Із початку 2024 року Агенція оборонних закупівель Міністерства оборони законтрактувала вже понад 400 000 БпЛА всіх видів, повідомила директорка Марина Безрукова. За її словами, йдеться про різні дрони – від маленьких FPV до таких, що вражають цілі глибоко в тилу ворога. За невеликими винятками, це все дрони українського виробництва.
Ключові факти
- Лише за останні два тижні АОЗ уклала 21 контракт на дрони на понад 3 млрд грн.
- Безрукова нагадала, що оскільки «АОЗ» є агентством Міністерства оборони, то це накладає певну специфіку. Зокрема, АОЗ може контрактувати лише те озброєння, яке є в переліку, сформованому Генеральним Штабом та затвердженому Міністерством оборони.
- «Перелік – це невелика та найбільш пріоритетна частка великої потреби, зібраної від військових, на яку передбачене фінансування. Бо можливості бюджету справді обмежені», – пояснила вона.
- Агенція може контрактувати лише те озброєння, яке отримало кодифікацію НАТО і контрактувати лише тих виробників, які підтвердили свої виробничі спроможності військовим представництвам Міноборони.
Контекст
6 лютого цього року президент Володимир Зеленський повідомив, що підписав указ «Про нарощування спроможностей Сил оборони», яким доручив Кабміну створити у ЗСУ Сили безпілотних систем.
Міноборони уклало контракти зі 102 вітчизняними постачальниками, з яких 45% – це виробники дронів, зазначав на початку серпня керівник департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський. Український оборонно-промисловий комплекс на другому році повномасштабного вторгнення Росії зріс втричі – до $3 млрд. Серед 500 оборонних компаній, які працюють на цьому ринку, 80% – приватні.
20 серпня уряд схвалив законопроєкт, що законодавчо утверджує існування Сил безпілотних систем, а також виділив 24 млрд грн на закупівлю безпілотників для українських захисників.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.