Філя Жебровська, власниця «Фармак». /Олександр Мордерер
Категорія
Найбагатші
Дата

Джуді Денч, Крістін Лагард та Філя Жебровська. Власниця «Фармака» потрапила до глобального списку Forbes «50 за 50»

Філя Жебровська, власниця «Фармак». Фото Олександр Мордерер

Власниця фармкомпанії «Фармак» Філя Жебровська, 71, потрапила до глобального списку Forbes «50 за 50»

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

З 2021 року Forbes щорічно публікує список «50 за 50». До нього входять жінки віком понад 50 років – підприємиці, лідерки та творчині. Цього року, окрім президента Європейського центрального банку Крістіни Лагард, актриси Джуді Денч та нобелівського лауреата Світлани Алексієвич, у списку є й українка родом із Житомирської області – Філя Жебровська.

Жебровська – одна з найбагатших та найуспішніших жінок України. Forbes оцінював її статки у $390 млн. У списку «100 найбагатших українців», який вийшов навесні 2021 року, вона посідала 26 місце – між бізнесменом Дмитром Фірташем та власником мережі автозаправок ОККО Віталієм Антоновим.

До списку «50 за 50» також потрапили:

  • німецька лікарка Озлем Тюреджі, 54; вона заснувала компанію BioNTech, яка зокрема розробляє вакцини від COVID-19;
  • директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, 68;
  • вакцинологиня Сара Гілберт, 59; вона займалася розробкою вакцини від COVID-19 Oxford/AstraZeneca;
  • історикиня-мистецтвознавиця Барбара Джатта, 59; з 2016 року вона очолює найбільш відвідуваний музей у світі – Музей Ватикану.

Жебровська у 2017 році – після майже 37 років у «Фармаку» та майже 26 років на управлінських позиціях – вирішила відійти від оперативного управління і очолила наглядову раду компанії.

На Жебровську зареєстровано 100 патентів. Вона продовжує брати активну участь у житті підприємства, яке у 2020 році відсвяткувало своє 95-річчя. Жебровська відповідає за стратегічне планування, а у вільний час любить перечитувати улюблену книгу – мемуари Черчілля.

Частка «Фармаку» на українському фармакологічному ринку – 6%; кожен рік компанія випускає близько 20 нових ліків. Виручка компанії у 2020 році – 7,4 млрд грн, а чистий прибуток – 1,2 млрд грн.

Чверть виручки компанії приносить експорт до 28 країн. У 2020 році, наприклад, більша його частина припала на країни колишнього СНД – 67,9%; до Європейського союзу йде 6% продукції «Фармак». Компанія має представництва в Казахстані, Узбекистані та Киргизії.

У свої 71 років Жебровська радить молодим бізнесменам не боятися інвестувати та йти на ризик. «Якщо є гроші, їх потрібно інвестувати в акції, нерухомість, облігації, а не тримати на рахунках, – каже вона. – Головне – з розумом».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні