Микита Ізмайлов, акціонер та колишній фінансовий директор Parimatch, Олександр Гусєв, СЕО JKR Investment Group і Сергій Портнов – співвласник та голова наглядової ради Parimatch.
Категорія
Компанії
Дата

«Сегмент із каламутного схематозу переріс у нормальний бізнес». Фонд співвласників Parimatch купив арбітражну компанію. Чому ця угода на $10–20 млн знакова

3 хв читання

Микита Ізмайлов, акціонер та колишній фінансовий директор Parimatch, Олександр Гусєв, СЕО JKR Investment Group і Сергій Портнов – співвласник та голова наглядової ради Parimatch.

Фонд JKR Investment Group, що належить акціонерам Parimatch, купив частку у компанії TRIONIKA, компанію з експертизою в арбітражі трафіку

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Учасники угоди відмовилися коментувати ціну та розмір частки. За оцінками власників трьох компаній – конкурентів TRIONIKA, вартість цієї угоди в діапазоні $10–20 млн, і йдеться про контрольний пакет. Вперше на ринку арбітражу трафіку відбулася публічна угода, вважають опитані Forbes експерти.

У TRIONIKA, заснованій у 2010 році підприємцем Дмитром Волконським, зараз працює 220 людей. Компанія створює платформи під арбітраж трафіку. Основа бізнесу TRIONIKA – це Essay writing, розповідає Володимир Сахаров, співвласник арбітражної команди з 80 маркетологів.

«Розраховуємо, що угода принесе зростання компанії, тому не вийшли з акціонерів», – каже Максим Слободянюк, акціонер TRIONIKA та засновник інвестфонду Nika Tech Family. JKR зробили пропозицію, від якої важко відмовитись, додає засновник компанії Волконський. «TRIONIKA вміє залучати трафік, а нам необхідні ці ресурси», – пояснили причину купівлі в прес-службі JKR.

Арбітраж трафіку

Вид онлайн-маркетингу, де арбітражники займаються зведенням компаній із клієнтами в інтернеті та заробляють на різниці в ціні за користувача. Найчастіше в оплаті такої реклами використовують модель CPA (Cost Per Action), або ціна за дію. Дія може бути – купівля, оформлення замовлення, реєстрація на сайті тощо.

Україна входить до топ-3 світових лідерів з арбітражу, і це одна з найприбутковіших ніш в українському IT, каже Віктор Компанєєць, «ветеран українського венчуру», колишній інвестиційний менеджер венчурного фонду Digital Future. «Половина успішних продуктових українських IT-компаній виросла з аутсорсу, – каже він. – А друга половина – з арбітражу трафіку».

Арбітраж трафіку – чудовий спосіб заробити перший мільйон, про який не розповідають, раніше говорив Forbes засновник групи компаній Netpeak Артем Бородатюк. Найкращі арбітражники заробляють понад $1 млн на місяць, розповідав Forbes виходець із арбітражу Віталій Погоський, а тепер засновник ігрової компанії PAGA GROUP.

Четверо опитаних Forbes експертів з ринку трафік-бізнесу назвали угоду між JKR та TRIONIKA історичною для ринку. «Трафік-сегмент з каламутного схематозу переріс у нормальний бізнес», – пояснює Сахаров. Він припускає, що у 2022 році ми побачимо ще багато таких угод та основних покупців буде двоє – JKR та Genesis.

«Припускаю, що TRIONIKA потрібна саме Parimatch», – вважає Олексій Вітченко, засновник венчурного фонду Digital Future та компанії Govitall, яка конкурує з TRIONIKA у ніші есе. TRIONIKA не спеціалізується на гемблінгу і тому або PM хоче залізти в есе, або TRIONIKA хоче залізти в ігрорку, додає він.

з особистого архіву

Дмитро Волконський, засновник TRIONIKA. Фото з особистого архіву

Експанція фонду топів Parimatch

Фонд JKR Investment Group був заснований топ-менеджментом на базі Parimatch, у 2017 році засновники вивели його в окрему структуру. Серед партнерів JKR: Сергій Портнов – співвласник та голова наглядової ради Parimatch, Роман Сиротян та Максим Ляшко – акціонери та обидва спів-СЕО в PM, Микита Ізмайлов – акціонер та колишній фінансовий директор PM, Олександр Гусєв – був менеджером проєктів у PM.

«Угода з TRIONIKA не має відношення до Parimatch Tech, тому не можемо прокоментувати. Хіба що привітати JKR із такими новинами», – відповіли у прес-службі компанії.

Київський офіс JKR розташований у тому ж БЦ Summit, де і офіс PM. У грудні 2021-го Forbes оцінили Parimatch у $550 млн. У портфоліо JKR зараз понад 15 проєктів із загальною ринковою вартістю 162 млн євро, повідомили у прес-службі фонду. Фонд інвестує у гемблінг, фінтех, кіберспорт, освіту, диджитал-маркетинг. «Ми розуміємо як працювати в нішах, які стоять на порозі змін», – говорили раніше Forbes Гусєв та Аркадій Вершебнюк Venture Partner JKR. На сайті фонду згадується про три екзити.

У вересні 2020 року пул проєктів JKR поповнився медіаактивом – виданням Vector. Суму угоди сторони не розголошували. Vector позиціонує себе як медіа про маркетинг та технології. Видавець Vector Дарʼя Зарівна збиралася закрити компанію через фінансові труднощі, але цього вдалося уникнути з фінансуванням від JKR.

У грудні 2021 року Forbes писав про поглинання Parimatch двох компаній з пулу JKR : українського онлайн покер-руму PokerMatch та маркетингової компанії Mr.fish з річним оборотом близько $55 млн. «Mr.fish дуже сильні в арбітражі трафіку», – розповів Forbes експерт з ринку арбітражу трафіку за умов анонімності.

JKR планує закрити ще кілька нових угод у 2022 році, повідомило Forbes джерело, близько знайоме з акціонерами Parimatch.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд