Клініки, сервіси та платформи, що допоможуть потурбуватись про фізичне здоровʼя та ментальний стан
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Фізичне здоров’я
1. Медична мережа «Добробут» запустила телеграм-групу «Медицина для всіх». У ній можуть підтримувати звʼязок лікарі клініки та пацієнти. Схема роботи групи проста: потрібно написати про проблему і про те, який фахівець потрібний, і він вийде на звʼязок.
2. У «Медикомі» зібрали групу лікарів різних напрямків, які готові надавати невідкладну симптоматичну допомогу.
Щоб її отримати:
- телефонуйте до цілодобового контакт-центру 044-503-77-77
- оператор знайде лікаря і дасть прямий номер телефону
- напишіть лікарю ваш вік та причину звернення через Viber або SMS-повідомлення
- лікар відповість за першої ж можливості
3. В акушерсько-гінекологічній клініці ISIDA clinic готові надати екстрену акушерсько-гінекологічну допомогу та надати онлайн-консультацію з гінекологом, терапевтом, неонатологом, педіатром та психологом.
Звернутись по консультацію:
- адреса ISIDA clinic: м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, 65
- інформаційний центр ISIDA clinic: 0 800 60 80 80
4. Національна служба здоровʼя України опублікувала таблицю з контактами лікарів, що готові до безкоштовних консультацій онлайн. В списку — сімейні лікарі, терапевти, педіатри, ендокринологи, хірурги, неврологи та інші спеціалісти, а також їхні контакти. Таблиця оновлюється цілодобово. Знайти потрібного лікаря та отримати консультацію також можна і через бот в Telegram.
5. На платформі DoctorOnlineUA об’єднано більше 300 лікарів та психологів. Вони безкоштовно допомагають українцям, що перебувають на окупованих територіях, опинились в місці активного ведення боїв та для біженців закордоном, що не можуть потрапити до локальних лікарів. Обрати лікаря можна на сайті або через чат-бот у Телеграм чи Facebook. Записатись на консультацію можна вже на наступний день.
Психологічна підтримка
1. Платформа онлайн-психотерапії Тритфілд разом з командою експертів та волонтерів започаткували проєкт психологічної підтримки «Як ти?». Щоб отримати допомогу, можна написати у чат підтримки «Як ти 2.0».
2. Команда центру «Коло» надає кризові психологічні консультації особам, що потребують підтримки у зв’язку з травмами від війни. Пріоритет – вимушено переселеним особам, родичам захисників та іншим. Деталі та контакти за посиланням.
3. Команда психологів всеукраїнського кол-центру фундації «ВАРТО ЖИТИ», що опікується онкохворими пацієнтами, надає безкоштовні консультації усім, хто не може самотужки впоратись з переживаннями у звʼязку з війною. Також психологи продовжують надавати психологічну підтримку онкопацієнтам та їхнім близьким.
Лінія допомоги працює з 11:00 до 19:00 з понеділка по п’ятницю. Зв’язатись:
- 5522 – для абонентів lifecell і Vodafone Ukraine.
- +38 (093) 170 72 19 – для абонентів Kyivstar.
4. Базу психологів – українських та іноземних – зібрали у мережі «Добробут». Перелік спеціалістів та контакти за посиланням.
5. Психологічну підтримку надає безкоштовна інтернет-платформа для консультацій «Розкажи мені». Команда платформи працює за методом когнітивно-поведінкової терапії. За останні дві доби до неї приєднались 120 волонтерів — психологів та психотерапевтів, що вже допомогли більше ніж 700 українцям. Найчастіші звернення, зафіксовані зараз на «Розкажи мені», – тривожні розлади, панічні атаки, депресія.
Як отримати допомогу:
- коротко описати свій запит і залишити заявку на сайті tellme.com.ua
- модератори платформи підберуть спеціаліста і він якнайшвидше звʼяжеться з вами, щоб домовитись про дзвінок.
- альтернатива — скористатися ботом першої психологічної допомоги «Друг». Він є помічником у перші години після травматичної події.
6. Консультантка з комунікацій Надія Перевізник запустила групу підтримки онлайн. Зустрічі, на яких психологи допомагають учасникам розвивати самопоміч та життєвість, проходять в Zoom о 15:00 щодня, окрім неділі. На першій зустрічі психотерапевт та ветеран ЗСУ Олексій Карачинський розповідав про страх, агресію та про те, чому ненависть до окупантів — це природно. Проєкт можна підтримати: ініціатори запрошують до співпраці психологів, які могли б проводити зустрічі.
7. Портал КоордиНація було створено спеціально для акумуляції важливої інформації під час війни. Окремий розділ автори проєкту присвятили психологічній допомозі та сервісам, де надають безкоштовну підтримку. Зокрема, вони зібрали корисні чат-боти та склали перелік консультативних центрів, чатів, лікарень та окремих терапевтів, що допоможуть підтримати ментальне здоровʼя під час кризи.
8. Команда чатбота для психологічної терапії Elomia успішно евакуювалась з Харкова та зробила безкоштовну версію свого боту. Він може цілодобово надавати анонімну психологічну підтримку. Як це працює? Треба написати в чат Elomia — це штучний інтелект із зовнішністю молодої дівчини та навичками досвідченого психолога — поговорити з нею та отримати необхідну допомогу. Чат — за посиланням: https://t.me/elomia_ua_bot.
9. Гаряча лінія Національної психологічної асоціації приймає запити від українців, що постраждали від війни. Підтримку надають спеціалісти, що працюють з травмами. Лінія працює за підтримки Європейського союзу та ПРООН. За бажанням спілкування може проходити в аудіо чи відеоформаті. Номер для звернень з території України — 0 800 100 105. Втім, звертатись до терапевтів можуть і українці, що виїхали за кордон; лінія працює в таких країнах:
- + 48 800 088 141 – Польща
- + 33 805 080 466 – Франція
- + 46 20 160 46 46 – Швеція
- + 351 800 780 756 – Португалія
- + 420 800 012 058 – Чехія
- + 353 1800 817 519 – Ірландія
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.