Акції Tesla впали після прогнозів Ілона Маска щодо продажів. Автовиробник втратив $80 млрд капіталізації /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Акції Tesla впали після прогнозів Ілона Маска щодо продажів. Автовиробник втратив $80 млрд капіталізації

1 хв читання

Shutterstock

Акції Tesla у четвер, 25 січня, впали більш ніж на 12% після того, як гендиректор Ілон Маск попередив про уповільнення продажів цього року, незважаючи на зниження цін, яке вже завдало шкоди рентабельності найдорожчого автовиробника у світі, пише Reuters. Це також посилило побоювання інвесторів щодо слабкого попиту та конкуренції з боку китайських автовиробників.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Маск спрогнозував у середу, 24 січня, що зростання компанії буде «помітно нижчим», оскільки Tesla зосередиться на дешевшому електромобілі наступного покоління, який вироблятиметься на її заводі в Техасі у другій половині 2025 року, що, як очікується, спровокує наступний бум постачання.
  • Але він також зазначив, що нарощування виробництва нової моделі буде складним завданням, оскільки для цього будуть потрібні передові технології.
  • Після цього акції Tesla зазнали різкого падіння, знищивши $80 млрд ринкової вартості компанії.
  • Акції Tesla пережили найгірший день за 21 місяць та закрилися на найнижчому рівні з грудня 2022 року. З початку 2024 року ринкова капіталізація компанії впала на $210 млрд.
  • «Заголовки новин про Tesla, по суті, ставали дедалі гіршими і гіршими», – заявили аналітики TD Cowen, зазначивши, що виторг і прибуток у четвертому кварталі також виявилися нижчими за очікування.
  • Акції інших виробників електромобілів, зокрема Rivian Automotive Inc, Lucid Group і Fisker, також впали.

Контекст

Акції Tesla зросли в ціні вдвічі протягом 2023 року, але це зростання припало на першу половину року, а акції Tesla почали слабкий старт у 2024 році, впавши на 16% перед звітом про прибутки та збитки в середу.

У четвертому кварталі 2023 року чистий прибуток Tesla зріс більш ніж удвічі. Чистий прибуток Tesla збільшився до $7,93 млрд, або $2,27 у розрахунку на акцію, порівняно з $3,69 млрд, або $1,07 на акцію, за аналогічний період попереднього року.Квартальна виручка досягла $25,17 млрд в порівнянні з $24,32 млрд за четвертий квартал попереднього року.

Водночас валова рентабельність впала до 17,6%, як порівняти з 23,8% роком раніше, та 17,9% у третьому кварталі 2023 року.

Tesla за 2023 рік випустила 1,846 млн електромобілів, що на 35% більше, ніж за 2022-й. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні