Інформація про «Енергоатом»

Експорт у 2022 році (за 9 місяців): $29 млн, Енергетика

«Енергоатом»

Профайл

Власник
Держава Україна
СЕО
Петро Котін

25 найбільших інвесторів країни

«Енергоатом» традиційно у топі інвесторів: планові ремонти атомних реакторів – дорога справа. Але у сьогоднішнього керівництва оператора атомних електростанцій амбіції перейти у найвищу інвестлігу. На початку року стало відомо, що держкомпанія домовляється з американською Westinghouse про закупівлю обладнання за $438 млн для нового атомного реактора на Хмельницькій АЕС. Це частина проєкту з побудови двох нових енергоблоків. Вартість першого – $5 млрд. У квітні Кабмін погодив добудову двох блоків ХАЕС, закладених до 2014-го.

Інший великий проєкт – запуск виробництва ядерного палива у Миколаївській області. Його деталей поки що немає. Джерела фінансування – власні кошти та кредити.

Чи є у компанії на це гроші – питання. 2023 рік, попри 30-відсоткове зростання виторгу, був збитковим: -8,9 млрд грн. У червні 2023-го «Енергоатом» отримав рекордний позов на 32 млрд грн від держкомпанії «ГарПок» через несплату різниці між ринковою ціною і тарифами для населення. У 2023-му «Енергоатом» витратив на це 124 млрд грн – дві третини виторгу. Наприкінці року компанія запросила в уряду фінансування на 2024-й майже на 35 млрд грн.

Інший скандал – у жовтні детективи НАБУ оголосили підозру керівникові відокремленого підрозділу «Енергоатома» «Атомпроєктінжиніринг» у можливій корупції під час будівництва сховища ядерного палива.

50 найбільших експортерів України 2022

«Енергоатом» почав експорт електроенергії до Молдови 4 червня. Контракт із молдовською Energocom передбачав постачання у червні близько 85 200 МВт·год за ціною $77 за 1 МВт·год, що відповідало внутрішньоукраїнським цінам. «Україна має профіцит електроенергії, є вільний ресурс для продажу в Європу», – казав голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус. Держкомпанія зупинила експорт 11 жовтня, після початку масованих атак Росії на енергетичну інфраструктуру України. За даними ExPro Consulting, з червня по жовтень «Енергоатом» поставив Молдові 396 752 МВт·год.

Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд