсорсер Eleks і досі дбає про «сімейну» атмосферу. На початку пандемії працівники віддавали певний відсоток свого доходу у так звану касу взаємодопомоги. Її створили, щоб підтримувати спеціалістів, які не були залучені до проєктів через карантин.
«Ми пристосувалися до нової реальності та намагаємося максимально полегшити спеціалістам будь‑який дискомфорт», – каже голова відділу Employee Relations Катерина Андрущенко. Велику увагу приділяють ментальному здоров’ю: організовували арт‑терапію, психологічні групи, лекції з психологами та походи в гори.
Головна проблема, як і загалом на ринку, – брак фахівців. На сайті компанії – оголошення про 118 вакансій. Заманювати намагаються не лише компенсацією, а й цінностями. Eleks, наприклад, дозволяє новим спеціалістам перевести від компанії гроші на благодійність.