Категорія
Картина дня
Дата

Український бізнес не помітив російських танків. Можливе вторгнення РФ не позбавило компанії апетиту до найму співробітників

Компанії, що працюють в Україні, не заморожують проєкти з пошуку та найму співробітників, а деякі навіть активізують, повідомили Forbes кілька керівників executive search агентств. Усі топові хедхантери в активному пошуку управлінців та лінійного персоналу

На супутниковому знімку помітні засніжені російські військові машини, припарковані в Єльні, Росія, 19 січня. Єльня розташована на північному заході Смоленської області Росії, приблизно за 120 км від кордону з Білоруссю та за 260 км від України. /Getty Images

На супутниковому знімку помітні засніжені російські військові машини, припарковані в Єльні, Росія, 19 січня. Єльня розташована на північному заході Смоленської області Росії, приблизно за 120 км від кордону з Білоруссю та за 260 км від України. Фото Getty Images

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Компанія Odgers Berndtson, що входить у трійку найбільших в Україні з підбору топ-менеджменту, за перші три тижні січня отримала сім нових запитів на закриття управлінських позицій – у 2,5 раза більше січня 2021-го. За словами партнера компанії Олексія Комліченка, це незвичайна активність як для січня місяця, який у рекрутерів вважається низьким сезоном.

У 2021 році виторг у валюті Odgers Berndtson, що працює в 34 країнах, зріс на 11% в Україні та на 10–25% – у середньому у світі. «Це загальносвітова тенденція, – каже Комліченко. – Грошей на ринку багато, і це відчувається. На загрози з боку Росії локальний бізнес, зважаючи на свою адаптивність до перманентної кризи в країні, практично не звертає уваги».

Закордонні компанії, за його словами, продовжують експансію, незважаючи на загострення загрози повномасштабного російського вторгнення. «У нас є ціла низка відкритих проєктів та діалогів з новими клієнтами, які планують експансію в країну/регіон», – каже Комліченко.

Виторг одного із лідерів executive search України – We Partners – зріс приблизно на 25–30% у 2021 році. «У листопаді-грудні 2021 року завантаження було значно вище грудня 2020-го (щодо нових клієнтів та проєктів). І цей тренд продовжується», – каже старша партнерка та директорка We Partners Тетяна Фурцева. Вона стверджує, що загострення ситуації на компанію не впливає. «Старі проєкти залишаються в активній фазі. Приходять нові клієнти, підписуємо нові проєкти», – каже Фурцева. Компанія ухвалила рішення про розширення команди через високе завантаження.

«У клієнтів бачимо спокій, – каже Фурцева. – Панічних настроїв у бізнесу немає, але плани та сценарії для різних ситуацій зараз активно обговорюються та розробляються. Як працювати у ситуації обмежених військових дій, розуміють ті, хто пройшов це у 2014 році».

Кількість звернень претендентів на компанію Brain Source International Personnel (BSIP) у січні 2022 року збільшилася на 30% порівняно з січнем 2021-го. Обсяг звернень роботодавців не змінився, каже СЕО компанії Андрій Кривокоритов.

«Січень кращий, ніж торік, – це статистичний факт», – каже керівний партнер «Ward Howell Україна» Ігор Кабузенко. За його словами, з початку грудня, коли розпочалася дискусія щодо можливості повномасштабного вторгнення, до минулого тижня – клієнти Ward Howel не відреаґували на російську ескалацію. «Триває ритмічна робота. З'явилися нові запити, продовжуються переговори щодо нових контрактів – наші клієнти дивляться на ситуацію спокійно», – каже Кабузенко.

Ситуація в Україні ускладнює залучення закордонних управлінців. «Як привезти топ-талант, коли таке інформаційне тло? Дуже складно», – каже керівний партнер Boyden Олексій Долгих. У компанії Boyden на фінальній стадії три незакриті угоди з іноземними кандидатами, які мають переїхати до Києва та розпочати роботу у лютому-березні. «Інформаційна хвиля впливає на закордонних кандидатів, – каже Кабузенко. – Вони стурбовані та ставлять додаткові питання». 50% пошуку Ward Howell припадає на зарубіжні ринки. Топ-рекрутери не згортають переговорів, переконуючи, що це тимчасове загострення, яке не призведе до повномасштабного вторгнення.

Еxecutive search топ-менеджери очікують на скорочення замовлень при затягуванні ескалації або загостренні ситуації в Україні. «Ми повторюємо тренди інвестиційного ринку, – каже Долгих. – Найм топ-менеджера – це інвестиція у сотні тисяч доларів. Ніхто не інвестує за умов невизначеності».

Не помітив просідання на українському ринку праці міжнародний кадровий портал GRC. «Незважаючи на святкові канікули на початку місяця, український ринок праці залишався досить жвавим. Ні роботодавці, ні пошукові системи не зменшили своєї активності у пошуку роботи та нових співробітників», – каже керівниця експертно-аналітичного центру GRC Руслана Березовська.

У січні 2022-го показники кількості вакансій та резюме на сайті GRC коливаються в межах плюс/мінус 2% залежно від професійної сфери. «Це дуже оптимістична картина, адже, наприклад, у 2019 та 2021 роках у січні спостерігався відчутний спад активності як роботодавців, так і співробітників», – каже Березовська.

Стабільність ринку праці підтверджує показник рівня конкуренції: у середньому на одне робоче місце претендують три спеціалісти. «Цей показник не надто високий і не збільшився за останній рік. Відтак українські компанії взагалі почуваються досить упевнено і не скорочують персонал», – каже Березовська. Не вказує на негативні тенденції і рівень середньої заробітної плати. У відкритих вакансіях у всіх професійних галузях у січні в середньому пропонували 18 000 грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні