Шість років тому команда продуктової IT-компанії EVO була розосереджена по Києву та працювала з різних локацій. Співзасновники вирішили об'єднати співробітників і домогтися злиття команди. Новий офіс став одним із головних інструментів
«Ми хотіли дати працівникам відчути, що вони – частина великої спільної справи», – згадує керівник команди комунікацій EVO Юлія Новаченко. Це вдалося. Команда ініціює всі нововведення і зміни в офісі. Завдяки їхньому ентузіазму в компанії з'явилися тренажерний зал, бібліотека, сеанси медитації та уроки живопису.
В офісі EVO підтримують дружбу між співробітниками, постійне спілкування та спільні хобі. Але через пандемію більшість команд працюють віддалено. Офіс адаптують під змішану систему роботи. Пів року тому один із просторів EVO оформили в секцію коворкінгу для підприємців і стартапів, які створюють проекти в електронній комерції.
Але офіс закривати не планують. «І до пандемії, і зараз він залишається обожнюваним командою місцем», – каже Новаченко.
Офіс EVO розташований у будівлі колишнього заводу на Харківському шосе в Києві. Компанія орендує три поверхи. Площа офісу – 8400 квадратних метрів. Цього простору вистачає для розміщення 1200 співробітників.
За тиждень до локдауну більшість співробітників почали працювати з дому. EVO розвезли команді близько 300 комплектів меблів. Але офіс не закривали ні на день. «Ми розуміли: є співробітники, яким некомфортно працювати вдома», – каже Новаченко. Зараз з офісу працюють 50–70 чоловік. Розмір простору дає змогу перебувати на достатній відстані один від одного.
У приміщенні багато невеликих затишних просторів для спонтанної творчості і взаємодії. «Класні рішення рідко народжуються в переговорках, – вважає Новаченко. – У нас вони з'являються в процесі живого спілкування, коли команда зустрічається за кавою».
В офісі близько 50 картин сучасних художників. Колекція EVO – мобільна виставка, яку курує компанія Sky Art Foundation. Біля більшості арт-об'єктів – QR-коди з інформацією про роботу. «Картини стали додатковим стимулом для взаємодії команди», – каже Новаченко.
Офіс оформляли не лише дизайнери, але й самі співробітники. У багатьох команд EVO свої тотеми й айдентіка. Простори організовані так, як зручно представникам команди. Така свобода найкраще стимулює креативність, впевнені в EVO.
Розташовані в зонах відпочинку меблі купували на іноземних барахолках.
У зв'язку з локдауном зонування офісу змінилося. Велику частину місць індивідуальної роботи оформили в коворкінг. Деякі громадські простори адаптували для гібридних зустрічей, коли частина команди знаходиться в офісі, а частина підключається онлайн.
В EVO близько 40 мітинг-румів. Їх названо на честь знаменитих учених і новаторів, які вплинули на еволюцію людства. Це перегукується з назвою компанії.
Тренажерний зал в офісі був ідеєю одного зі співробітників. Він зробив прорахунки, склав бюджет і прийшов із ним до засновників компанії. До локдауну спортивним залом користувалися в неробочий час, щоб не заважати колегам. Зараз він відкритий цілодобово.
Незабаром після відкриття тренажерного залу виник запит на бібліотеку. За винятком 2020-го, щороку в EVO проводять інтернатуру для молодих розробників. Вони створили електронну версію бібліотеки.
Простір, у якому працюють засновники компанії, відокремлений тільки прозорим склом. Він завжди відкритий для команди.
Як і переговорки, кімнату для сну можна бронювати. Але в EVO нею користуються рідко, каже Новаченко. Проектів, коли потрібно ночувати на роботі, не так багато.
Локація, яку в компанії називають «зимовим садом» – знакове приміщення для співробітників. Раніше там була зона відпочинку й лекторій. Зараз простір обладнали під проведення переговорів, на яких частина команди присутня віддалено.
У зв'язку з локдауном команді знадобилися мітинг-руми, в яких співробітник зможе провести зустріч онлайн. Вони звукоізольовані й пригнічують шум. Зараз така кімната одна, але з часом їх буде більше.
Робочі зони розділені на «тихі» і звичайні. У першій можна попрацювати без шуму. У другій люди зустрічаються на переговори і відпочивають.
В EVO задалися питанням, які цінності та принципи є важливими для компанії. Вийшов список із 12 пунктів. Кожен написали на стінах у різних локаціях офісу, щоб не забувати про них під час роботи.
- Клієнт — команда — ти
- Чесність і відкритість
- Взаємні повага і довіра
- Ми не звинувачуємо
- Принцип Парето — 20/80
- Зворотній зв'язок — це дар
- Готово сьогодні — краще, ніж ідеально післязавтра
- О — ощадливість
- Швидкі на тактичному рівні, терплячі — на стратегічному
- Пам'ятай про сенс
- Винаходь, покращуй, спрощуй
- Наймай кращих, розвивай себе і команду
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.