Ключові інвестиції:
- Avenga (раніше CoreValue) – IT-аутсорсер зі штатом понад 550 осіб;
- Ciklum – п’ята за розмірами українська аутсорсингова IT-компанія зі штатом понад 2700 співробітників;
- Bookimed – торговий майданчик для бронювання лікування у 24 країнах.
Один із найстаріших венчурних фондів України AVentures Capital сфокусувався на консалтингу і за п’ять років виступив радником в угодах на $300 млн. За оцінкою самої фірми, це приблизно 20% від усіх транзакцій в українському ІТ. Наприклад, фонд організував продаж нідерландської компанії Daxx і супроводжував раунд групи Creatio, яка залучила $68 млн у лютому 2020 року.
Останній великий екзит в AVentures відбувся 2019 року, коли вони продали мажоритарну частку в компанії CoreValue. Але перетворення на інвестбутик наразі не планують. Навпаки, 2021 року фонд має намір розширити географію інвестиційної кампанії на всю Центрально-Східну Європу.
Юлія Сичікова (на фото), 32, директорка AVentures Capital
Кредо: «Минулі результати формують тебе теперішнього»
Освіта: Університет Пенсильванії
У 2007 році уродженка Бердянська Юлія Сичікова отримала грант і поїхала вивчати економіку в Пенсильванський університет. Випускники із Ліги плюща в Америці нарозхват. Після університету Сичікова кілька років пропрацювала в бостонському стартапі Punchey, де допомагала засновникові Натаніелю Стівенсу залучати в бізнес інвестиції. Кар’єру у венчурі вона почала у фонді Stevens Ventures.
Повернувшись в Україну 2015 року, Сичікова долучилася до команди AVentures. Крім пошуку і супроводу угод, вона відповідає за складання щорічного DealBook of Ukraine – флагманського звіту про стан локального венчура й IT. Хоча інвестиції зростають із року в рік, випускниця Вортонської бізнес-школи не відчуває запаморочення від успіхів. «Хотілося б побачити більше компаній, які продаються, – каже вона. – І більше компаній, які хочуть когось купити».