Олег Оксюк, засновник AllRight. /Олександр Чекменьов
Категорія
Інновації
Дата

Онлайн-школа англійської Allright залучила до $5 млн від Genesis та інших інвесторів. Деталі раунду

Олег Оксюк, засновник AllRight. Фото Олександр Чекменьов

Українська онлайн-школа англійської мови AllRight отримала новий раунд інвестицій. У липні 2021 року стартап поглинув компанію-конкурента — заснований у 2010 році сервіс EnglishDom Максима Сундалова. «Потрібно було швидко закрити угоду, ми залучили гроші від цілої низки інвесторів», — говорить засновник AllRight Олег Оксюк.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Фінансування залучили на умовах конвертованої позики — інвестори дають гроші з правом трансформувати їх в акції під час наступного раунду або отримати їх назад з відсотком. Точну суму поточних вкладень Оксюк не розголошує. «Менше $5 млн», — додає він. Вартість EnglishDom під час продажу має стартувати від $4 млн, підраховував раніше Forbes.

У раунді взяли участь поточні інвестори AllRight: Genesis Investments, російський фонд Flashpoint, яким керують Олександр Коноплястий і Михайло Cалонтаї, а також співзасновник розробника мобільних ігор ZeptoLab Михайло Лялін. У листопаді 2020 року ці фірми разом з TMT Investsments, TerraVC та іншими інвесторами вклали в Allright $5 млн.

«Я теж інвестував у свою компанію на цьому раунді», — каже Оксюк. На запуск AllRight він витратив приблизно $200 000. Профінансувати придбання EnglishDom погодилися й інші інвестори, але їх імена Оксюк не розкриває й каже, що іменитих фондів там немає. Сукупна сума інвестицій в український стартап перевалила за $10 млн.

У квітні 2021 року AllRight зайняв 23-е місце в списку головних українських стартапів. Тоді Forbes оцінив дітище Оксюк в $ 20-40 млн з $ 6,7 інвестицій. Скільки коштує компанія після поглинання EnglishDom?

«Оцінка компанії змінилася, але те, наскільки вона змінилася, стане зрозуміло тільки після закриття наступного, класичного раунду», — уточнили в пресслужбі Genesis Investments. Для нього потрібен провідний інвестор, який і проведе оцінку бізнесу. Оксюк каже, що процес фандрайзингу компанія запустить не раніше 2022 року. У вересні для EdTech-проєктів починається високий сезон, ніколи відволікатися, пояснює засновник.

На глобальному ринку венчурні капіталісти все ще готові вкладати великі суми в освітні стартапи. Тільки за останній квартал в світі зʼявилося сім єдинорогів з EdTech, йдеться в червневому звіті HolonIQ. Серед них — доступна в СНД австрійська платформа для репетиторів GoStudent. У червні стартап підняв $244 млн у раунді C, оцінка якого склала $1,7 млрд. В Україні цифри скромніше. У березні 2021 року платформа для пошуку репетиторів Preply Кирила Бігая, Сергія Лукʼянова і Дмитра Волошина отримала $35 млн від Owl Ventures і Full In Partners. Це найбільший раунд за вісім років існування стартапу. Влітку посівні $400 000 фонду UVO Ventures залучила математична онлайн-школа GIOS. За словами засновниці проєкту Наталії Лимонової, оцінка стартапу склала від $1 до $10 млн.

Тим часом AllRight активно масштабується в Європі. За останні пʼять місяців школа запустилася в семи нових країнах. До Іспанії, Італії, Польщі та Німеччини додалися Франція, Чехія, Словаччина, Португалія, Сербія, Греція та Ізраїль. На європейські ринки планують виводити і бренд EnglishDom з переважно українською аудиторією.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні