Російський танк. /DR
Категорія
Картина дня
Дата

Багато російської техніки вже воює проти росіян. Як працює «Укроборонпром» під час війни

Російський танк. Фото DR

«Укроборонпром» пропонує українцям обміняти літак окупантів на $1 млн, а гелікоптер – на $500 000. Іншу захоплену російську військову техніку – танки та бронетранспортери – концерн уже ремонтує та відправляє українській армії. Як працює Укроборонпром в умовах війни? Розповідає радник голови компанії Владислав Криклій

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

На яких завданнях зараз сконцентрований «Укроборонпром»?

Основне – закупівля зброї.

Ми ведемо переговори з різними країнами. Швидкість у цьому питанні є дуже важливою. За деякими позиціями Росія намагається перебивати наші ціни, першою давати аванси.

Ворог не спить і максимально намагається залякувати, підкуповувати, умовляти інших не торгувати з нами. Є країни, які демонструють неймовірне партнерство, а є ті, до яких проникає отруйна політика Росії.

Не можу розголошувати назви країн, це може вплинути на швидкість укладання контрактів та їхню вартість. Деякі країни можуть відмовитися від контрактів у разі розголошення інформації.

Але за останній тиждень ми бачимо суттєвий прогрес і щодо закупівлі техніки, і щодо виробництва комплектуючих. Все працює більш злагоджено, ми з кожним днем стаємо сильнішими.

Наскільки завантажена потужність «Укроборонпрому»?

Наразі все підприємство працює цілодобово. Ми виготовляємо комплектуючі для військової техніки, займаємося ремонтом як української, так і трофейної техніки, яка була захоплена в окупанта нашими військовими.

Співробітники працюють у складних умовах. Росія сказала, що обстрілюватиме військові об'єкти, і це той рідкісний випадок, коли вона дотримується слова. Деякі підприємства зазнали пошкоджень, але вони не критичні.

Скільки вже вдалося захопити російської техніки?

В умовах війни ми не можемо розголошувати кількість та дислокацію техніки, яка захищає наших громадян.

УНІАН

Владислав Криклій, радник голови «Укроборонпрому». Фото УНІАН

Наскільки швидко трофейна техніка може стати до дії?

Швидко. Вже велику кількість російської техніки передано нашим військовим, точно сказати не можу.

Техніка Росії та України дуже схожа. Немає проблем, щоб привести її до бойової готовності. У мирний час була взаємодія між країнами, у тому числі щодо постачання комплектуючих та ремонтів.

Якщо пошкодили частину корпусу чи гусеничний хід – це оперативно можна вирішити, проблем із необхідними комплектуючими в нас немає. Багато залежить від ступеня пошкодження.

Ми зафарбовуємо елементи, які вказують, що це російська військова техніка. Перефарбовувати техніку повністю в військових умовах немає часу.

Наскільки військові машини Росії лякають?

Тут все видно неозброєним поглядом – стара техніка. Це спадщина минулих часів. Росія зараз усіх лякає більше ядерною кнопкою лише тому, що сучасних технологій на полі бою вони не мають.

Є техніка, де достатньо знести бензовоз – і все. Без палива вона перетворюється на купу металу.

Як зараз можна допомогти «Укроборонпрому»?

Ми опублікували реквізити «Укрспецекспорту»: UA023223130000002600101286329. Усі гроші перераховуємо на потреби української армії. Менше, ніж за тиждень, нам уже надіслали близько 100 млн грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні