Фармак

Виторг 6,5 млрд грн, фарма

Фармак /Фото прес-служба Фармак
Прибуток 1 млрд грн
98 місце
100 найбільших приватних компаній

Профайл

Кількість працівників
2800
Керівник
Володимир Костюк
Власник
Філя Жебровська
Річний приріст виторгу
2%
Чиста середньомісячна винагорода (2019)
25 272 грн
Керівник HR
Вікторія Кондрашихіна

95 років тому на Подолі відкрили перший в Україні завод з виробництва синтетичних лікарських засобів. За радянської влади він отримав назву Київського хімікофармацевтичного заводу імені Ломоносова. Після приватизації у 1995 році його перейменували у «Фармак». Фармвиробник, що займає 5,9% українського ринку, випускає близько 20 нових ліків на рік. Розширення лінійки вимагає серйозних інвестицій. Лише наукові розробки обходяться в $15 млн на рік. У 2019-му «Фармак» інвестував $35 млн в ІТ-лабораторію. Ще $40 млн виділено на модернізацію виробництва. У портфелі компанії 220 продуктів. Ще 100 – в розробці. Експорт у 28 країн приносить компанії чверть виручки. «Ми не очікуємо, що рік буде провальним», – сказав у вересні 2020-го гендиректор «Фармака» Володимир Костюк. Вийти на заплановані показники дозволить збільшення експорту.

50 найкращих роботодавців

Кадрова політика «Фармака» з 2019 року переживає цифрову трансформацію. У спеціальній IT‑системі у кожного співробітника зафіксовані цілі, яких він має досягти, і відстежується прогрес досягнення. Це дало змогу працівникам краще зрозуміти, як виконання їхніх завдань впливає на результати підрозділу і всієї компанії, говорить HR‑директор «Фармака» Вікторія Кондрашихіна.

У компанії розроблено «модель управлінських компетенцій», на основі якої діють курси розвитку менеджерів різних рівнів. Їхня мета – розвиток єдиної управлінської культури. Для менеджерів щорічно складають плани індивідуального розвитку. Розроблено навіть спеціальний гід, у якому описані інструменти й рекомендації для вдосконалення управлінських компетенцій.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній»
Delta Wilmar /Фото facebook.com/deltawilmarukraine
Виторг 6,5 млрд грн
Збиток 113 млн грн
TUI /Фото Getty Images
Виторг 6,5 млрд грн
Прибуток 56 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд