Понад 800 об’єктів держвласності загальною вартістю близько 45 млрд грн передані зі сфери уповноважених органів управління до сфери управління Фонду державного майна України. Таке рішення ухвалив уряд на засіданні 4 жовтня, повідомила пресслужба Мінекономіки.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»
Що ви дізнаєтесь: Правила розвитку бізнесу в умовах абсолютної невизначеності; Як отримати в клієнти й співпрацювати з Міноборони – найбільшим замовником у країні; Як «воєнні» інновації можуть допомогти вашому бізнесу; 2023-й у цифрах від Мінфіну й НБУ.
Квитки на конференцію за посиланням
20 спікерів: Олексій Резніков, Сергій Марченко, Михайло Федоров, Олександр Конотопський, Алекс Ліссітса, Сергій Ніколайчук, Юлія Бадрітдінова, Тарас Чмут та інші.
Коли: 6 жовтня, з 10:00 до 16:00
Ключові факти
- Серед переданих до сфери управління ФДМУ об’єктів: державні підприємства, корпорації, держустанови, науково-дослідні центри тощо.
- Частина з них перебуває на тимчасово окупованих територіях. Над переліком підприємств працювали міністерства та відомства, які управляли об’єктами, також були враховані позиції обласних військово-цивільних адміністрацій.
- «Ми суттєво знижуємо навантаження на державні органи, під управлінням яких перебували ці об’єкти», – зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.
- За її словами, у подальшому частина підприємств знайдуть у процесі приватизації нового власника, отримають інвестиції та будуть працювати на економіку країни.
- Певна кількість підприємств залишаться в управлінні держави чи будуть передані в оренду, сказала Свириденко.
- «Держкомпанії, які не мають потенціалу розвитку та нецікаві бізнесу, будуть ліквідовані, що зменшить витрати держбюджету», – додала вона.
Контекст
9 вересня уряд змінив порядок передачі до сфери управління ФДМ єдиних (цілісних) майнових комплексів підприємств, установ, організацій, які не увійшли до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації та не належать до об’єктів, які необхідно залишити в державній власності. Завдяки цьому рішенню передача таких об’єктів до управління ФДМУ пришвидшена, заявили в Мінекономіки.
19 та 20 вересня відбулися перші з початку широкомасштабного вторгнення приватизаційні онлайн-аукціони. Виставлені державою на продаж об’єкти були реалізовані за ціною, що втричі вища стартової.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.