Вінниця

Населення: 370 349

Вінниця /Фото Андрій Гарницький
717 балів
2 місце
Рейтинг міст

За оцінкою аналітичного центру BRDO, Вінниця посідає перше місце в країні за легкістю ведення бізнесу загалом і за одним із його компонентів – простотою оформлення та отримання права оренди на земельну ділянку. Згідно з опитуванням Соціологічної групи «Рейтинг» та International Republican Institute, задоволеність життям у Вінниці за 22 параметрами значно більша, ніж в усіх інших обласних центрах. Для першого місця в рейтингу місту не вистачає оборотів: середні зарплати у Вінниці– не вищі, ніж у сусідніх Козятині та Жмеринці. Це стримує споживчі витрати, а відтак і розвиток торгівлі. З іншого боку, низька зарплата – стимул відкривати власну справу: понад 6% вінничан зареєстровані як фізичні особи – підприємці (в середньому по Україні – 4,5%).

Приваблює доступна робоча сила і великі компанії. На 70 гектарах на сході міста створено цілий кластер індустріальних парків. Половину цієї площі займають два інвестори. UBC Group Ігоря Гуменного вже запустила свій завод із виготовлення холодильного обладнання Green Cool, а австрійська Head придбала ділянку для будівництва у Вінниці найбільшої у світі фабрики з виробництва лиж. 

Найбільші підприємства за виторгом:

  1. D&I Evolution (ViOil) – 5,6 млрд грн
  2. Подільський енергоконсалтинг – 5,6 млрд грн
  3. Агропросперіс‑Трейд – 4,8 млрд грн

Надія Лисецька, президентка Business People Club, засновниця української платформи «Жінки у бізнесі»

Плюси міста:

«Близькість до столиці надає можливість залучати інвестиції, якісна транспортна розв’язка – заощаджувати час, університети – брати на роботу молодих та амбітних фахівців».

Мінуси міста:

«Непрозорі моделі під’єднання підприємств до електромереж».

Поруч в рейтингу «Рейтинг міст»
Івано-Франківськ /Фото Freepik
Населення: 263 483
720 балів
Львів /Фото Getty Images
Населення: 754 517
708 балів
Участь в рейтингах
Статті по темі