Інформація про Євген Черняк

Global Spirits, Алкоголь

Євген Черняк /з особистого архіву
$470 млн (дані 2021 року)
19 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Одружений, троє дітей
Місце народження
Запоріжжя

Рейтинг найбагатших воєнного часу

Бренд «Хортиця» втратив статус другого за продажами виробника горілки у світі, свідчить рейтинг Millionaires’ Club 2022 британського видання Drinks International. «Мабуть, опустимося на четверте місце», – каже Черняк. Компанія хоче зберегти клієнтів. «Виконали 100% контрактів, часто у мінус, але виконали», – каже Черняк. Запустили виробництва всієї номенклатури продукції у Львові й Тбілісі. Продовжують працювати заводи у Запоріжжі та Одесі.

100 найбагатших українців 2021

Подія року: Купівля заводу Grand Royal Bottlers у Кокшетау (Казахстан). Цитата: «Під час кризи активи недооцінені – час купувати».

Рейтинг інфлюенсерів України

«Для мене це безкоштовний MBA», – казав Черняк про свій YouTube-канал в інтерв’ю іншому бізнес-блогеру Кирилу Куницькому. Крім підприємців у його проєкт Big Money заходять українські та російські політики, артисти і спортсмени. Засновник горілчаного холдингу Global Spirits не цурається колаборацій. Дві книги «Принципи перших» він видав у співавторстві. Новий сезон присвячений українським технологічним компаніям, як співведучий виступає засновник компанії Ajax Олександр Конотопський. «Не будьте скромними – на вас і так усім похер», – радить Черняк.

100 найбагатших українців 2020

Власник алкогольних заводів ще за часів Януковича перебрався до Нью-Йорка через тиск на бізнес. Заводи збереглися, влада змінилася двічі, але повертатися він не збирається. Навпаки, Черняк прагне знизити частку України в доходах своєї корпорації, і навіть можливість купити активи «Укрспирту» його не зацікавила. Він часто говорить про свою аполітичність, проте активна громадянська позиція у нього точно є. У Facebook бізнесмен активно коментує ключові політичні події, а інтервʼю з колишнім соратником Юлії Тимошенко і Віктора Януковича Андрієм Портновим на YouTube-каналі Черняка BigMoney спричинило сплеск обурення. У ролику, який отримав понад 900 000 переглядів, Портнов був анонсований як «найкращий юрист України».

Головні факти про Євгена Черняка:

  • У 2003 році Євген Черняк заснував лікеро-горілчаний завод «Хортиця».
  • У 2004 році Черняк відкрив представництво ТД «Мегаполіс» у Росії.
  • У 2009 році Євген Черняк увійшов до пʼятірки найбільших меценатів України. Він президент, співзасновник благодійного фонду Патріот Запоріжжя.
  • У 2010 році Черняк відкрив представництво ТД «Мегаполіс» у США.
  • З 2010 року Євген — голова наглядової ради холдингу Global Spirits.
  • У червні 2013 року Черняк оголосив про покупку Полтавського лікеро-горілчаного заводу, де розпочав виробництво ТМ «Первак».
  • З 2018 року Черняк — ведучий YouTube-каналу «Big Money».
  • У 2019 році опублікувалася книга Євгена Черняка «Big Money. Принципи перших». У своїй книзі Черняк розповідає про бізнес та життя успішних підприємців.
  • У 2020 році вийшла друга частина книги Черняка «Big Money. Принципи перших. Частина 2» вже у співавторстві із Тимуром Вороною.
  • На жовтень 2022 року у Черняка 784 000 підписників в Instagram. На YouTube каналі у бізнесмена — 874 000. 
Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд