Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації /надано пресслужбою
Категорія
Інновації
Дата

«єПідтримка» для вивчення англійської, безкоштовні застосунки, нейтівспікер у кожній школі. Очільник Мінцифри Михайло Федоров пояснює, як працюватиме програма з популяризації англійської мови

3 хв читання

Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації Фото надано пресслужбою

На підтримку законопроєкту про надання англійській мові статусу міжнародної Мінцифри запустило програму Future Perfect. Її мета – популяризувати вивчення англійської. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповідає, як працюватиме Future Perfect.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ми провели масштабні дослідження про знання англійської мови серед українців. Загалом 68% опитаних мають певні знання принаймні однієї іноземної мови. Понад половина хоче покращити знання, а 93% батьків підтримують, щоб діти вивчали англійську мову. Тобто суспільство усвідомлює, що необхідно знати англійську мову. Батьки розуміють, що потрібно навчати дітей більш ефективно англійської мови.

Також ми вивчали, як зробити так, щоб більше українців почали вивчати англійську мову, як змотивувати, знайти правильні слова та інструменти. Найголовніший інсайт – потрібна не англійська, а вагома причина вивчати англійську. Кожен знає кейси, коли певна посада потребує знання англійської і є мотивація більше заробляти, англійську вчать швидше. 

Це працює з галуззю ІТ. Сьогодні вона є лідером в експорті, і ми отримуємо багато коштів від іноземних компаній із різних країн світу. Ці кошти надходять в Україну – у сервісні та аутсорсингові компанії. Вони спілкуються англійською з партнерами. Продають ідеї та продукти, збільшують чек і маржинальність. Тобто сьогодні бачимо, як галузь залучає кошти з інших країн, використовуючи важливий інструмент – мову.

«єПідтримка» для вивчення англійської, безкоштовні застосунки, нейтівспікер у кожній школі. Очільник Мінцифри Михайло Федоров пояснює, як працюватиме програма з популяризації англійської мови /Фото 1

Понад половина опитаних українців хоче покращити знання англійської мови

Для того щоб закріпити на рівні держави пріоритет на впровадженні англійської мови, з ініціативи Президента розроблено законопроєкт про надання англійській мові статусу міжнародної. Зараз чекаємо ухвалення Верховною Радою. 

Про що цей законопроєкт? Від того, що державні сайти, окрім того, що українською, обов’язково мають бути англійською мовою, – до більш фундаментальних речей, що англійська має бути обов’язковою в дошкіллі. Повинні змінюватися стандарти в середній освіті, у старшій профільній школі, щоб діти більш активно вивчали англійську. Впроваджуватимемо інструменти для стимулювання вивчення англійської, покращуватимемо рівень скілів у педагогів, щоб вони могли більш енергійно викладати англійську мову.

Проте все не завершиться законопроєктом. Ми запустили національну програму Future Perfect, яка популяризуватиме вивчення англійської. Future Perfect – це доконана дія в майбутньому. Ми любимо майбутнє, готуємо майбутнє й робимо це свідомо, щоб капіталізувати країну. Щоб кожен в Україні став більше заробляти і міг себе повноцінно реалізувати. І цей проєкт допоможе пришвидшити результат.

Плануємо лончити нові проєкти майже щомісяця. Для всіх українців готуємо у форматі «єПідтримки» грошову допомогу для вивчення англійської. Схожий проєкт реалізували з «ковідними» сертифікатами, коли українці купували книги, ходили в спортзали. Цей досвід використаємо, щоб українці активніше вивчали мови.

Для дітей вивчення англійської стане обов’язковим із дитячого садочка. Це докорінна трансформація системи освіти, тому що потрібно підготувати педагогів, які викладатимуть у дошкіллі. Необхідно змінити тарифну сітку, заробітні плати, процес навчання. Це призведе до багатьох інших трансформацій.

Безкоштовний додаток для вивчення англійської мови

Платформа для вивчення мов Promova надала українцям безкоштовний доступ

У держсекторі англійська також стане обов’язковою. Держслужбовці повинні будуть більш активно вивчати англійську, щоб спілкуватися з партнерами. Інтеграція в Європейський Союз якраз потребує того, що ми маємо спілкуватися англійською. Шлях у НАТО потребує, щоб ми з партнерами говорили однією мовою. Тому для державного сектору зміни будуть фундаментальними.

Для вчителів готуємо безоплатні програми навчання, щоб допомогти педагогам отримати доступ до якісної освіти та підвищення кваліфікації. Зокрема, ставимо амбітну ціль, щоб у кожній школі був нейтів-спікер, який навчатиме онлайн або офлайн. 

Зараз за програмою Future Perfect вже доступні два конкретні інструменти. Перший – онлайн-платформа Empower Кембриджського університету, яка доступна для всіх українських університетів. Другий – платформа для вивчення мов із персоналізованим підходом Promova, розроблена однією з найбільших українських продуктових компаній Genesis. Цей інструмент доступний для кожного. Платформа надає українцям безоплатний Premium-доступ до всіх мовних курсів на три роки.

Звісно, українська є першою, найголовнішою та єдиною мовою. Але щоб досягати цілей, ми повинні спілкуватися з партнерами англійською мовою. Тому дуже важливо зробити англійську й цей проєкт частинами поп-культури. 

Матеріали по темі
Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні