Впливовий одеський бізнесмен Володимир Галантерник, 51, уникає світла софітів. Повна біографія людини, яку тижневик НВ назвав «сірим кардиналом Одеси», невідома, він не дає інтерв'ю, а у відкритому доступі майже немає його фотографій
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Галантерник живе в Лондоні і донедавна не визнавав своїх бізнес-інтересів в Україні. Активи в нерухомості і частку в них помічниця підприємця розкрила у відповідь на запит Forbes. Вона також надала актуальну фотокартку Галантерника.
В імперію Галантерника входять знаменитий «Привоз», ринок «7-й кілометр», ТРЦ City Center і City Center «Котовський», розважальний комплекс Аркадія Сіті, галерея мафів на Старосінній площі і бутик-готель De Paris.
Частка Галантерника у всіх об'єктах — близько 50%. Інша частка належить партнерам, імена яких не розголошуються. Усі активи оформлені на номінальних власників або офшори.
«Галантерник починав бізнес У 90-х, торгуючи електротоварами, за що отримав прізвисько «Лампочка», — говорить одеський підприємець, знайомий з його бізнесом, який попросив не згадувати його ім'я в статті. Згідно розслідування НВ, у 90-х Галантерник був пов'язаний з угрупованням Олександра Ангерта, на прізвисько Ангел. До неї ж, як зазначено у звіті італійської поліції у справі про контрабанду наркотиків і зброї, опублікованому в 1998 році, входив і Геннадій Труханов, нинішній мер Одеси.
«У сфері інтересів була нерухомість, будівельний бізнес, ресторанний, порти і медіа», — розповідає екс-депутат Одеської міськради і колишній радник Михайла Саакашвілі Саша Боровик. Незважаючи на те що Галантерник у звіті не згадувався, Боровик чув про репутацію Галантерника як «мозку» групи — він відповідав за розвиток бізнесу і взаємодію із владою.
Боровик описує стандартний алгоритм, за яким вирішувалися деякі земельні питання у міськраді. «Як правило, пропозиція про передачу ділянки вносилась з голосу і її без дебатів підтримувала більшість. Далі міськрада укладала договір оренди на 50 років. А потім через ланцюжок угод об'єкт або землю приватизували», —говорить екс-депутат. — Ім'я Галантерника офіційно ніде і ніколи не світилося».
За роки, проведені за кордоном, Галантерник не втратив впливу в Одесі. «Він і сьогодні багато в чому визначає політичні та бізнес-процеси у місті», — цитує НВ одеського політолога Ярослава Католика. У Галантерника залишилася група підконтрольних депутатів у міськраді, говорить на умовах анонімності один із місцевих бізнесменів, котрий займається агрологістикою. Правда, стосунки з мером Трухановим розладналися. За словами двох джерел Forbes, в останні два роки Труханов і Галантерник розділили частину спільних бізнесів.
В якому стані імперія Галантерника? Промтоварний ринок «7-й кілометр» переживає не найкращі часи. «Місто зі своєю субкультурою», як називає ринок Дмитро Грабіна, співвласник «Першої ріелтерської Компанії», розпросторився на 75 га у напрямку Ізмаїла. За його словами, у 2000-і обороти були настільки великими, що орендарі готові були платити до $400 000 за торгову точку. Сьогодні двоповерховий павільйон на «7-му кілометрі» обійдеться у $45 000. Ринок програє конкуренцію сучасним торгово-розважальним центрам і поступово перепрофільовується в оптово-перевалочний склад. Головна цінність активу — земля, що, за оцінкою Грабіни, коштує від $2 000 за сотку. Аналогічні ділянки по Київській трасі вартують у два рази дешевше.
ТРЦ City Center і City Center «Котовський», які належать Галантернику, навіть у локдаун були заповнені на 100%. Все «забите» і в торгових рядах на Старосінній, говорить Грабіна. Раніше ця територія була місцем ночівлі безхатьків, зараз там «фонтанчики і ліхтарики». «Поява торгових рядів підвищила в ціні і об'єкти, розташовані поруч», — говорить Грабіна.
Галантерник володіє 50% торгово-розважального комплексу Аркадія Сіті, в курортній зоні Аркадія — найбільш «тусовочному» місці Одеси. На його території кафе, ресторани, шопінг зона, пляжі, нічні клуби під відкритим небом. Взимку там працює каток Ice City. Бізнесмен планує побудувати в Аркадії п'ятизірковий готель на 300 номерів і казино.
Курортний район приносить не тільки доходи, а й проблеми. Прізвище бізнесмена часто фігурує у скандалах навколо його опорядкування. Активісти незадоволені знищенням зеленої зони. Серед претензій до бізнесмена — спроби забудувати рекреаційну зону Ботсаду.
Переважно Галантерник живе в Лондоні, в Одесі буває наїздами. На публіці в Україні він з'явився упродовж останніх років лише одного разу — на відкритті першого Одеського міжнародного кінофестивалю 10 років тому. Про лондонське життя бізнесмена розповідає у своєму Instagram дружина Галантерника, дизайнер Наталія Зінько. Бренд Natasha Zinko — учасник показів у рамках Лондонського тижня моди, пише Vogue. Її вбрання носять Бейонсе і Джей Ло, модельна лінійка представлена у лондонському Harrods і в мережі модних бутиків Browns.
У 2018 році подружжя відзначило 20-ту річницю шлюбу і виховує сина Івана. З Instagram дружини Галантерника випливає, що пара веде в Лондоні майже богемний спосіб життя, закатуючи вечірки за участю зірок першої величини. На святкуванні 50-річчя Галантерника у лондонському Mandarin Oriental Hyde Park виступили Мумій Троль, Семен Слєпаков і Земфіра.
Уточнення. У початковій версії статті не було вказано, що інформацію про активи розкрила помічниця Галантерника.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.