Фото Shutterstock/особистий архів
Категорія
Новини
Дата

Навіщо Genesis Investments поміняв назву на Flyer One. Бліц-інтерв'ю з керуючим партнером фонду Віталієм Лаптенком

2 хв читання

Фото Shutterstock/особистий архів

Український венчурний фонд Genesis Investments, який входить до групи IT-холдингу Genesis, провів ребрендинг. Тепер він називається Flyer One Ventures. Ми розпитали Віталія Лаптенка, керуючого партнера компанії, про те, навіщо фонд змінив назву

Forbes публікує скорочену й відредаговану для зрозумілості версію інтервʼю.

Навіщо ви поміняли назву?

Ми зробили ребрендинг, щоб відокремити фонд від материнської Genesis. Тому нам як інвестиційному підрозділу захотілося зробити свій бренд і айдентику, які будуть краще відповідати тому, що ми робимо.

Навіщо відокремлювати фонд від Genesis?

Він залишається частиною IT-холдингу, але при цьому працює трохи інакше. Ми хочемо бути поруч із Genesis, але відрізнятися. В рамках нашого IT-холдингу це звичайна справа. Genesis – це фабрика стартапів, вона створює нові компанії. Коли такий стартап виростає, він починає сам заробляти та стає незалежним. Такий підхід називається венчур білдингом, але коли ми починали, цього терміна ще не було.

Хто робив ребрендинг і в яку суму він обійшовся?

Загальна сума – близько $10 000. Робили внутрішніми силами й залучали фрілансерів. Наприклад, у проекті брав участь фрілансер Назар Михалко. Раніше він працював у консалтинговій компанії sense it і креативному агентстві Banda. Михалко розробив дизайн-концепт і систему для фонду Genesis.

Які ще варіанти назви були?

Вже не згадаю. Працювати над ребрендингом ми почали ще навесні. Хотіли зробити бренд зі змістом, щоб він був сміливим, артовим і викликав цікавість. Наша айдентика і назва сильно відрізняються від корпоративного стилю, прийнятого в інвестиціях. Він там консервативний.

Чому оголосили про ребрендинг зараз?

Нерозумно запускати влітку, а вересень – початок бізнес-активності. Це дуже вдалий час для нас. Спочатку ми хотіли оголосити про ребрендинг у листопаді, на третю річницю Genesis, але передумали затягувати.

Що значить назва?

Взагалі, Flyer One – це перший керований літак, який створили брати Райт. Невдачі, неправильні гіпотези, падіння, рідкісний успіх – так виглядало життя братів. Ми шукаємо таких самих засновників. Нам потрібні ті, хто робить тисячу спроб, тестує, перевіряє гіпотези, помиляється, але в кінцевому підсумку приходить до правильного рішення.

Які є ризики в зміні назви?

Особливо ніяких. Єдине, я припускаю, що нас перестануть асоціювати з Genesis і відправлятимуть заявки і нам, і материнській компанії. Нас можуть вважати двома різними компаніями, і це заплутає людей.

Як зміниться керівництво фірми?

Я продовжую бути керуючим партнером і приймати фінальні рішення з інвестицій. Але я йду з операційного управління компанії BetterMe, в якій я пропрацював чотири роки. Двома справами займатися складно.

Скільки людей працює у фонді?

У компанії працює 15-17 осіб. Це велика команда для венчурного фонду.

Скільки грошей проінвестував фонд з 2018 року, дати заснування? Який стартап найбільше запамʼятався?

Близько $20 млн. Відповісти на друге питання неможливо: проєкти, як діти, я їх всіх люблю. Наша найбільша угода – інвестиція в онлайн-школу англійської мови AllRight.

У які проєкти плануєте проінвестувати найближчим часом?

Ми не говоримо про угоди, доки гроші не впали на рахунок. Але скажу, що фокусуємося на стартапах у сфері освіти. Коронавірус позитивно вплинув на цю галузь – зʼявилося багато EdTech стартапів. Вони добре заробляють і роблять світ кращим.

Один із таких проєктів – це 99math з Естонії. Для нас це була нетипова угода з двох причин. По-перше, це був проєкт із нульовим прибутком. По-друге, ми вперше інвестуємо в проєкт без російськомовних фаундерів.

Можливо, ми проінвестуємо в європейського доставника їжі з dark kitchen. В Україні цей напрям теж починає рости. Поки ми тільки придивляємося, тому що на хвилі хайпу ці проєкти стали дорожчими.

Які стартапи повернули інвестиції?

У нас поки що не було виходів. Як правило, виходи відбуваються через пʼять-сім років. Але є проєкти, які вже приносять дивіденди, називати не буду. Прибуток у нас значний. Оцінка портфеля зростає мінімум на 100% у рік.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні