ШІ /Getty Images
Категорія
Свій бізнес
Дата

Ці ШІ-інструменти допоможуть малому і середньому бізнесу вийти на новий рівень. Від автоматизації рутини до персоналізованого маркетингу

3 хв читання

ШІ для бізнесу: як оптимізувати витрати і збільшити доходи Фото Getty Images

Для бізнесів, які працюють в умовах високої конкуренції та нестабільності, штучний інтелект – ключ до підвищення ефективності, оптимізації витрат і зростання прибутковості. Це не лише про технології, а й про сміливість компаній приймати нестандартні рішення. Про ШІ-інструменти для українського МСБ розповів директор з питань штучного інтелекту українського ІТ-холдингу Netpeak Group Сергій Саута

Зима 2024 року принесла значний зсув у тенденції використання штучного інтелекту. Він став реальним помічником, доступним навіть малому бізнесу. Близько 27% компаній малого та середнього бізнесу в світі вже використовують інструменти ШІ для автоматизації процесів, за даними міжнародної консалтингової компанії McKinsey. До 2030 року показник зросте до 50%, згідно з прогнозами.

В Україні ШІ впровадили 21% підприємців, йдеться в дослідженні Mastercard SME Index 2024. Найчастіше його використовують для маркетингових та SMM-стратегій, перекладу, генерації контенту та комунікації з клієнтами. Ще 34% бізнесів виявили інтерес до ШІ-технологій.

Знаючи статистику, йдемо від ШІ як «чатика» – до ШІ як помічника. Якщо ваша команда постійно працюватиме з ШІ, безкоштовні ліміти можуть швидко вичерпуватись. Якщо немає можливості купувати платні підписки, використовуйте кілька моделей паралельно: ChatGPT, Claude, Gemini, Grok, Mistral. Проте потужні версії, такі як Claude Sonnet 3.5 чи GPT-o1, доступні лише в платних тарифах.

ШІ-інструменти для малого та середнього бізнесу

  • Автоматизація рутинних процесів. Інтегруйте ChatGPT API через Make.com або Zapier для автоматизації клієнтської підтримки.

Завдяки цим платформам можна налаштувати чат-бот без технічних навичок. Наприклад, вони можуть аналізувати тональність звернень і пропонувати оптимальні відповіді. Наприклад, Ringo Supervisor AI від української AI-платформи телефонії, колтрекінгу та аналітики дзвінків Ringostat контролює якість спілкування з клієнтами та виявляє проблемні моменти. Диджитал-агенція Inweb через ботів оптимізує документообіг та дає змогу співробітникам швидко знаходити інформацію зі всіх внутрішніх баз знань та інших документів. 

  • Додавання ШІ-функціоналу в існуючі продукти.

Miro AI не тільки малює діаграми, а й організовує інформацію та створює схеми для командної роботи. Figma генерує прототипи дизайну за текстовим описом. Photoshop отримав Generative Fill для редагування зображень – автоматично додає чи видаляє елементи. Notion AI автоматизує роботу з текстами, документами та базами даних.

  • Внутрішні HR-процеси та системи. ШІ-системи допомагають оцінювати кандидатів та оптимізувати процеси найму.

Наприклад, наша ШІ-модель ЛІТІ – це фреймворк для оцінки кандидатів на вакансії в компанії Netpeak Group. Вона аналізує у вигляді тексту відео зі співбесіди, а результати аналізу конвертує у відсотки відповідності ідеальному портрету кандидата. Ще одна наша розробка – HRM-система Netpeak CoreHR. З допомогою ШІ вона аналізує відео співробітника та дає йому поради, як працювати ефективніше, а менеджер отримує рекомендації, як краще ставити завдання працівнику.

  • Креативний контент. Створення візуального контенту, музики чи відео стало доступнішим завдяки ШІ.

Бізнес може створювати матеріали, що раніше потребувало великих команд дизайнерів. Наприклад, інструменти в GPT, Gemini, Copilot дають змогу створювати візуалізацію. З допомогою сервісів Midjourney, Leonardo, Stable Diffusion, Flux, Soraі можна генерувати контент набагато кращої якості та більшої складності.  

  • Аналітика та прогнозування. Малому бізнесу часто бракує аналітиків, але ШІ вирішує цю проблему.

Gemini DeepSearch проводить глибокі дослідження з посиланнями на джерела. Claude (інструмент аналізу) вміє писати та виконувати код для аналізу даних у реальному часі, створюючи наочні візуалізації.

  • Швидке створення бізнес-візуалізацій та презентацій.

Claude через функцію артефактів показує попередній вигляд візуалізації, вебзастосунків, аналітики та слайдів. ChatGPT створює презентації з можливістю завантаження в PPT-форматі. Для розширених можливостей візуалізації можна використовувати безкоштовний сервіс Gamma.app.

  • Написання програмного коду швидше або без розробників.

Github Copilot, Replit Agent, V0, Cursor, Bolt, Amazon CodeWhisperer, ChatGPT Canvas – ці ШІ-сервіси автоматизують процес написання коду, допомагаючи розробникам працювати швидше й точніше. 

Для МСБ існують вдосконалені корпоративні рішення:

  • Microsoft 365 Copilot автоматизує завдання у Word, Excel, PowerPoint, Outlook і Teams, допомагаючи створювати документи та презентації.
  • Amazon SageMaker дає змогу створювати ШІ-рішення без управління інфраструктурою.
  • Google Workspace (Gemini) автоматизує завершення тексту та аналіз даних у Google Документах і Таблицях для підготовки звітів.

Для системного вивчення ШІ Netpeak Group запустив з Мінцифрою безкоштовний курс. За чотири місяці на нього зареєструвалися 23 599 студентів. У кінці 2024 року – січні 2025-го чекаємо на випуск нових ШІ-продуктів від головних гравців ринку, а саме платформ/сервісів зі створення ШІ-агентів та впровадження ШІ в процеси. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні