Олег Оксюк, засновник AllRight. /Олександр Чекменьов
Категорія
Інновації
Дата

Онлайн-школа англійської Allright залучила до $5 млн від Genesis та інших інвесторів. Деталі раунду

2 хв читання

Олег Оксюк, засновник AllRight. Фото Олександр Чекменьов

Українська онлайн-школа англійської мови AllRight отримала новий раунд інвестицій. У липні 2021 року стартап поглинув компанію-конкурента — заснований у 2010 році сервіс EnglishDom Максима Сундалова. «Потрібно було швидко закрити угоду, ми залучили гроші від цілої низки інвесторів», — говорить засновник AllRight Олег Оксюк.

Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня

Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням. 

Фінансування залучили на умовах конвертованої позики — інвестори дають гроші з правом трансформувати їх в акції під час наступного раунду або отримати їх назад з відсотком. Точну суму поточних вкладень Оксюк не розголошує. «Менше $5 млн», — додає він. Вартість EnglishDom під час продажу має стартувати від $4 млн, підраховував раніше Forbes.

У раунді взяли участь поточні інвестори AllRight: Genesis Investments, російський фонд Flashpoint, яким керують Олександр Коноплястий і Михайло Cалонтаї, а також співзасновник розробника мобільних ігор ZeptoLab Михайло Лялін. У листопаді 2020 року ці фірми разом з TMT Investsments, TerraVC та іншими інвесторами вклали в Allright $5 млн.

«Я теж інвестував у свою компанію на цьому раунді», — каже Оксюк. На запуск AllRight він витратив приблизно $200 000. Профінансувати придбання EnglishDom погодилися й інші інвестори, але їх імена Оксюк не розкриває й каже, що іменитих фондів там немає. Сукупна сума інвестицій в український стартап перевалила за $10 млн.

У квітні 2021 року AllRight зайняв 23-е місце в списку головних українських стартапів. Тоді Forbes оцінив дітище Оксюк в $ 20-40 млн з $ 6,7 інвестицій. Скільки коштує компанія після поглинання EnglishDom?

«Оцінка компанії змінилася, але те, наскільки вона змінилася, стане зрозуміло тільки після закриття наступного, класичного раунду», — уточнили в пресслужбі Genesis Investments. Для нього потрібен провідний інвестор, який і проведе оцінку бізнесу. Оксюк каже, що процес фандрайзингу компанія запустить не раніше 2022 року. У вересні для EdTech-проєктів починається високий сезон, ніколи відволікатися, пояснює засновник.

На глобальному ринку венчурні капіталісти все ще готові вкладати великі суми в освітні стартапи. Тільки за останній квартал в світі зʼявилося сім єдинорогів з EdTech, йдеться в червневому звіті HolonIQ. Серед них — доступна в СНД австрійська платформа для репетиторів GoStudent. У червні стартап підняв $244 млн у раунді C, оцінка якого склала $1,7 млрд. В Україні цифри скромніше. У березні 2021 року платформа для пошуку репетиторів Preply Кирила Бігая, Сергія Лукʼянова і Дмитра Волошина отримала $35 млн від Owl Ventures і Full In Partners. Це найбільший раунд за вісім років існування стартапу. Влітку посівні $400 000 фонду UVO Ventures залучила математична онлайн-школа GIOS. За словами засновниці проєкту Наталії Лимонової, оцінка стартапу склала від $1 до $10 млн.

Тим часом AllRight активно масштабується в Європі. За останні пʼять місяців школа запустилася в семи нових країнах. До Іспанії, Італії, Польщі та Німеччини додалися Франція, Чехія, Словаччина, Португалія, Сербія, Греція та Ізраїль. На європейські ринки планують виводити і бренд EnglishDom з переважно українською аудиторією.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд