Кадр із гри S.T.A.L.K.E.R. 2
Категорія
Картина дня
Дата

Тиждень в ІТ. S.T.A.L.K.E.R. знову перенесли, найбільша тех-компанія України іде у Колумбію, а співзасновник monobank запускає банк в Африці

3 хв читання

Кадр із гри S.T.A.L.K.E.R. 2

Фанатів гри S.T.A.L.K.E.R. цього тижня розчарували – студія GSC Game World перенесла реліз гри, над якою працює з 2010 року, ще на сім місяців. Серед інших новин: у криптобіржі Binance зʼявився менеджер в Україні, блокчейн-стартап Near Protocol з українським співзасновником залучив інвестиції від Andreessen Horowitz, а в німецький стартап HeyCharge із командою в Україні інвестував BMW

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Найбільша українська ІТ-компанія SoftServe відкриває центри розробки в Мексиці, Колумбії та Чилі. Перший офіс уже працює у мексиканському Гвадалахарі, а наступними відкриють R&D в найбільших колумбійських містах – Боготі та Медельїні, а також в чилійській столиці Сантьяго. У планах компанії – найняти 3000 спеціалістів в Латинській Америці до кінця 2025 року.

Це додаткові руки для команди SoftServe, яка вже наймає 12 000 працівників у 12 країнах. Окрім розробки сервісів для інших компаній, SoftServe планує розвивати ІТ в регіоні, зокрема співпрацювати з місцевими технічними університетами.

Стартап Near Protocol, з українським співзасновником, залучив $150 млн. Компанія розробляє блокчейн для створення dApps – додатків на основі блокчейну. Один із засновників стартапу – Ілля Полосухін – народився у Харкові. Також в Україні знаходиться частина команди. В останньому раунді у Near Protocol вклали гроші інвестори Three Arrows Capital, Dragonfly Capital, a16z та Mechanism Capital.

Інвестиції підуть на розширення регіональних офісів та популяризацію Web3 – інтернету нового покоління. Near Protocol має свій одноіменний токен. Після інформації про новий раунд інвестицій його капіталізація збільшилась до рекордних $11 млрд.

Реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl перенесли на сім місяців – хочуть «дополірувати». Замість 28 квітня 2022 року S.T.A.L.K.E.R. 2 вийде 8 грудня цього року. Ці місяці потрібні, щоб «довести гру до належного стану», кажуть розробники української студії GSC Game World. Гру відкладають вже понад 10 років.

Її анонсували у 2010 році, планували випустити у 2012 році, призупинили розробку і відновили аж у 2018 році. «Ми переконані, що розробка має тривати стільки, скільки потрібно: особливо у випадку з таким проєктом», – написала GSC Game World у Twitter.

Про що S.T.A.L.K.E.R.?

Про що S.T.A.L.K.E.R.?

S.T.A.L.K.E.R. – це серія із трьох ігор у жанрі шутера від першої особи. Події відбуваються в наш час у Чорнобильській зоні відчуження, де після викиду радіації почали зʼявлятися аномалії та мутанти.

Гру розробила українська студія GSC Game World – її у 1995 році заснував український розробник Сергій Григорович.

Найбільша криптобіржа у світі Binance призначила генерального менеджера в Україні. Кирило Хом’яков відповідатиме за розширення сервісу на локальному ринку, маркетинг та взаємодію з органами державної влади. Для Binance Україна – перспективний ринок, адже вона одна із перших у світі за кількістю власників криптогаманців.

Binance продовжить співпрацювати з Міністерством цифрової трансформації та допоможе розвивати ринок віртуальних активів в Україні, йдеться у його пресрелізі.

Німецький стартап, якому розробники з Києва допомагають виготовляти зарядки для електромобілів, залучив інвестиції від BMW. Виробник автомобілів інвестував у стартап HeyCharge $4,7 млн. Серед інших інвесторів – Statkraft, найбільший у Європі виробник відновлюваної енергії. HeyCharge розробляють зарядки для електромобілів, якими можна користуватися у багатоквартирних будинках, офісах, готелях.

В Україні стартап має свій R&D – у київський офіс зараз наймають embedded-інженерів, розробників мобільних додатків, QA-спеціалістів та UX/UI-дизайнерів. За словами Кріса Карде, засновника HeyCharge, у Києві є «дух Кремнієвої долини».

Фінтех-компанія Дмитра Дубілета залучила $7,4 млн інвестицій. Fintech Farm хоче запустити необанки на десяти ринках Азії та Африки. Основний інвестор – інтернет-компанія Genesis. Також у раунді брали участь фонди TA Ventures, u.ventures та AVentures Capital. Зараз компанія Дубілета присутня в Азербайджані, де розвиває фінтех-проєкт Leobank – банк без відділень.

Наступний ринок – Нігерія. Чому саме ці країни? Дубілет каже, що країни, що розвиваються, мають великий незадоволений попит на цифрові банківські послуги. Покрити 10 ринків його компанія планує протягом двох років. Усі її проєкти мають однаковий дизайн і маскот – лева із бузковою гривою.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні