Спиртові заводи та невеликі будівлі стануть першими активами, які Фонд держмайна віддасть на приватизацію. Про це в інтервʼю Forbes сказав очільник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- До спиртових заводів зараз великий інтерес, бо логістичні ланцюжки поламані і багато хто хоче інвестувати в біоетанол, а спиртзаводи – гарний майданчик для розвитку цих виробництв, каже Арахамія.
- Також, за його словами, на приватизацію підуть невеликі будівлі: влада хоче запустити цей процес, аби втримати підприємців у країні та пришвидшити розвиток малого бізнесу. «Людина може взяти невелике приміщення та відкрити там, наприклад, СТО, тим самим інвестувати свої знання та капітал в Україну», – зазначив Арахамія.
- До Фонду держмайна можуть передати й частину російських активів, зауважив політик. Проте не уточнив, коли їх буде виставлено на приватизацію.
Контекст
В інтервʼю Forbes заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма розповів, що програма малої приватизації має запрацювати восени. За його словами, мета – не стільки наповнити бюджет за рахунок приватизації, скільки запустити нові підприємства та створити робочі місця. Програма запрацює найближчими місяцями, зазначив він.
«Ми не виключаємо згодом запуску й великої приватизації. Наразі ми не бачимо великої кількості інвесторів, які готові вкладати сотні мільйонів доларів у великі обʼєкти. Причини очевидні – воєнні ризики. Якщо ми побачимо зацікавленість інвесторів конкретним проєктом, то виставимо його на конкурс. Сподіваюся, три-чотири таких обʼєкти цього року ми зможемо передати на приватизацію», – наголосив заступник голови ОП.
7 вересня Верховна Рада призначила новим очільником Фонду держмайна народного депутата від фракції «Голос» Рустема Умєрова.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.