Найкращі міста 2021
Місце у торішньому рейтингу: 2
Введення житла в експлуатацію у 2020 році, кв. м / 1000 осіб: 197
Мер: Сергій Моргунов (з 27 лютого 2014 року)
Середня зарплата: 12 719 грн
Задоволені розвитком міста: 74%
Кількість університетів у топ‑100 України: 4
Найкращі міста 2020
За оцінкою аналітичного центру BRDO, Вінниця посідає перше місце в країні за легкістю ведення бізнесу загалом і за одним із його компонентів – простотою оформлення та отримання права оренди на земельну ділянку. Згідно з опитуванням Соціологічної групи «Рейтинг» та International Republican Institute, задоволеність життям у Вінниці за 22 параметрами значно більша, ніж в усіх інших обласних центрах. Для першого місця в рейтингу місту не вистачає оборотів: середні зарплати у Вінниці– не вищі, ніж у сусідніх Козятині та Жмеринці. Це стримує споживчі витрати, а відтак і розвиток торгівлі. З іншого боку, низька зарплата – стимул відкривати власну справу: понад 6% вінничан зареєстровані як фізичні особи – підприємці (в середньому по Україні – 4,5%).
Приваблює доступна робоча сила і великі компанії. На 70 гектарах на сході міста створено цілий кластер індустріальних парків. Половину цієї площі займають два інвестори. UBC Group Ігоря Гуменного вже запустила свій завод із виготовлення холодильного обладнання Green Cool, а австрійська Head придбала ділянку для будівництва у Вінниці найбільшої у світі фабрики з виробництва лиж.
Найбільші підприємства за виторгом:
- D&I Evolution (ViOil) – 5,6 млрд грн
- Подільський енергоконсалтинг – 5,6 млрд грн
- Агропросперіс‑Трейд – 4,8 млрд грн
Надія Лисецька, президентка Business People Club, засновниця української платформи «Жінки у бізнесі»
Плюси міста:
«Близькість до столиці надає можливість залучати інвестиції, якісна транспортна розв’язка – заощаджувати час, університети – брати на роботу молодих та амбітних фахівців».
Мінуси міста:
«Непрозорі моделі під’єднання підприємств до електромереж».