50 найбільших експортерів України 2022
Підприємству вистачило двох мирних місяців, аби потрапити в першу десятку найбільших експортерів сектора ГМК. Завод зупинив виробництво 1 березня. На той момент власник підприємства, російський «Русал» Олега Дерипаски, пояснив це рішення «неминучими логістичними і транспортними проблемами на Чорному морі та прилеглих територіях». У середині липня Шевченківський суд передав корпоративні права заводу, але не його майно, до АРМА. Агентство так і не змогло взяти підприємство в управління. Для цього, як пояснили в АРМА, необхідна згода Дерипаски, що може бути розцінено як колабораціонізм. 16 лютого Вищий антикорупційний суд націоналізував завод. Тепер уряд має вирішити, хто ним управлятиме.
100 найбільших приватних компаній 2021
21 вересня 2021 року сотні робочих глиноземного заводу вийшли на акцію протесту під апеляційний суд Миколаєва, де вирішується справа на 9,2 млрд грн. Таку суму за рішенням суду першої інстанції завод повинен виплатити за позовом громадської організації «Стоп шлам». Активісти стверджують, що навколишні жителі морально страждають від відходів Миколаївського глиноземного заводу. Експертизу, на підставі якої суд нарахував компенсацію, розкритикував міністр юстиції України Денис Малюська. За його словами, її проводили з порушенням встановлених методик і здорового глузду.
100 найбільших приватних компаній 2020
Миколаївський глиноземний стикається з двома викликами. Зниження у 2019 році глобальних цін на алюміній на 4% спричинило падіння прибутку у два з гаком рази. У 2020‑му падіння цін продовжилося. Друга проблема пов’язана з правами власності. На початку 2000‑х завод увійшов у РУСАЛ Олега Дерипаски. У 2016‑му Україна ввела санкції проти алюмінієвої імперії Дерипаски, після чого він оголосив про продаж МГЗ міжнародному трейдеру Glencore. Доля цієї угоди вкрита мороком, принаймні Glencore нічого не повідомляв про її завершення. Нинішній директор МГЗ Віктор Кожевников у минулому керував заводами РУСАЛ у Росії.