Без привʼязки до зарплати, але зі щомісячним платежем. У Верховній Раді готують нові правила бронювання співробітників. Forbes дізнався деталі /колаж Анастасія Решетнік
Категорія
Війна
Дата

Forbes Digital

Без привʼязки до зарплати, але зі щомісячним платежем. У Верховній Раді готують нові правила бронювання співробітників. Forbes дізнався деталі

3 хв читання

колаж Анастасія Решетнік

У Верховній Раді (ВР) готують законопроєкт, який може істотно змінити підхід до бронювання військовозобовʼязаних. Депутати пропонують запровадити щомісячний платіж, який гарантуватиме відстрочку від мобілізації для різних категорій працівників. Деталі ініціативи.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Депутати економічного комітету ВР кілька тижнів працювали над новим законопроєктом, який змінює процес бронювання співробітників. Драфт документа є у розпорядженні Forbes. Головна відмінність від запропонованої наприкінці 2023 року концепції Офісу президента (ОП) – відмова від привʼязки до розміру заробітної плати та відрахувань ПДФО чи ЄСВ.  

Депутати пропонують встановити щомісячний фіксований платіж, після сплати якого підприємство зможе забронювати працівника, незалежно від посади. Головна умова – компанія має працювати «в білу» та сплачувати податки до бюджету.

«Встановлення будь-яких критеріїв (щодо заробітної плати. – Forbes) сприйматиметься суспільством як поділ на класи, – пояснює зміну концепції голова економічного комітету та співавтор законопроєкту Дмитро Наталуха. – На підприємстві можуть самостійно обирати, кого зі співробітників хочуть забронювати». 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні