Категорія
Компанії
Дата

Sportradar – гігант спортивних даних, який виходить на ІРО. Чому ця компанія коштує понад $7 млрд

Компанія Sportradar оцінила власну IPO – $7,4 млрд за мінімальної ціни на акції; навіть за таких умов засновник і гендиректор компанії Карстен може стати мультимільярдером

За оцінками Forbes, мінімальна вартість частки засновника і гендиректора Sportradar Карстена Керла, яка становить 31,8%, може скласти приблизно $2,3 млрд. Фото: SPORTRADAR

За оцінками Forbes, мінімальна вартість частки засновника і гендиректора Sportradar Карстена Керла, яка становить 31,8%, може скласти приблизно $2,3 млрд. Фото: SPORTRADAR

Це були неспокійні 18 місяців для компанії Sportradar Group AG, яка займається спортивними даними. Її бізнесу загрожувала не лише світова пандемія, яка поставила світ спорту на паузу, а й угода зі SPAC-компанією на $10 млрд, за якою Sportradar мала вийти на біржу, провалилася. А в цей час її конкурент, Genius Sports, ще й переманив до себе її партнера – Національну футбольну лігу (НФЛ). Тепер, коли швейцарська Sportradar готується до виходу на NASDAQ, її засновник і гендиректор Карстен Керл нарешті бачить світло в кінці тунелю, адже у нього є всі шанси стати мільярдером.

Sportradar допомагає лігам збирати дані, такі як статистика за гру, і поширювати їх клієнтам, як-от медіа-компанії та букмекерські контори. Спортивні тоталізатори мають особливо великий потенціал для розвитку після ухвалення відповідного закону Верховним судом США.

Якщо ставки на спорт стануть законними у 50 штатах – наразі вони законні у 26 штатах і Вашингтоні, округ Колумбія, – лише американський ринок може отримувати понад $19 млрд доходів щорічно. Згідно зі звітом дослідницької фірми Technavio, очікується підвищення вартості світового ринку ставок на спорт на понад $140 млрд між 2020-м і 2025-м.

У оновленому звіті, який надіслали Комісії із цінних паперів і бірж (SEC) у середу, Sportradar повідомила про свої плани продати 19 млн акцій, а також додаткові 2,85 млн опціонів, за ціною від $25 до $28 під час первинної публічної пропозиції (IPO).

За мінімальної ціни на акцію 20-річна компанія може зібрати $546 млн, оцінюючи компанію у $7,4 млрд. Sportradar також планує продати частку у $159 млн інвестиційній групі Eldridge Industries, яка належить частковому власнику Los Angeles Dodgers Тодду Боулі. (Цього року Боулі намагався купити частку Sportradar через SPAC-компанію).

Боулі й інші міноритарні інвестори, як-от легенда баскетболу і власник команди Charlotte Hornets Майкл Джордан, власник команди Dallas Mavericks Марк Кубан і власник Washington Capitals Тед Леонсіс, чекають на дивіденди від виходу Sportradar на біржу, водночас найбільшим індивідуальним переможцем буде засновник компанії Керл. За оцінками Forbes, мінімальна вартість частки засновника і гендиректора Sportradar Карстена Керла, яка становить 31,8%, може скласти приблизно $2,3 млрд. Представник Sportradar відмовився надати коментар з цього приводу.

Керл, якому нині 56, народився у Алльгої, гірському регіоні на півдні Німеччини, і, за деякими даними, з дитинства захоплювався спортом – навіть мав надію професійно зайнятися лижним спортом або тенісом. Втім, як повідомлялося у статті газети The Globe and Mail 2018-го, він зайнявся компʼютерною інженерією, коли зрозумів, що навряд чи у майбутньому стане спортсменом.

Керл вивчав електронну інженерію і мікропроцесорну техніку в Університеті прикладних наук у Констанці, Німеччина. Також займав керівні посади в індустріях ПЗ та ігор, перш ніж заснувати онлайн-тоталізатор bwin (пізніше betandwin) у 1997-му. Він вивів компанію на Австрійську фондову біржу у березні 2000-го.

У 2001-му Керл сформував Sportradar, купивши 51% молодої норвезької компанії, що займалася оцінками спортивних ставок і спортивними даними, під назвою Market Monitor AS. Вона поширилася світом, не оминувши США у 2014-му.

У 2018-му інвестиційна фірма Кремнієвої долини TCV і Canada Pension Plan Investment Board обʼєдналися, щоб купити, за деякими джерелами, 37% Sportradar, оцінивши компанію у $2,5 млрд включно з боргом. Згідно зі звітом компанії, минулого року Sportradar отримала майже $18 млн чистого прибутку за виторгу $478 млн.

Попри втрату ліцензії на дані НФЛ, яку перекупила компанія-конкурент Genius Sports цього року (згідно з попередньою угодою, НФЛ зберігає за собою менше 5% частки Sportradar), Sportradar уклав партнерські угоди з Національною баскетбольною асоціацією, Вищою бейсбольною лігою, Національною хокейною лігою, NASCAR (Асоціація перегонів) та іншими. (У межах угоди НХЛ отримала опціони Sportradar від IPO компанії, повідомляє Sportico.)

Серед медіакомпаній і букмекерських контор, які користуються послугами Sportradar, є Facebook, Google, FanDuel, DraftKings і William Hill. Крім того, компанія надає послуги іменитим організаціям, таким як UEFA і німецька Бундесліга.

Коли Sportradar дебютує на NASDAQ, компанія завершить свій тернистий шлях до виходу на біржу. У березні вона мала завершити угоду про злиття зі SPAC-компанією Horizon II, якою володіє Боулі, після якої Sportradar оцінили б у $10 млрд. Після того як затримка із проміжним фінансуванням призвела до провалу угоди, Sportradar змінила курс і подала документи на традиційну IPO у серпні. На біржі вона буде котируватися під тикером SRAD.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні