Фото Ciklum
Категорія
Інновації
Дата

Український Ciklum купує чеського розробника софту. Навіщо йому угода на десятки мільйонів євро

Фото Ciklum

Сервісна IT-компанія Ciklum купує чеського розробника CN Group у фонду Genesis Capital. Вартість угоди може становити до €75 млн. Компанія замахнулася на звання «одного з найбільших провайдерів цифрових перетворень у Центрально-Східній Європі».

Навіщо сервісному бізнесу з українським корінням новий актив

Ciklum – п’ята в Україні IT-компанія за кількістю спеціалістів, повідомляє DOU. ЇЇ заснував у 2002 році датський підприємець Торбен Майгаард. Зараз Ciklum має центри розробки та філіали в 11 країнах, зокрема в США, Іспанії, Швейцарії, Ізраїлі, Польщі, Об’єднаних Арабських Еміратах. Українська гілка – найбільша, місцеві офіси налічують більш ніж 3000 спеціалістів, з них більше 2600 – технічні фахівці. Штаб-квартира знаходиться в Лондоні.

Ciklum спеціалізується на цифрових продуктах та послугах, у портфоліо – понад 1200 проєктів. Найвідоміші клієнти: сервіс доставки їжі Just Eat Takeaway, тревел-агрегатор TUI, фінансовий сервіс Payoneer. Глобальні фінансові показники Ciklum не розголошує. Виторг українського представництва у 2020 році зріс майже на 4% та склав 3,4 млрд грн.

Ciklum очікує, що злиття з CN Group прискорить зростання на ринках Німеччини, Австрії, Швейцарії. «У CN Group уже є пул клієнтів у цих країнах, – говорить фінансовий директор Ciklum Андрій Оксенюк. – Досвід Ciklum на глобальних ринках у поєднанні з репутацією CN Group у німецькомовних країнах стане запорукою швидкого зростання бізнесу». 

За 27 років існування CN Group напрацювала базу з 62 міжнародних клієнтів. Серед них американська корпорація Procter & Gamble, австрійська будівельна компанія Strabag, швецький TF Bank та німецький брокер FlatexDEGIRO. Крім розробки ПЗ, вона займається ІТ-консалтингом та контролем якості та тестуванням. Її основні галузі: фінанси, транспорт, логістика, телеком, електронна комерція та охорона здоров’я. 

Новий власник планує інвестувати в розвиток делівері-центрів CN Group і розширення команди. У Ciklum працює 3500 фахівців, у CN Group – 360.

Скільки може коштувати CN Group

Засновник інвестиційної компанії Insoft Partners Віталій Горовий оцінює угоду у суму до €25 млн. Підвищує вартість CN Group широка присутність у Європі, а також напрацьовані довіра та репутація. Хороший знак – те що, декілька років до цього компанією володів інвестфонд Genesis Capital, який мав підготувати її для подальших угод. «Зменшує ціну той фактор, що в компанії немає нішових технологій, – коментує він. – Це мас-маркет, якого багато на ринку». 

Є підстави вважати, що сумма була вища. Виторг CN Group за останні два з половиною роки подвоївся до 640 млн крон (€25 млн). Аналітик брокерської компанії Cyrrus Томаш Пфайлер вважає, що вартість угоди перевищує 1 млрд крон (€39 млн), цитує його чеське видання E15.cz. «У CN Group спостерігається значне збільшення прибутку, що зазвичай приводить до вищих оцінних коефіцієнтів», – пояснює Пфайлер. Класичні мультиплікатори при поглинанні сервісного бізнесу – від одного до трьох річних виторгів. За таких умов покупець міг віддати до €75 млн.

В самому Ciklum не коментують фінансові умови транзакції. Основну суму угоди Ciklum уже виплатив Genesis Capital, говорить фінансовий директор компанії. «CN Group динамічно розвивалася протягом цього часу. Вона виросла з одноосібного підприємства у сучасний та добре структурований ІТ-бізнес», – сказав Міхал Ширіца, керівник CN Group. 

«Ринок уже давно очікував, що в Ciklum буде якась угода, – розповідає Горовий. – Ще п’ять-шість років тому, коли в них по суті змінився менеджмент». Про що мова? Фонд розвитку України Джорджа Сороса у 2015 році викупив всю частку Ciklum у Horizon Capital, а також частину акцій ії засновника, Торбена Майгаарда. В 2019 році Майгаард помер, міноритарними власниками стали інвестфонд Dragon Capital Томаша Фіали й венчурний фонд AVentures Capital. Оцінка Ciklum у 2019 році становла близько $150 млн, підраховував AIN.UA. У 2020 Recognize Partners стали мажоритарним власником, AVentures продали свою частку.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні