Категорія
Гроші
Дата

Уряд передав до Фонду держмайна понад 800 підприємств на 45 млрд грн. Сотні з них – на тимчасово окупованій території. Хто у списку 

Кабінет Міністрів передав до Фонду держмайна понад 800 компаній з активами на суму 45 млрд грн. Сотні з них – на тимчасово окупованих територіях. Що з ними робитиме фонд і хто у списку?

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Мета передачі держпідприємств до Фонду держмайна – зменшення частки держави в економіці та усунення міністерств від управління компаніями. «Міністерства зможуть сфокусуватися на своїх безпосередніх обовʼязках – формувати політику розвитку держави», – каже перший заступник міністра економіки Денис Кудін.   

У підсумку в управлінні міністерств і відомств має залишитися не більше кількох сотень компаній, каже він. Проте зараз Кабмін передав до ФДМУ лише ті підприємства, які не є критично важливими для держави в умовах війни. «Ми поки що не передаємо підприємства у сфері енергетики, інфраструктури, оборони, – каже Кудін. – Рішення щодо них буде прийнято пізніше».     

В Україні приблизно 3300 держпідприємств. Після передачі ФДМУ 800 підпрємств фонд керуватиме більш ніж половиною всіх держпідприємств – 1700 компаніями.

Фонд проаналізує їхній фінасовий та майновий стан. Після цього вони будуть приватизовані, ліквідовані або залишаться в управлінні держави. 

Чи є попит на державні підприємства під час війни? 19 та 20 вересня відбулися перші з початку широкомасштабного вторгнення приватизаційні онлайн-аукціони. Виставлені державою на продаж об’єкти були реалізовані за ціною, втричі вищою від стартової.

Нині в пріоритеті на продаж спиртзаводи та невеликі будівлі, говорив в інтервʼю Forbes очільник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

Які компанії Кабмін передав до Фонду держмайна

З усього списку Forbes відібрав 10 найцікавіших: будівельна компанія «Укрбуд»; завод «Буревісник», який розташований у Дарницькому районі Києва; «Конярство України», якому належить майже 10 кінних заводів та більше 40 000 га землі. 

Також до списку увійшли найбільший виробник солі в Україні – «Артемсіль», який розміщений у Донецькій області, поблизу лінії фронту; дніпровська «Південукргеологія»; компанія «Експо-2020», яка побудувала український павільйон на міжнародній виставці в Дубаї; видобувні компанії «Мирноградвугілля», «Надра України», «Первомайськвугілля», а також «Аграрний фонд». 

Уряд передав до Фонду держмайна понад 800 підприємств на 45 млрд грн. Сотні з них – на тимчасово окупованій території. Хто у списку  /Фото 1

Вартість активів цих 10 підприємств – 14 млрд грн.

Уряд оцінив вартість усіх 800 підприємств у 45 млрд грн. Сотні з них розміщені на тимчасово окупованих територіях. Фонд судитиметься з Росією щодо компенсації збитків щодо цих підприємств, каже Кудін. «Таким чином, ми визначили єдиний орган влади, який буде відповідальним за ці позови, а не кожне міністерство окремо», – каже він. 

Перелік підприємств, які уряд 4 жовтня передав до Фонду держмайна (крім спортивних підприємств, які було вилучено в кінцевому рішені уряду): перший список, другий, третій, четвертий

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні