У мультимільйонера Володимира Галантерника розкрили його активи. І обличчя (Оновлено) /з особистого архіву
Категорія
Найбагатші
Дата

У мультимільйонера Володимира Галантерника розкрили його активи. І обличчя (Оновлено)

3 хв читання

з особистого архіву

Впливовий одеський бізнесмен Володимир Галантерник, 51, уникає світла софітів. Повна біографія людини, яку тижневик НВ назвав «сірим кардиналом Одеси», невідома, він не дає інтерв'ю, а у відкритому доступі майже немає його фотографій

Галантерник живе в Лондоні і донедавна не визнавав своїх бізнес-інтересів в Україні. Активи в нерухомості і частку в них помічниця підприємця розкрила у відповідь на запит Forbes. Вона також надала актуальну фотокартку Галантерника.

В імперію Галантерника входять знаменитий «Привоз», ринок «7-й кілометр», ТРЦ City Center і City Center «Котовський», розважальний комплекс Аркадія Сіті, галерея мафів на Старосінній площі і бутик-готель De Paris.

Частка Галантерника у всіх об'єктах — близько 50%. Інша частка належить партнерам, імена яких не розголошуються. Усі активи оформлені на номінальних власників або офшори.

«Галантерник починав бізнес У 90-х, торгуючи електротоварами, за що отримав прізвисько «Лампочка», — говорить одеський підприємець, знайомий з його бізнесом, який попросив не згадувати його ім'я в статті. Згідно розслідування НВ, у 90-х Галантерник був пов'язаний з угрупованням Олександра Ангерта, на прізвисько Ангел. До неї ж, як зазначено у звіті італійської поліції у справі про контрабанду наркотиків і зброї, опублікованому в 1998 році, входив і Геннадій Труханов, нинішній мер Одеси.

«У сфері інтересів була нерухомість, будівельний бізнес, ресторанний, порти і медіа», — розповідає екс-депутат Одеської міськради і колишній радник Михайла Саакашвілі Саша Боровик. Незважаючи на те що Галантерник у звіті не згадувався, Боровик чув про репутацію Галантерника як «мозку» групи — він відповідав за розвиток бізнесу і взаємодію із владою.

Боровик описує стандартний алгоритм, за яким вирішувалися деякі земельні питання у міськраді. «Як правило, пропозиція про передачу ділянки вносилась з голосу і її без дебатів підтримувала більшість. Далі міськрада укладала договір оренди на 50 років. А потім через ланцюжок угод об'єкт або землю приватизували», —говорить екс-депутат. — Ім'я Галантерника офіційно ніде і ніколи не світилося».

За роки, проведені за кордоном, Галантерник не втратив впливу в Одесі. «Він і сьогодні багато в чому визначає політичні та бізнес-процеси у місті», — цитує НВ одеського політолога Ярослава Католика. У Галантерника залишилася група підконтрольних депутатів у міськраді, говорить на умовах анонімності один із місцевих бізнесменів, котрий займається агрологістикою. Правда, стосунки з мером Трухановим розладналися. За словами двох джерел Forbes, в останні два роки Труханов і Галантерник розділили частину спільних бізнесів.

В якому стані імперія Галантерника? Промтоварний ринок «7-й кілометр» переживає не найкращі часи. «Місто зі своєю субкультурою», як називає ринок Дмитро Грабіна, співвласник «Першої ріелтерської Компанії», розпросторився на 75 га у напрямку Ізмаїла. За його словами, у 2000-і обороти були настільки великими, що орендарі готові були платити до $400 000 за торгову точку. Сьогодні двоповерховий павільйон на «7-му кілометрі» обійдеться у $45 000. Ринок програє конкуренцію сучасним торгово-розважальним центрам і поступово перепрофільовується в оптово-перевалочний склад. Головна цінність активу — земля, що, за оцінкою Грабіни, коштує від $2 000 за сотку. Аналогічні ділянки по Київській трасі вартують у два рази дешевше.

з особистого архіву

Актуальна фотокартка Володимира Галантерника. Фото з особистого архіву

ТРЦ City Center і City Center «Котовський», які належать Галантернику, навіть у локдаун були заповнені на 100%. Все «забите» і в торгових рядах на Старосінній, говорить Грабіна. Раніше ця територія була місцем ночівлі безхатьків, зараз там «фонтанчики і ліхтарики». «Поява торгових рядів підвищила в ціні і об'єкти, розташовані поруч», — говорить Грабіна.

Галантерник володіє 50% торгово-розважального комплексу Аркадія Сіті, в курортній зоні Аркадія — найбільш «тусовочному» місці Одеси. На його території кафе, ресторани, шопінг зона, пляжі, нічні клуби під відкритим небом. Взимку там працює каток Ice City. Бізнесмен планує побудувати в Аркадії п'ятизірковий готель на 300 номерів і казино.

Курортний район приносить не тільки доходи, а й проблеми. Прізвище бізнесмена часто фігурує у скандалах навколо його опорядкування. Активісти незадоволені знищенням зеленої зони. Серед претензій до бізнесмена — спроби забудувати рекреаційну зону Ботсаду.

Переважно Галантерник живе в Лондоні, в Одесі буває наїздами. На публіці в Україні він з'явився упродовж останніх років лише одного разу — на відкритті першого Одеського міжнародного кінофестивалю 10 років тому. Про лондонське життя бізнесмена розповідає у своєму Instagram дружина Галантерника, дизайнер Наталія Зінько. Бренд Natasha Zinko — учасник показів у рамках Лондонського тижня моди, пише Vogue. Її вбрання носять Бейонсе і Джей Ло, модельна лінійка представлена у лондонському Harrods і в мережі модних бутиків Browns.

У 2018 році подружжя відзначило 20-ту річницю шлюбу і виховує сина Івана. З Instagram дружини Галантерника випливає, що пара веде в Лондоні майже богемний спосіб життя, закатуючи вечірки за участю зірок першої величини. На святкуванні 50-річчя Галантерника у лондонському Mandarin Oriental Hyde Park виступили Мумій Троль, Семен Слєпаков і Земфіра.

Уточнення. У початковій версії статті не було вказано, що інформацію про активи розкрила помічниця Галантерника.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд