Багаторічний партнер Василя Хмельницького Андрій Іванов викупить його будівельний актив – UDP. Хмельницький сконцентрується на інноваціях
🎬 YouTube-проєкт Forbes Next про майбутніх зірок українського бізнесу. Новий випуск про школу програмування GoIT. Як вона будує мільярдну компанію на світчерах 👉 Дивіться за цим лінком
Антимонопольний комітет, 29 грудня, дозволив засновнику компанії UFuture Василю Хмельницькому продати частку у будівельному бізнесі UDP своєму партнерові у цій компанії та за сумісництвом власнику інвестфонду Quater Partners Андрію Іванову.
Іванов готовий викупити 55% акцій холдингової групи UPD (Ukrainian Property Development) Holdings Limited, що належать Хмельницькому. Угоду планується укласти у січні 2022 року. Офіційним покупцем виступила компанія із групи Іванова Ethelbert Trading Limited. «Остаточні розрахунки між сторонами мають бути зроблені до середини 2026 року, — відповіла прес-служба Quater Partners на запит Forbes. - UDP продовжить реалізацію поточних проектів та активізує роботу над новими».
Деталі угоди
Хмельницькому належить 65% акцій UPD, Іванову — 35%. Forbes оцінює UDP у $70 млн. Серед основних девелоперських проєктів компанії: будівництво ЖК преміум-класу «Новопечерські Липки», ЖК «Бульвар фонтанів», RiverStone, «Паркове містечко», White Lines.
Це друга спроба Хмельницького продати частку. Минулого разу Антимонопольний комітет не дозволив продаж, оскільки було подано неповний пакет документів. Фактично партнери розділили UDP із грудня 2019 року. Все управління будівельними інвестиційними проектами UDP та міжнародним аеропортом «Київ» імені Сікорського перейшло до Іванова. Хмельницький залишався акціонером компанії із правом вето.
«Таке рішення дозволило обом сфокусуватися на розвитку проєктів, пріоритетних та найцікавіших для кожного з нас», — каже Іванов. Він зазначає, що Q Partners є інвестиром у кілька нових інфраструктурних проєктів UDP, які розвиватимуться у найближчі 10-15 років. «З огляду на це угода є логічним кроком у бік структуризації девелоперського портфеляю який має відбутися після виконання всіх умов оплати вартості активу. При цьому ми з Василем Хмельницьким залишаємось співінвесторами та хорошими партнерами в решті спільних проектів», — сказав Андрій Іванов.
Відповідно до проєкту договору, розрахунок за згодою відбудеться у кілька етапів. «На перехідний період з моменту укладення угоди до середини 2026 року Андрій Іванов отримає контроль над 55% акцій через надання права брати участь у загальних зборах акціонерів та голосувати 55% акцій», — повідомляє Q Partners.
«Напевно, це буде найбільша угода на сотні мільйонів доларів, — сказав раніше Forbes Хмельницький. — Я більше не хочу займатися будівництвом кількох будівель у якомусь кварталі». Підприємець має намір сконцентруватись на розвитку інноваційних проєктів. «Отримані від угоди кошти він направить на проєкти, які йому ближчі за духом, — каже засновник KAN Development Ігор Ніконов. — Він будує позитивний імідж, а забудовник у нас несе негатив».
Хмельницький планує розвивати інноваційні проєкти: Unit.City у Києві та Харкові, Біофарма, індустріальний парк Біла Церква, Київський міжнародний економічний форум.
В останні роки UDP, за словами Хмельницького, не будувала нових проєктів, а займалася завершенням старих. Продаж нічого не змінить для компанії, вважає Ніконов. "Операційною діяльністю завжди займався Іванов і зараз UDP активізується", — говорить він.
Історія партнерства Хмельницького та Іванова
Хмельницький та Іванов давні партнери. Вони познайомилися 1992 року в Санкт-Петербурзі, куди Іванов приїхав із Севастополя після того, як завершив свою п'ятирічну кар'єру кадрового офіцера військово-морського флоту. Першим спільним проєктом партнерів стало придбання «Запоріжсталі» у 1997 році. Окрім цього заводу за свою більш як 20-річну бізнес-діяльність Хмельницький та Іванов побували акціонерами десятка великих активів, серед яких – «КиївХліб», «Київенерго», завод «Росинка».
У 2002 році партнери заснували Ukrainian Development Partners, яку потім перейменували на UDP. До 2007 року компанія майже нічого не будувала. Справжній девелоперський бізнес розпочався після продажу 30% акцій «Запоріжсталі» за $400 млн. Частину грошей вони витратили на купівлю вигідних земельних ділянок у Києві.
Перший великий проєкт вони затіяли якраз перед кризою. Наприкінці 2007 року UDP разом із Никоновим почали будувати житловий комплекс бізнес-класу «Паркове місто» та елітний житловий квартал «Новопечерські Липки». Фінансова подушка від продажу «Запоріжсталі» допомогла не зупинити будівництво під час кризи. Фішкою їхньої будівельної компанії UDP було те, що вони продають не просто квартири, а все, що потрібно для нормального життя: парки, магазини, школи, дитячі садки.
Вже у 2012 році Хмельницький став більше приділяти увагу будівництву технопарків. Його перша спроба – будівництво IT-парку Bionic Hill провалилася. У серпні 2014 року проект заморозили. У 2016 році він розпочав реалізацію проекту UNIT.City. на місці колишнього мотоциклетного заводу у Києві.
Фонд Quarter Partners, заснований Івановим у 1992 році, став інвестувати у технологічні проєкти, наприклад, минулого року він купив 30% акцій логістичної онлайн екосистеми для малого та середнього бізнесу WareTeka та 10% сервісу для пошуку лікарів DOC.ua. Фонд Іванова готовий вкладати до $1,5 млн на ранніх стадіях.
Також Іванов партнер Олексія Баранова у забудовнику А Development. Баранов виходець із Київської інвестиційної групи, яку Іванов та Хмельницький заснували наприкінці 90-х. А Development разом із UDP брала участь у добудові двох Smart Plaza на Політеху та Оболоні у Києві, займається реконструкцією заводу «Арсенал» і тепер – майже купила Більшовик. Сьогодні, 29 грудня, АМКУ надав компанії «Дженерал Коммерс» Хмельницького, Іванова та Баранова дозвіл на покупку заводу.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.