Інформація про Василіса Степаненко

23 роки, Журналістка, продюсерка, відеооператорка. Журналістка, яка розповіла світові правду про воєнні злочини Росії і отримала Пулітцерівську премію

Василіса Степаненко /Getty Images

«30 до 30: Творці майбутнього»

27 лютого 2022-го журналістка Василіса Степаненко згадує як день, що змінив її назавжди. На її очах у Маріуполі вперше померла дитина. «Ми [з колегами з Associated Press (АP)] зафіксували, як плакала її мама та лікарі, – згадує Степаненко. – Це був жах».

Українська команда AP – фотографи Мстислава Чернова, Євген Малолєтка і продюсерка Степаненко – розповіла світові про Маріуполь в облозі. Це вони показали розбомблений пологовий і зробили документальну стрічку «20 днів у Маріуполі». В Ізюмі Степаненко знімала відеорепортажі з доказами тортур українців під час окупації.

У 2023-му Степаненко з командою AP стала лауреаткою трьох премій: Пулітцера, Royal Television Society і Livingston Awards за серію відеоматеріалів «Рік війни».

До вторгнення Степаненко пропрацювала в AP лише місяць – прийшла до агенції з харківського телеканала Simon. У команду її запросив Чернов. Степаненко вважає його ментором: він навчив її бути воєнною кореспонденткою, правильно поводитися під час обстрілу і монтувати відео.

Як зносите навантаження?

«Світ чекає на цю інформацію, – каже Степаненко. – Треба її доносити».

Найкорисніша професійна навичка

Емпатія. Коли ставиш себе на місце людини, намагаєшся зрозуміти її почуття, вона відкривається.

«Роботи Василіси дають можливість емоційно підключитися та відчути біль, знайомий більшості українців. Вона завжди намагається зафіксувати промінь світла та надії навіть у найтемніших закутках війни», – учасниця списку «30 до 30» 2022 року, режисерка-документалістка Аліна Горлова.

Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд