Категорія
Гроші
Дата

Уряд передав до Фонду держмайна понад 800 підприємств на 45 млрд грн. Сотні з них – на тимчасово окупованій території. Хто у списку 

Кабінет Міністрів передав до Фонду держмайна понад 800 компаній з активами на суму 45 млрд грн. Сотні з них – на тимчасово окупованих територіях. Що з ними робитиме фонд і хто у списку?

Мета передачі держпідприємств до Фонду держмайна – зменшення частки держави в економіці та усунення міністерств від управління компаніями. «Міністерства зможуть сфокусуватися на своїх безпосередніх обовʼязках – формувати політику розвитку держави», – каже перший заступник міністра економіки Денис Кудін.   

У підсумку в управлінні міністерств і відомств має залишитися не більше кількох сотень компаній, каже він. Проте зараз Кабмін передав до ФДМУ лише ті підприємства, які не є критично важливими для держави в умовах війни. «Ми поки що не передаємо підприємства у сфері енергетики, інфраструктури, оборони, – каже Кудін. – Рішення щодо них буде прийнято пізніше».     

В Україні приблизно 3300 держпідприємств. Після передачі ФДМУ 800 підпрємств фонд керуватиме більш ніж половиною всіх держпідприємств – 1700 компаніями.

Фонд проаналізує їхній фінасовий та майновий стан. Після цього вони будуть приватизовані, ліквідовані або залишаться в управлінні держави. 

Чи є попит на державні підприємства під час війни? 19 та 20 вересня відбулися перші з початку широкомасштабного вторгнення приватизаційні онлайн-аукціони. Виставлені державою на продаж об’єкти були реалізовані за ціною, втричі вищою від стартової.

Нині в пріоритеті на продаж спиртзаводи та невеликі будівлі, говорив в інтервʼю Forbes очільник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

Які компанії Кабмін передав до Фонду держмайна

З усього списку Forbes відібрав 10 найцікавіших: будівельна компанія «Укрбуд»; завод «Буревісник», який розташований у Дарницькому районі Києва; «Конярство України», якому належить майже 10 кінних заводів та більше 40 000 га землі. 

Також до списку увійшли найбільший виробник солі в Україні – «Артемсіль», який розміщений у Донецькій області, поблизу лінії фронту; дніпровська «Південукргеологія»; компанія «Експо-2020», яка побудувала український павільйон на міжнародній виставці в Дубаї; видобувні компанії «Мирноградвугілля», «Надра України», «Первомайськвугілля», а також «Аграрний фонд». 

Уряд передав до Фонду держмайна понад 800 підприємств на 45 млрд грн. Сотні з них – на тимчасово окупованій території. Хто у списку  /Фото 1

Вартість активів цих 10 підприємств – 14 млрд грн.

Уряд оцінив вартість усіх 800 підприємств у 45 млрд грн. Сотні з них розміщені на тимчасово окупованих територіях. Фонд судитиметься з Росією щодо компенсації збитків щодо цих підприємств, каже Кудін. «Таким чином, ми визначили єдиний орган влади, який буде відповідальним за ці позови, а не кожне міністерство окремо», – каже він. 

Перелік підприємств, які уряд 4 жовтня передав до Фонду держмайна (крім спортивних підприємств, які було вилучено в кінцевому рішені уряду): перший список, другий, третій, четвертий

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні