Фото Ciklum /надано пресслужбою
Категорія
Інновації
Дата

Український Ciklum купує чеського розробника софту. Навіщо йому угода на десятки мільйонів євро

Фото Ciklum Фото надано пресслужбою

Сервісна IT-компанія Ciklum купує чеського розробника CN Group у фонду Genesis Capital. Вартість угоди може становити до €75 млн. Компанія замахнулася на звання «одного з найбільших провайдерів цифрових перетворень у Центрально-Східній Європі».

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Навіщо сервісному бізнесу з українським корінням новий актив

Ciklum – п’ята в Україні IT-компанія за кількістю спеціалістів, повідомляє DOU. ЇЇ заснував у 2002 році датський підприємець Торбен Майгаард. Зараз Ciklum має центри розробки та філіали в 11 країнах, зокрема в США, Іспанії, Швейцарії, Ізраїлі, Польщі, Об’єднаних Арабських Еміратах. Українська гілка – найбільша, місцеві офіси налічують більш ніж 3000 спеціалістів, з них більше 2600 – технічні фахівці. Штаб-квартира знаходиться в Лондоні.

Ciklum спеціалізується на цифрових продуктах та послугах, у портфоліо – понад 1200 проєктів. Найвідоміші клієнти: сервіс доставки їжі Just Eat Takeaway, тревел-агрегатор TUI, фінансовий сервіс Payoneer. Глобальні фінансові показники Ciklum не розголошує. Виторг українського представництва у 2020 році зріс майже на 4% та склав 3,4 млрд грн.

Ciklum очікує, що злиття з CN Group прискорить зростання на ринках Німеччини, Австрії, Швейцарії. «У CN Group уже є пул клієнтів у цих країнах, – говорить фінансовий директор Ciklum Андрій Оксенюк. – Досвід Ciklum на глобальних ринках у поєднанні з репутацією CN Group у німецькомовних країнах стане запорукою швидкого зростання бізнесу». 

За 27 років існування CN Group напрацювала базу з 62 міжнародних клієнтів. Серед них американська корпорація Procter & Gamble, австрійська будівельна компанія Strabag, швецький TF Bank та німецький брокер FlatexDEGIRO. Крім розробки ПЗ, вона займається ІТ-консалтингом та контролем якості та тестуванням. Її основні галузі: фінанси, транспорт, логістика, телеком, електронна комерція та охорона здоров’я. 

Новий власник планує інвестувати в розвиток делівері-центрів CN Group і розширення команди. У Ciklum працює 3500 фахівців, у CN Group – 360.

Скільки може коштувати CN Group

Засновник інвестиційної компанії Insoft Partners Віталій Горовий оцінює угоду у суму до €25 млн. Підвищує вартість CN Group широка присутність у Європі, а також напрацьовані довіра та репутація. Хороший знак – те що, декілька років до цього компанією володів інвестфонд Genesis Capital, який мав підготувати її для подальших угод. «Зменшує ціну той фактор, що в компанії немає нішових технологій, – коментує він. – Це мас-маркет, якого багато на ринку». 

Є підстави вважати, що сумма була вища. Виторг CN Group за останні два з половиною роки подвоївся до 640 млн крон (€25 млн). Аналітик брокерської компанії Cyrrus Томаш Пфайлер вважає, що вартість угоди перевищує 1 млрд крон (€39 млн), цитує його чеське видання E15.cz. «У CN Group спостерігається значне збільшення прибутку, що зазвичай приводить до вищих оцінних коефіцієнтів», – пояснює Пфайлер. Класичні мультиплікатори при поглинанні сервісного бізнесу – від одного до трьох річних виторгів. За таких умов покупець міг віддати до €75 млн.

В самому Ciklum не коментують фінансові умови транзакції. Основну суму угоди Ciklum уже виплатив Genesis Capital, говорить фінансовий директор компанії. «CN Group динамічно розвивалася протягом цього часу. Вона виросла з одноосібного підприємства у сучасний та добре структурований ІТ-бізнес», – сказав Міхал Ширіца, керівник CN Group. 

«Ринок уже давно очікував, що в Ciklum буде якась угода, – розповідає Горовий. – Ще п’ять-шість років тому, коли в них по суті змінився менеджмент». Про що мова? Фонд розвитку України Джорджа Сороса у 2015 році викупив всю частку Ciklum у Horizon Capital, а також частину акцій ії засновника, Торбена Майгаарда. В 2019 році Майгаард помер, міноритарними власниками стали інвестфонд Dragon Capital Томаша Фіали й венчурний фонд AVentures Capital. Оцінка Ciklum у 2019 році становла близько $150 млн, підраховував AIN.UA. У 2020 Recognize Partners стали мажоритарним власником, AVentures продали свою частку.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні