Інформація про Фармак

Виторг 7,4 млрд грн, фарма

Фармак
Прибуток 1,2 млрд грн
79 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
2800
Керівник
Володимир Костюк
Власник
Філя Жебровська
Річний приріст виторгу
14%
Чиста середньомісячна винагорода (2019)
25 272 грн
Керівник HR
Вікторія Кондрашихіна
Центральний офіс
Київ

25 найрозумніших компаній

Рік заснування: 1925

Рік запуску R&D‑відділу: 1998 

Штат R&D‑відділу: 190

Інвестиції в R&D: $17 млн (2020 рік)

Завдання R&D‑відділу фармацевтичної компанії «Фармак», на який з моменту його заснування витрачено $150 млн, – розробляти власні та генеричні лікарські препарати. «Ми повинні своєчасно і якісно виробляти продукти, – розповідає керівник напряму Роман Смішко. – Засіб має легко реєструватися в інших країнах з мінімальними зауваженнями регуляторних органів».

«Фармак» зареєстрував і продає у Європі та Азії понад 20 ліків і хоче наростити експортний портфель іще на 70%. Один із бестселерів – противірусний засіб «Амізон», який постачають до Казахстану, Білорусі, Узбекистану, Молдови, Киргизстану, Монголії, Туркменістану. «Фармак» досліджує його ефективність у лікуванні пацієнтів з COVID‑19 середньої тяжкості, а також розробляє експериментальний ПЛР‑тест, що може одночасно виявляти хвороби зі схожими симптомами: штами коронавірусу, грипу типів A і B та респіраторно‑синцитіального вірусу (RSV).

«Фармак» планує посилити позиції в біотехнології, розвивати діагностику й братися за розробку складніших препаратів. «Так ми станемо конкурентним науковим центром у Європі», – говорить Смішко.

100 найбільших приватних компаній 2021

Подія року: зростання експортних поставок на 40%. Частка експорту в продажі компанії збільшилася на 5,3 п. п., до 29,6%.

50 найкращих роботодавців

Кадрова політика «Фармака» з 2019 року переживає цифрову трансформацію. У спеціальній IT‑системі у кожного співробітника зафіксовані цілі, яких він має досягти, і відстежується прогрес досягнення. Це дало змогу працівникам краще зрозуміти, як виконання їхніх завдань впливає на результати підрозділу і всієї компанії, говорить HR‑директор «Фармака» Вікторія Кондрашихіна.

У компанії розроблено «модель управлінських компетенцій», на основі якої діють курси розвитку менеджерів різних рівнів. Їхня мета – розвиток єдиної управлінської культури. Для менеджерів щорічно складають плани індивідуального розвитку. Розроблено навіть спеціальний гід, у якому описані інструменти й рекомендації для вдосконалення управлінських компетенцій.

100 найбільших приватних компаній 2020

95 років тому на Подолі відкрили перший в Україні завод з виробництва синтетичних лікарських засобів. За радянської влади він отримав назву Київського хімікофармацевтичного заводу імені Ломоносова. Після приватизації у 1995 році його перейменували у «Фармак». Фармвиробник, що займає 5,9% українського ринку, випускає близько 20 нових ліків на рік. Розширення лінійки вимагає серйозних інвестицій. Лише наукові розробки обходяться в $15 млн на рік. У 2019-му «Фармак» інвестував $35 млн в ІТ-лабораторію. Ще $40 млн виділено на модернізацію виробництва. У портфелі компанії 220 продуктів. Ще 100 – в розробці. Експорт у 28 країн приносить компанії чверть виручки. «Ми не очікуємо, що рік буде провальним», – сказав у вересні 2020-го гендиректор «Фармака» Володимир Костюк. Вийти на заплановані показники дозволить збільшення експорту.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Міжнародні авіалінії України /УНІАН
Виторг 7,4 млрд грн
Збиток 4,5 млрд грн
Amic /УНІАН
Виторг 7,4 млрд грн
Збиток 1,7 млрд грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд