Категорія
Компанії
Дата

Forbes Digital

Кінець соєвого буму. Україна у 2024-му зібрала рекордний врожай сої, експорт може принести $1,4 млрд. Чому в наступному році цей успіх буде складно повторити

2 хв читання

Соя в Україні /Shutterstock

Україна у 2024-му зібрала рекордний врожай сої Фото Shutterstock

Прослухати матеріал

Прослухати матеріал

04:10 хвилин

x1
  • 1
  • 1.25
  • 1.5
  • 1.75
  • 2
00:00 / 04:10

Цього року було зібрано 6 млн т сої, це історичний максимум для України. Експортний виторг від продажу соєвих бобів також може буде рекордним – близько $1,4 млрд. Чому аграрії зібрали в 1,3 раза більше сої цього року та чи залишиться тренд у 2025-му?

Купуйте річну передплату на шість журналів Forbes Ukraine за ціною чотирьох номерів. Якщо ви цінуєте якість, глибину та силу реального досвіду, ця передплата саме для вас.

Українські аграрії цьогоріч зібрали рекордні 6 млн т врожаю сої – на третину більше, ніж торік. На заваді рекорду не стала літня спека, яка знизила врожайність на 15%.

«У 2024 році ми збільшили площі під ранню сою приблизно на 35%», – каже директор агропромислового департаменту групи «Агротрейд» Олександр Овсяник. «ТАС Агро» Сергія Тігіпка також збільшила площі під сою цього року на 30%, каже директор комерційного департаменту компанії Антон Жемердєєв. 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Третій випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні