Категорія
Життя
Дата

Українські лікарі та психологи консультують безкоштовно та онлайн. Куди звертатися по допомогу

Клініки, сервіси та платформи, що допоможуть потурбуватись про фізичне здоровʼя та ментальний стан

Фізичне здоров’я

1. Медична комунікаційна платформа «Медікіт» надає безкоштовні онлайн-консультації для українців — і в країні, і за її межами. Професіонали працюють цілодобово. Щоб отримати консультацію, переходьте у Viber за посиланням, описуйте симптоми та очікуйте на зʼєднання з лікарем

2. Медична мережа «Добробут» консультує українців телефоном та онлайн через месенджери Viber, Telegram, Whatsapp та інші. «Будь ласка, звертайтеся у випадку серйозної потреби — потік дзвінків та повідомлень наразі величезний, лікарі максимально навантажені», — закликають в «Добробуті». З-поміж спеціальностей, що наразі готові надати консультацію — терапевти, гастроентерологи, гінекологи, урологи, хірурги тощо. Повний список лікарів та їхні контакти — за посиланням

3. У «Медикомі» зібрали групу лікарів різних напрямків, які готові надавати невідкладну симптоматичну допомогу. 

Щоб її отримати:

 • телефонуйте до цілодобового контакт-центру 044-503-77-77
 • оператор знайде лікаря і дасть прямий номер телефону
 • напишіть лікарю ваш вік та причину звернення через Viber або SMS-повідомлення 
 • лікар відповість за першої ж можливості

4. В акушерсько-гінекологічній клініці ISIDA clinic готові надати екстрену акушерсько-гінекологічну допомогу та надати онлайн-консультацію з гінекологом, терапевтом, неонатологом, педіатром та психологом.  

Звернутись по консультацію:

 • адреса ISIDA clinic: м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, 65
 • інформаційний центр ISIDA clinic: 0 800 60 80 80 

5. Національна служба здоровʼя України опублікувала таблицю з контактами лікарів, що готові до безкоштовних консультацій онлайн. В списку — сімейні лікарі, терапевти, педіатри, ендокринологи, хірурги, неврологи та інші спеціалісти, а також їхні контакти. Таблиця оновлюється цілодобово. Знайти потрібного лікаря та отримати консультацію також можна і через бот в Telegram.

Психологічна підтримка

1. Платформа онлайн-психотерапії Тритфілд разом з командою експертів та волонтерів започаткували проєкт психологічної підтримки «Як ти?» Щоб отримати допомогу, треба написати у бот в Telegram. Координатор надішле контакт психолога, щойно з’явиться вільний професіонал. Спілкуватись з ним можна буде письмово або голосовими повідомленнями.

2. Команда центру «Коло» надає кризові психологічні консультації особам, що потребують підтримки у зв’язку з травмами від війни. Пріоритет – вимушено переселеним особам, родичам захисників та іншим. Деталі та контакти за посиланням

3. Команда психологів всеукраїнського кол-центру фундації «ВАРТО ЖИТИ», що опікується онкохворими пацієнтами, надає безкоштовні консультації усім, хто не може самотужки впоратись з переживаннями у звʼязку з війною. Також психологи продовжують надавати психологічну підтримку онкопацієнтам та їхнім близьким. 

Лінія допомоги працює з 11:00 до 19:00 з понеділка по п’ятницю. Зв’язатись:

 • 5522 – для абонентів lifecell і Vodafone Ukraine.
 • +38 (093) 170 72 19 – для абонентів Kyivstar. 

4. Базу психологів – українських та іноземних – зібрали у мережі «Добробут». Перелік спеціалістів та контакти за посиланням.

5. Психологічну підтримку надає безкоштовна інтернет-платформа для консультацій «Розкажи мені». Команда платформи працює за методом когнітивно-поведінкової терапії. За останні дві доби до неї приєднались 120 волонтерів — психологів та психотерапевтів, що вже допомогли більше ніж 700 українцям. Найчастіші звернення, зафіксовані зараз на «Розкажи мені», – тривожні розлади, панічні атаки, депресія.

Як отримати допомогу:

 • коротко описати свій запит і залишити заявку на сайті tellme.com.ua 
 • модератори платформи підберуть спеціаліста і він якнайшвидше звʼяжеться з вами, щоб домовитись про дзвінок.
 • альтернатива — скористатися ботом першої психологічної допомоги «Друг». Він є помічником у перші години після травматичної події.

6. Консультантка з комунікацій Надія Перевізник запустила групу підтримки онлайн. Зустрічі, на яких психологи допомагають учасникам розвивати самопоміч та життєвість, проходять в Zoom о 15:00 щодня, окрім неділі. На першій зустрічі психотерапевт та ветеран ЗСУ Олексій Карачинський розповідав про страх, агресію та про те, чому ненависть до окупантів — це природно. Проєкт можна підтримати: ініціатори запрошують до співпраці психологів, які могли б проводити зустрічі.

7. Портал КоордиНація було створено спеціально для акумуляції важливої інформації під час війни. Окремий розділ автори проєкту присвятили психологічній допомозі та сервісам, де надають безкоштовну підтримку. Зокрема, вони зібрали корисні чат-боти та склали перелік консультативних центрів, чатів, лікарень та окремих терапевтів, що допоможуть підтримати ментальне здоровʼя під час кризи.

8. Команда чатбота для психологічної терапії Elomia успішно евакуювалась з Харкова та зробила безкоштовну версію свого боту. Він може цілодобово надавати анонімну психологічну підтримку. Як це працює? Треба написати в чат Elomia — це штучний інтелект із зовнішністю молодої дівчини та навичками досвідченого психолога — поговорити з нею та отримати необхідну допомогу. Чат — за посиланням: https://t.me/elomia_ua_bot.

9. Як подолати страх війни, опанувати тривогу, панічні атаки та пояснити дитині, що таке війна? Відповіді на ці питання психологи зі всього світу шукатимуть на онлайн-марафоні персональної підтримки «Я не боюсь». Лекції, організовані Cхідно-Європейським інститутом психології, проходитимуть на Youtube щодня з 15 по 20 березня о 10:30 ранку. Перший ефір відбудеться за посиланням, а детальний розклад можна знайти тут.